A jednak kaktusy - barbra13

Zablokowany
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Kwiat rozwinął się na płasko ale nie radzę wąchać bo nosek może zostać porysowany :lol:
A wracając do poprzednich zdjęć to Gymnocalycium ferrari i Gymnocalycium schickendantzii super ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Kiedyś mi zakwitł ornatum tej wielkości i na pewno nie miał 10 lat. 6 lat to max, bo od początku był u mnie. A niektóre już są u mnie długo i są duże i nie kwitną. TO już chyba zmienność osobnicza. Zauważyłem nawet, że za dużo nawozy nie blokuje (przynajmniej moim astrofytom) kwitnienia. Wlało mi się kiedyś sporo wody z nawozem do warzyw. Ornatum zrobił się ciemnozielony i zakwitł, w następnych latach też kwitł.Ale echinopsisy już nie zakwitły tego roku. Ani następnego.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

hen_s pisze:Pięknie choć już troszkę jesiennie u Ciebie. ;:138
- Henryku, piszesz o jesieni, a tu tyle kwiatów w kolorze sierpniowego słoneczka ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Dziękuję w imieniu roślinek, a także mojego nosa (za ostrzeżenie :lol: ).

Zakwitła najmniejsza chyba z moich hybrydek Echinopsis hybr. Fidelia

Obrazek

Obrazek

A następnego dnia dołączyła druga - Echinopsis hybr.kw.żółty, która to kwitnie już drugi rok z rzędu, chętnie i często. Dobrze się złożyło, bo mogłam porównać.
Obrazek

Fidelia ma kwiat krótszy, płatki luźniej ułożone i falbaniaste - takie lubię :) . Ale za to E.hybr.kw.żółty pachnie cudnie od rana do wieczora ;:173 . Oba kwiaty utrzymały się w te upały po dwa dni.

Pozazdrościła im czerwona hybrydka
Obrazek

Coryphantha bumamma, mam wrażenie, że kwitnie na okrągło
Obrazek

Lobivia tiegeliana f.flaviflora FR1170, też z tych "chętnych", a do tego pięknie rozrasta się na boki
Obrazek

L.williamsii, po wizycie takiego gościa to prysznic chyba potrzebny :D
Obrazek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Same piękności dzisiaj pokazałaś. Kwiaty duże, w mocnych kolorach - to lubię ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Co za widoki dzisiaj u Ciebie! ;:oj ;:oj

PRZEŚLICZNE kwiaty i to z tych naj... Jestem pod wrażeniem! ;:215

Echinopsis hybr. Fidelia tym razem najładniejsza. A wiesz, że u mnie ona jeszcze nie zakwitła? A rośnie od 2011 roku! W odrosty...
Rozprowadziłem od niej dużo odrostów i też jeszcze nikt nie meldował o kwiatach. Masz dobrą rękę do roślin, pisałem już o tym. Gratuluję! ;:180

PS. Wrócę jeszcze do poprzednich fotek i kwiatu rośliny którą dostałem od Wessner'a podpisaną jako Echinopsis hybr. Sansibar. Pisaliśmy o tym tu na wątku...
Obecnie zakwitł ten egzemplarz od którego masz odrost i u mnie - i jest to zdecydowanie Echinopsis hybr. Sterntaler jak to zresztą podejrzewałem. Sprawdziłem, dopytałem - musimy zmienić podpisy. Przepraszam za zamieszanie.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Moniko, Henryku, dziękuję :) .
Ta Fidelia to i u mnie poszła w odrosty, a sama przecież malutka. Oddzieliłam na wiosnę chyba wszystkie, nawet te najmniejsze. Może w szoku była... i zakwitła :) . Miałam nadzieję na kwiaty jeszcze innych hybrydek, bo na to się zanosiło, ale nic z tego, chyba.
Henryku, to świetnie, że wyjaśniła się sprawa z hybr.Sterntaler, od dawna :lol: wiem, jak ważne dla Ciebie jest prawidłowe podpisanie roślin. Żadne zamieszanie, zaraz zmienię znacznik, a roślina tak, czy siak jest piękna ;:173 .
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Ładnie, ładnie a najładniejsze to hybrydki o żółtych kwiatach ;:333
Lobivia tiegeliana f. flaviflora FR1170 też mi się podoba. Piękny korpusik a raczej korpusiki a i kwiat bardzo ładny ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

barbra13 pisze:Zakwitła najmniejsza chyba z moich hybrydek Echinopsis hybr. Fidelia
A następnego dnia dołączyła druga - Echinopsis hybr.kw.żółty, która to kwitnie już drugi rok z rzędu, chętnie i często. Dobrze się złożyło, bo mogłam porównać.
- Echinopsis hybr. Fidelia może i najmniejsza, ale zakwitła pięknym jakościowo kwiatem ;:138 .
barbra13 pisze:A następnego dnia dołączyła druga - Echinopsis hybr.kw.żółty, która to kwitnie już drugi rok z rzędu, chętnie i często. Dobrze się złożyło, bo mogłam porównać.
- przy takim zestawieniu kwiatów, trudno jednoznacznie wskazać faworyta na pierwsze miejsce, dla mnie oba kwiatuszki są wyjątkowej urody.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Wszystko wspaniałe, ale ja daję pierwszeństwo Lobivia tiegeliana f.flaviflora FR1170 Zarówno kwiat jak i piękny korpus!
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Basiu same piękności ;:138 Echinopsis hybr. Fidelia - maleńka hybrydka z ogromnym kwiatem, zresztą wszystkie pokazane hybrydy kwitną pięknie, Coryphantha i Lobivia również ;:215 L.williamsii wygląda jakby się uśmiechała (z prawej widoczny delikatny uśmiech na bułeczce) :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Czas mija nieubłaganie, sezon zbliża się ku końcowi ;:222 . Cóż wiosna niedługo :D .
Kaktusy jeszcze jakieś kwitną, ale tylko te, które kwitną stale, nie ma nic nowego. Zakwitły natomiast eszewerie
Echeveria 'Black Princ'
Obrazek

Echeveria nodulosa, po raz pierwszy, a pęd kwiatowy jest tak długi, że pokazuję ją w dwóch kawałkach
Obrazek

Obrazek

Udało mi się "przyłapać na gorącym uczynku" kwitnące maleństwo - Anacampseros rufescens
Obrazek

Obrazek

I jeszcze zakwitło coś, co dostałam od mojej dobrodziejki - Ewy 321 ;:196 -
Orbea decaisneana, trochę poraził mnie ten zapach :lol:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: A jednak kaktusy - barbra13

Post »

Pomimo bliskiego końca sezonu pięknie u Ciebie, słonecznie i kolorowo. Śliczne sukulenty grzeją się w słoneczku - jest super! ;:333
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”