Basia w krainie kaktusów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Basiu! Z rewizytą wpadłam, i to jak się okazuje, już na 3 stronę ;:306 Nabierasz tempa, super! ;:215 A tak odnośnie tej analizy zimowej: właściwie wszystko powiedział Tomek i przedmówcy. Monika (Wiśnia) wszystko podsumowała - bo od kaktusiarzy tu na forum, kaktusy można kupować bez problemu o każdej porze. Zawsze można zapytać, czy roślina była np. podlana chemią na zimę, bo większość z nas ostatnie podlanie ma właśnie z chemią przeciw robalom, by zimą się nic naszym ulubieńcom nie stało. Teraz, zimą, nie kupuj w marketach czy innych centrach - ja powiem Ci tak, że ze swojego kręgu zainteresowań kupowałam na jesień, na zakończenie sezonu, wiele roślinek. Niemal wszystkie padały - one (przynajmniej te "moje") potrzebują okresu klimatyzacji, nawozu, muszą dobrze znieść stres z przesadzeniem... To wszystko składa się na to, że jesień to nie jest dobra pora i oczywiście już tego nie robię. Jeśli jest okazja, że trafi się coś, na co poluję od lat, jak na przykład w tym roku obserwuję roślinę, za którą szaleję - to mam mnożarkę, do której wsadzę takiego delikwenta, nie fundując mu zimowego spoczynku (jeśli serce weźmie górę nad rozumem :D ). Ja jednak jestem skrajnym przypadkiem, więc słuchaj mądrzejszych ;:306 , a na pewno dobrze na tym wyjdziesz ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

I tak to się zaczyna :) Dzisiaj parę kaktusów za tydzień następne i za nim się obejrzysz to piękna kolekcja powstanie ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Witajcie moi mili! U mnie wciąż bardziej serce niż rozum pracuje.Ciągle kombinuje jakby coś do kolekcji dołożyć Wciąż bije się zmyślami jakie zimowe warunki zapewnić moim pupilom.Bo tak to jest jak się ma zadużo :D tzn stryszek z oknem i bez okna możę parapet żeby ciągle mieć ja na oku? Ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

BigDonn pisze:Hej. Akurat tej mamilarce nic nie będzie. Na pewno Ci sie uda, bo wystarczy ja "postawić" w substracie, a ona po prostu zacznie puszczać korzenie.
.
Zrobiłam tak:


Obrazek Obrazek
Tylko nie wiem kiedy podlać.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

W ogóle nie podlewaj. Czasem spryskaj porządnie zwykłym spryskiwaczem.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Dzięki Lucy! tak zrobię Będę je często podglądać
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Melduje się z rewizytą. A tu już 3 strona :-)
Mam takie przeświadczenie, że kaktusy to jednak są dla cierpliwych... Nasi podopieczni rosną, ale jednak powoli... puszczą pąka, a potem tydzień, albo i dłużej czają się, żeby go rozwinąć... Jak już się zabierzesz za wysiewy, to oprócz cierpliwości potrzebna będzie też duża zręczność...
Także nie musisz zaraz w pierwszy roku kupić i skompletować całej kolekcji... Początek tak masz dużo lepszy niż my, bo najpierw poczytałaś, a potem zabrałaś się za zakupy... większość z nas zrobiła odwrotnie...
To co już nabyłaś jest bardzo ciekawą zapowiedzią Twojej kolekcji i z pewnością będę tu zaglądać, aby śledzić rozwój Twoich podopiecznych :-) Powodzenia :-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

gracesz pisze:..
Także nie musisz zaraz w pierwszy roku kupić i skompletować całej kolekcji..
Tylko jak to zrobić Grażynko jak chciej lista coraz większa i ciągle się w innych zakochuje :D
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Wygląda na to Basiu,że dopiero brak miejsca będzie wstanie ograniczyć Cię w zakupach !
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

O tak Parapetów u mnie dostatek.A tak właściwie to nie o parapety chodzi bo przecież one mieszkają na dworze Albo śpią.Ale i z tym myślę poradzę żeby tylko chciały rosnąć i kwitnąć zdrowo.Już nie mogę się wiosny doczekać bo mam nadzieję z pomocą forumowiczów rozwinąć skrzydła
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Polecamy się ze swoimi Lobiviami, chętnie zasilimy tak ładną już kolekcję :)
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Zimno coraz zimniej. Z niepokojem na termometr spoglądam.U nas na południu wcześnie zima w tym roku W Zakopanym już biało .U mnie w nocy koło 5 st.Czyżby już czas na zimowisko ;:19 ;:19 ;:19 ;:19
Zachęcam doświadczonych do pokazywania nam nowicjuszom swoich zimowisk Dla was to nic a dla nas to nowe doświadczenie. Dzielcie się nim :D
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Witaj Basiu ja tez tak zaczynałam od kilku sztuk teraz coraz mniej miejsca, ale co zrobić jak się mi podobają ;:oj i chcę je mieć. Twoje kaktusiki śliczne czekam na kolejne zdjęcia. Co do zimowiska to ja już kilka z nich wysłałam do spania mam je na korytarzu w bloku bo w domu przy centralnym za ciepło 21 stopni poukładałam doniczki do skrzynek balkonowych. Widno mają świeże powietrze też bo na każdym piętrze jest okno które się otwiera i zawsze zimniej niż w domu bo koło 13-15 stopni. Zdjęcie dałam na moim wątku.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”