Madagaskar i reszta świata - cz. 5

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2505
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Melduję się i ja, żeby śledzić wątek.
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Ależ Ty pędzisz Żanetko ,nadążyć nie mogę :D
Nabyłaś znów badylków (zbierasz chrust na zimę? :;230 )
I znów mnie zaskoczyłaś nowościami ...Już teraz to wiem na pewno ,że masz jakąś oranżerię ;:306 i ją po prostu ukrywasz przed nami :;230
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Najpierw ciekawe storczyki potem jeszcze ciekawsze patyki ;:167 Wszystko sobie sprawdziłem w necie fajne roślinki :D
PsMogłabyś podać na priv skąd link do stronki skąd masz te storki? :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

I ja sprawdziłam, cóż to za patyki, które nawet Ciebie były w stanie zaskoczyć. Bardzo przyszłościowe ;:215 . I naszła mnie taka refleksja: nie dosyć, że nam tu wszystko dokładnie wyjaśniasz, co- skąd-jak, to jeszcze czujemy się zobligowani do wykonania pracy domowej i poszukania na własną rękę dodatkowych informacji.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Melduję się w kolejnej części :wit
Ależ Ty pędzisz, dziewczyno! No ale z taką ilością roślin, to nie powinnam się dziwić. Ciekawe, ile jeszcze masz takich, których tu ani razu nie pokazałaś. Jestem przekonana, że coś by się znalazło :wink:
Kije to wiesz, nie moja bajka. Wierzę na słowo, że kiedyś to będzie coś ładnego :lol: Ale na razie to jednak kij. Jak długo trzeba czasu, żeby coś się na takim zadziało? Żeby nie wyglądał jak patyk z lasu?
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Kochani! Wpadłam jak po ogień, by tylko powitać nowych Gości i stałych bywalców :wit Dziękuję Wam wszystkim, że jesteście ze mną w tej kolejnej części! ;:180
Henryku - smukłe kształty to rzeczywiście dobre określenie, szkoda że nie mogę tego przypisać do siebie ;:306 Ale roślinki najważniejsze, więc bardzo się cieszę, że się spodobały :D
Mieciu - sama próbowałam coś znaleźć, ale zbyt krótko mam tę roślinkę i zbyt mało czasu miałam, by poszukać na ten temat czegoś więcej. Jeśli tylko znajdę gdzieś w fachowych literaturach, to dam znać, bo rzeczywiście nie zwróciłam na to uwagi, a w dostępnych mi do tej pory artykułach nic nie znalazłam na temat jadalności tych owoców.
Pati- bardzo dziękuję i bardzo się cieszę ;:138
Magda - nic Cię nie ominęło jeśli chodzi o mnie, bo najważniejsze, że jesteś!
Moniko Kochana, Moniko, Moniko - Wisienko - wizualnie jest piękne, nic dziwnego że wpadło Ci w oko. Mnie też ;:oj
Aga - (nie) dziękuję!
Sebastian - bardzo, naprawdę się cieszę!
Małgosiu - chrust na zimę, tak jest! Tego jeszcze nie było :;230
Patryk! Ja mam jedno źródło - to Salon Orchidei (tych znajdziesz na All) albo Orchidsklepik w sieci.
Basiu - no bo to tak jest - jak widzę jakąś roślinę, zaciekawi mnie bardzo, to też od razu szukam w sieci. Ale zaletą Waszej "pracy domowej" jest brak ocen z mojej strony ;:306
Magda! Jak ja tęskniłam za Twoimi komentarzami odnośnie patyków! ;:138 Teraz awansowałam: mówimy już o kijach :;230 A masz rację, co nieco by się tam jeszcze znalazło, ale już bez przesady, nie tak wiele. Na razie specjalnie dla Ciebie pokażę ten kij, co to się zagęszcza na górze:

Obrazek

Ona tylko na stan spoczynku zrzuca te górne liście. Teraz ładnie odbija i rośnie to nadal, a mam ją tak niecałe dwa miesiące, szybko zaczęła przybierać. Sama jestem ciekawa, jak będzie wyglądać pod koniec sezonu :D

Kochani - tydzień się zaczął, wiec świeżo po urlopie mam mnóstwo roboty, ale nie mogę nie przywitać nowych Gości w moim wątku, stąd teraz wpadłam tylko jak burza. A skoro sezon - to i balkon gotowy, pierwsza chemia roślinkom podana, zapraszam więc Was wszystkich do obejrzenia kilku migawek z balkonu, na który zapraszam - czego jak czego, ale kawy u mnie nie brakuje, więc... Na razie część Madagaskarska, która tak sobie wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję z góry za wizyty! Naprawdę miło mi, że jesteście tutaj ;:180
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

piasek pustyni pisze:Magda - Wisienko - wizualnie jest piękne, nic dziwnego że wpadło Ci w oko. Mnie też
Ekhm ;:224 , coś Cię te Magdy prześladują bezlitośnie :;230

Podoba mi się ten kij z liśćmi na czubku, jak jakaś palma wygląda. I wszystko tu masz, z liśćmi, bez liści i akacje widzę ;:oj
Nie ma co, masz wokół czego biegać z konewką. Ale zielony kolor podobno dobrze działa na oczy, więc niech Ci ta dżungla rośnie ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Moniko - Kochana - wybacz starszyźnie, której najwyraźniej pamięć szwankuje i rzeczywistość się kićka ;:180 ;:180 No nie wiem, dlaczego - już poprawiam!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

piasek pustyni pisze:
Na razie specjalnie dla Ciebie pokażę ten kij, co to się zagęszcza na górze:

Obrazek

Ona tylko na stan spoczynku zrzuca te górne liście. Teraz ładnie odbija i rośnie to nadal, a mam ją tak niecałe dwa miesiące, szybko zaczęła przybierać. Sama jestem ciekawa, jak będzie wyglądać pod koniec sezonu :D
;:218 Nooo... Dorodna roślina ;:202 ;:306

To ja już wole popatrzeć na ten Twój imponujący busz poniżej. To jest balkon, taras, czy jeszcze co innego? Część widzę za folią, pewnie te bardziej wrażliwe, albo te co nie trawią widoku delikatesów mięsnych :wink:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

;:oj Przyznać muszę, że kolekcja robi wrażenie! ;:oj

Dużo ładnych roślin, estetyka, etc. Co pisać - prawdziwa artystka z Ciebie! ;:122
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Magda - to jest balkon, ale taki dość duży. To jest ten nasłoneczniony, w kształcie położonej litery "b". Wypukła część jest cała madagaskarska. A folia to po to, by nie zacinał deszcz, bo ta wypukła część to wygwizdowo prosto od morza. Niemniej i folia pozwala nie patrzeć na delikatesy, ale nie likwiduje wszelkich "zapachów" lokali gastronomicznych wokół. A w tej szklarence są pachypodia, one jakoś dla mnie są najcenniejsze i nieco boję się wystawiać je do koszyka. Lubią ten ukrop i dobrze tam rosną, a tej naszej klimatyzacji nie znoszą dobrze.
W zasadzie mam dwa balkony, tylko że ten drugi jest od drugiej strony budynku, tak "od podwórka". I tam słońce jest dopiero około 17. Trzymam tam zieleninę typu aglaonemy, filodendrony, na szczęście niewiele, i ...pranie :;230

O Henryku, za szybko kliknęłam i nie zauważyłam - dziękuję!

Miło mi czytać Wasze słowa pochwały, ale to nie do końca spełnia moje oczekiwania. Miałam w tym roku zrobić te daszki z poliwęglanu, ale miał być remont tego balkonu - całej elewacji znaczy - i pozostały takie już do wymiany, miało być tymczasowo. Tymczasem wspólnota się rozmyśliła - może we wrześniu - a ja zostałam z tymi nieestetycznymi daszkami. Ale trudno, jakoś przeboleję... :twisted:
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Nie było mnie tu jeden dzień , a tu już 4 strony opowieści o roślinach :shock: Przeczytałem od początku , nowość i zaskoczenie dla mnie to oczywiście storczyki , od których zaczęłaś . Jestem pod wrażeniem - pozytywnym ;:333
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Jacku, bo ja taki pędziwiatr jestem. Mik-mik i gotowe ;:306 Dziękuję za wizytę i obecność w tym wątku!
Mimo, że z Asią rozmawiałyśmy na początku, co brzmi lepiej, ja odnośnie tych madagaskarskich używam określenia "orchidea". Nie dlatego, że brzmi dostojniej, a już na pewno nie dlatego, że "bogato" ;:306 Po prostu lata temu, na samym początku eksploracji roślinnej tej Wyspy mówiło się o tym, że na samej wyspie rośnie około 8 tysięcy orchidei, tak mi zostało w pamięci i jakoś... tak zostało. Ale co komu pasuje oczywiście :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”