Basia w krainie kaktusów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

blabla pisze:
Harvi pisze:Niby roślina jest bezobsługowa bo zamknięta szczelnie w szkle, ale też trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę i światło. Raczej nie pożyje długo na nasłonecznionym parapecie, czy w ciemnym kącie pokoju.
A co z dwutlenkiem węgla? Bez tego roślina padnie bardzo szybko a w szczelnym pojemniku ten składnik powietrza bardzo szybko się wyczerpie, bo jest to bardzo niewiele, zdaje się poniżej 1%. Bez tego gazu nie ma przecież procesu fotosyntezy, roślina nie może produkować cukrów i umiera. Kiedyś widziałem program o takich szczelnych ekosystemach ale tam dodawało się jeszcze jakieś zwierzęta, by one mogły właśnie ten dwutlenek węgla wytwarzać. Np. były to rośliny wodne + krewetka.
To mi nawet do głowy nie przyszło, ale też nie rozpatrywałem wszystkich aspektów uprawy roślin w takich warunkach bo mnie to jakoś specjalnie nie interesuje. Nie jestem zwolennikiem ani propagatorem takich kompozycji.
Zwróciłeś uwagę na CO2 i teraz zastanawiam się na ile czasu jakiejś małej roślince w takim, powiedzmy dwulitrowym zamkniętym słoju wystarczyłoby tego związku. Albo inaczej, jakie jest zapotrzebowanie rośliny na ten składnik. Na pewno było to obiektem badań i być może nawet są na to jakieś wzory. Nie mam niestety teraz czasu na szukanie odpowiedzi. Pracuję ponad 300h na miesiąc, mam też inne obowiązki i w związku z tym moje kaktusowe hobby na tym też cierpi. Wysiewy jeszcze nie zrobione. Rośliny pączkują i zaczynają rosnąć stojąc jeszcze na zimowisku ;:222 , a foliak jeszcze nie postawiony. ;:14 Może zamiast kaktusów sprawię sobie taki "bezobsługowy" słoik z roślinami :?: Nie no, żartuję. ;:306
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

cokolwiek pisze:A oto kilka z moich ekosystemów
- bardzo ciekawy eksperyment z takim sposobem uprawy roślin, będę z zaciekawieniem obserwował, jak radzą sobie roślinki na tak małym i zamkniętym areale.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Budzimy kaktusy
Obrazek
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Juz pytałam czy ktos wie kiedy w tym roku kiermasz kaktusow w Krakowie w ogrodzie botanicznym?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

24-26 maj.
Doczytałem o tym na Forum PTMK.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Dzięki Heniu :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”