Kaktusy i sukulenty - Allie

leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Piękne nowości,no i kolekcja się powiększa ;:138
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Jak czytam wiele jeszcze roślin nam pokażesz z kaktusów, sukulentów ale też może innych zielonych? Już się cieszę na tą okoliczność. ;:173

A nowości wielce obiecujące, będzie z nich pociecha niewątpliwie. ;:333
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Cześć. Postanowiłam się przyłączyć do wątku, ponieważ i ja zaczynam moje przygody z kaktusami. Marzą mi się ogromne kaktusy w domu, a najlepiej w ogrodzie; chciałabym mieć też piękną agawę ;:167, ale cóż..klimat mi na to nie pozwoli. Problem polega na tym, że kompletnie nie umiem opiekować się kaktusami, stąd też jak dla mnie są to rośliny trudne w uprawie. Do tej pory miałam sukulenty i wszystko mi zgniło ;:145 Nie mam wyczucia jak i kiedy podlewać, mam wrażenie że one wcale nie rosną. Ostatnio kupiłam dwa kaktusy (zdjęcia) no i nie podlewam ich prawie wcale, żeby znowu nie zgniły. Niestety nie znam odmian moich kaktusów, ale pewnie od razu je rozpoznacie.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Allie pisze: Na moich parapetach można znaleźć różności. Najczęściej pojedyncze egzemplarze całkiem nie pasujące do reszty... fiołki afrykańskie, hippeastrum, różne liściaste, pojedyncze hoye, kaktusy, aloesy, sansevierie, grubosze, epiphyllum itd.
Miłość do roślin nie kończy się przecież na kaktusach.
Wielu forumowiczów oprócz kaktusów i sukulentów ma także inne rośliny.
Ja również mam kilka roślin nie kaktusowych : storczyki,hipki,skrzydłokwiat,dwie noliny.
Jeżeli masz tych roślin sporo to możesz założyć tutaj Swój wątek,by je zaprezentować :
http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=36
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Allie, coraz gęściej robi się u Ciebie od roślin . To dobrze, będzie co oglądać, a właściwie już jest :)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

No tak, kierunek kolekcji się klaruje - na wszystko ;:306 Też dobrze ;:333
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Allie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 23 lip 2016, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Dziękuję za wizyty :)

Mirana, na forum znajdziesz bardzo dużo informacji na temat właściwego podłoża i sposobu podlewania kaktusów. Po przejrzeniu właściwych tematów okazuje się, że uprawa tych roślin nie jest tak trudna jak początkowo się wydaje :wink: Polecam założenie własnego wątku, w którym będziesz prezentować swoją (mam nadzieję) powiększającą się kolekcję :) Co do identyfikacji nr1 to chyba Opuntia monacantha variegata, nr2 to Gymnocalycium michanovichii (forma bezchlorofilowa) szczepione na Hylocereus undatus.
onectica pisze:No tak, kierunek kolekcji się klaruje - na wszystko ;:306
Biorę co los przynosi :wink: Dopóki nie zacznę potykać się o doniczki, nie będę narzekać na ich nadmiar :)

Dziś przyglądając się kaktusom doszłam do wniosku, że im dłuższe mają ciernie tym bardziej koty je lubią... a raczej lubią na nich leżeć. Do ich ulubieńców należą ferocactusy z wiecznie połamanymi cierniami i Echinocactus ingens, który ostatnio stracił całą ich kępę.
Echinocactus ingens.
Obrazek

Dwa bliżej nieokreślone ferocactusy.
Obrazek
Obrazek

Ferocactus stainesii.
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

To te Twoje koty z Indii chyba :D . Może przygotuj im deseczkę z gwoździami na sztorc.
Też mam słabość do takich cierniuchów, jak pokazujesz.
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Idziesz widzę szeroko w rodzaje. Lobivia i Echinopsis to na początek dobry wybór. Są dosyć tolerancyjne jeśli chodzi o warunki w okresie lata. Na Rebutie musisz uważać lubią się wyciągać.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Witaj Mirana! podobnie jak Ty jestem nowa na forum .Dlatego chętnie przeglądam posty nowicjuszy. Mam już kilka mniejszych i większych kaktusów ale tak jak ty marzę o tych naprawdę dużych.Nie jestem kolekcjonerką.po prostu lubię kaktusy. Robię z nich kompozycję Moje jeszcze nigdy nie kwitły.do tej pory wcale mi to nie przeszkadzało bo kaktusy są piękne same w sobie.No ale oglądając te piękności na forum naprawdę można dostać bzika Na forum trafiłam bo chciałam trochę rozszerzyć mój ogródek a dostępność w kwiaciarniach słaba i chyba zaraziłam się tą pasją.Zalogowałam się parę dni temu miałam 27 kaktusów i przez tych parę dni już 5 nowych zdobyłam Będę tu do Ciebie zaglądać Życzę powodzenia pozdrawiam Basia
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Marina przepraszam wzięłam cię za nowicjuszkę a Ty prawie ekspert jesteś ;:138 Świadczy to tylko o tym że nie potrafię się jeszcze w tym wszystkim odnaleźć Te posty to jeszcze dla mnie czarna magia Chciałabym coś skomentować w danym wątku a tu patrzę napisany w 2011 roku :) nie mam jeszcze dostępu do wszystkich możliwych ofert jakie daje forum tzn.np nie otwierają mi się wszystkie karty i nie jestem biegła w obsłudze komputera dlatego to wszystko Pozdrawiam Basia
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

barbra13 pisze:
Tytuł: Re: Kaktusy i sukulenty - Allie Odpowiedz z cytatem
ejacek napisał(a):
chyba zbierasz rośliny nie przypadkowe ale pewną spokrewnioną grupę . ;:333

Przyznam się bez bicia, że właściwie zbieram wszystko :D
Na moich parapetach można znaleźć różnośc
Witam!chyba też tak mam Na moim parapecie w skrzynkach mieszkają różne kaktusiki tworząc fajne kompozycje.Do tej pory traktowałam je jako dekorację w mieszkaniu Ale trafiłam tutaj i chyba to się zmieni bo parapetów u mnie dostatek. Pozdrawiam Basia .
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Mirana pisze:Cześć. Postanowiłam się przyłączyć do wątku, ponieważ i ja zaczynam moje przygody z kaktusami. Marzą mi się ogromne kaktusy w domu, a najlepiej w ogrodzie; chciałabym mieć też piękną agawę ;:167, ale cóż..klimat mi na to nie pozwoli. Problem polega na tym, że kompletnie nie umiem opiekować się kaktusami, stąd też jak dla mnie są to rośliny trudne w uprawie. Do tej pory miałam sukulenty i wszystko mi zgniło ;:145 Nie mam wyczucia jak i kiedy podlewać, mam wrażenie że one wcale nie rosną. Ostatnio kupiłam dwa kaktusy (zdjęcia) no i nie podlewam ich prawie wcale, żeby znowu nie zgniły. Niestety nie znam odmian moich kaktusów, ale pewnie od razu je rozpoznacie.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Wybierasz trudne do uprawy... Ten szczepiony to długo nie pociągnie bo one już takie są. Dobierz rodzaje do posiadanych warunków. Czyli wybieraj świadomie pod kątem ich wymagań a nie tylko ze ładny. Są pewne rodzaje roślin które są bardziej tolerancyjne a inne nie. Dowiesz się najpierw na temat tego co masz i czego wymagają.... Widać też ze jest niewłaściwe podłoże Wbrew pozorom większość sukulentów nie jest "domowa", choć są oferowane jako rośliny domowe.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”