Kaktusy i sukulenty - Allie

Awatar użytkownika
Allie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 23 lip 2016, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Dziękuję za wizyty :)
hen_s pisze:Potwierdzam - to Turbinicarpus lophophoroides.
Nazwa zanotowana, dziękuję :)
onectica pisze:Jakbys tak na poważnie poszła w aloesy, to byłabyś tu ciekawym zjawiskiem
Aloesy bardzo lubię i "kilka" gatunków mam jeszcze na oku. Zajmują wysokie miejsce na liście planowanych zakupów :) W odległej przeszłości miałam jeszcze Aloes tygrysi i drzewiasty, ale padły, gdy wyjechałam na wakacje. Podejrzewam, że siostra je utopiła...no ale cóż, zwłok nie widziałam, więc dowodów brak :)

Na liście zakupów, zaraz za aloesami są jeszcze haworsje. Na dzień dzisiejszy mam tylko dwie takie roślinki, ale planuję ten błąd niebawem naprawić.
1.Haworthia limifolia. Kupiona w zeszłym roku, w tym sezonie postanowiła zakwitnąć.
Obrazek

2.Chyba Haworthia retusa, z taką nazwą ją niedawno dostałam. Była dość zabiedzona, ale powoli zaczyna się poprawiać.
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Witam.
Bardzo ładne rośliny posiadasz,bo to i kaktusy,i aloesy,i haworsje.
Allie pisze:2. Jakieś Gymnocalycium kupione stosunkowo niedawno.
Wg mnie to jest Gymnocalycium mihanovichii.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

onectica pisze:Jakbys tak na poważnie poszła w aloesy, to byłabyś tu ciekawym zjawiskiem, bo takich, którzy się w tym specjalizują to tu jak na lekarstwo. ;:173
W dziale Kaktusy widać , że ludzie aloesy uprawiają ale tu jakoś swoich wątków nie zakładają.

Allie - całkiem pokaźny zestaw ;:333
Niedawno na targach rolniczo-ogrodniczych w mojej okolicy natknęłam się na uroczego hodowcę, który stwierdził, że "nie powinnam zajmować się kaktusami, ponieważ kwitną one wczesną wiosną, a pąki w środku lata świadczą o błędach w hodowli"
Daleko idące stwierdzenie , zapewne ten hodowca uprawia w szklarni albo tunelu a tam wszystko rusza wcześniej , na zewnątrz np na balkonie kwiatki będą oczywiście później.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Może ten pan miał na myśli górale, albo echinofossulocactusy, albo tym podobne - one faktycznie kwitna wcześnie, a potem to już tylko przypadki 8-)
A może po prostu mu się spodobała i powiedział głupotę, bo chciał dłużej podyskutować :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Krok w stronę haworcji to krok w dobrym kierunku. ;:173
Będę miał więcej wsparcia na Forum - tymczasem jak je pokazuję u siebie to mało kogo interesują. ;:204

Twoje ładne, wypasione. ;:333
Awatar użytkownika
Allie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 23 lip 2016, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

onectica pisze: A może po prostu mu się spodobała i powiedział głupotę, bo chciał dłużej podyskutować :wink:
Z czystym sumieniem mogę to wykluczyć... Była to zdecydowanie nieprzyjemna i krótka rozmowa. Ale upał był wtedy niemiłosierny, więc można brak ogłady wybaczyć...przynajmniej częściowo :)
maryjan13 pisze:Wg mnie to jest Gymnocalycium mihanovichii.
Dziękuję :)

Korzystając z wolnego czasu postanowiłam zrobić trochę zdjęć i zaprowadzić jako taki porządek na parapetach i w skrzynkach z kaktusami. Patrząc na wątki innych forumowiczów dochodzę do wniosku, że nie mam za bardzo czym się chwalić, ale każdy od czegoś zaczynał :) Roślinki nie są zbyt wielkie, ale widzę różnicę porównując zdjęcia z zeszłego roku, a nawet z wczesnej wiosny i zdjęcia z dziś. Mam nadzieję, że za kilka lat będzie to wyglądało przyzwoicie, o ile wcześniej wszystkich roślin nie uśmiercę :D

Dziś pokażę kilka kaktusów. Nazw nie jestem pewna, oprócz numeru 5 zgadywałam :wink:
Nr1.Notocactus uebelmannianus.
Obrazek

Nr2.Notocactus schlosseri.
Obrazek

Nr3.Notocactus leninghausii
Obrazek

Nr4.Notocactus scopa v. albispinus
Obrazek

Nr5.Notocactus buiningii
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Patrząc na wątki innych forumowiczów dochodzę do wniosku, że nie mam za bardzo czym się chwalić, ale każdy od czegoś zaczynał
Oczywiście , że poszczególne wątki to taki swego rodzaju "wyścig zbrojeń" każdy chce pokazać nadzwyczajnie uciernione , rzadkie ,no i kwitnące okazy . Mi się podoba , że chyba zbierasz rośliny nie przypadkowe ale pewną spokrewnioną grupę . Widać , że roślinki w dobrej formie a to najważniejsze ;:333
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Nie ma się czym pochwalić?? Nieprawda - i piszę to z pełną odpowiedzialnością. ;:204
Wg. mnie roślinki ładne, zadbane i jak już napisał Jacek widać, że zbierane z myślą przewodnią. Mnie się tutaj podoba i już! ;:333
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Piękne kaktusy szczególnie podoba mi się Notocactus buiningii - bo go nie mam :D
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Bo to tak działa :) . Mnie się też bardzo podoba i nie mam. Należy raczej do tych roślin, które zawsze się podobają.
Awatar użytkownika
Allie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 23 lip 2016, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

ejacek pisze: chyba zbierasz rośliny nie przypadkowe ale pewną spokrewnioną grupę . ;:333
Przyznam się bez bicia, że właściwie zbieram wszystko :D
Na moich parapetach można znaleźć różności. Najczęściej pojedyncze egzemplarze całkiem nie pasujące do reszty... fiołki afrykańskie, hippeastrum, różne liściaste, pojedyncze hoye, kaktusy, aloesy, sansevierie, grubosze, epiphyllum itd.
Jeśli chodzi o same kaktusy to jest dokładnie tak samo. Wszystkiego po trochu :) A skąd się to wzięło... pewnie stąd, że lubię rośliny i nigdy nie oddaje ani nie wyrzucam tego co inni przynoszą. Teraz większość roślin jest na podwórku, a na zimowanie mam przeznaczone pomieszczenie, więc jeszcze nie muszę się za bardzo ograniczać :) Co prawda mam swoich ulubieńców i powoli ograniczam listę priorytetów, ale to inny rozdział :wink:
Jak już kiedyś pisałam, wysoko na tej liście znajdują się haworsje. I dziś dzięki paczuszce od pewnej forumowiczki ;:180 moja bardzo skromna kolekcja powiększyła się o trzy takie roślinki :tan
1.Haworthia tessellata.
Obrazek

2.Haworthia fasciata.
Obrazek

3.Haworthia attenuata concolor.
Obrazek

Oprócz tego w paczce znalazłam również gasterię i kłujaczki, bardzo miła niespodzianka :)
1.Gasteria liliputana.
Obrazek
2.Rebutia senilis.
Obrazek
3.Echinopsis multiplex.
Obrazek
4.Aylostera fiebrigii.
Obrazek
5.Mammillaria prolifera.
6.Gymnocalycium andreae.
7.Coryphantha bumamma.
8.Lobivia ferox v. longispina.
Obrazek
9.Chamaecereus silvestrii.
10.Matucana polzii.
11.Mediolobivia pygmaea.
12.Mediolobivia nigricans var. carmeniana.
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia.
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Piękne nowości,no i kolekcja się powiększa ;:138
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Jak czytam wiele jeszcze roślin nam pokażesz z kaktusów, sukulentów ale też może innych zielonych? Już się cieszę na tą okoliczność. ;:173

A nowości wielce obiecujące, będzie z nich pociecha niewątpliwie. ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”