Madagaskar i reszta świata - cz. 5

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Aha, prawie jak konserwator powierzchni płaskich :;230 (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Kota nie ma, myszy harcują :wink: . Ty sobie Tomek nie żartuj ;:302 , bo jak Żaneta wpadnie , to i bez pomocy swoich kotów szybko rozprawi się z nami.
Awatar użytkownika
marta1044
50p
50p
Posty: 85
Od: 11 cze 2017, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Równina Warszawska - Nizina Środkowomazowiecka

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Żaneto, bardzo dziękuję za podpowiedź. Nigdy nie używałam żadnego z wymienionych przez Ciebie podłoży, ale zakupię, przyda się do sukulentów :wink:
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Kochani, nieustannie dziękuję za wizyty i zabawę, która im towarzyszy! Niech tak zostanie, proszę!
Henryku! Jakby zapachy docierały, byśmy obłędu dostali, więc może lepiej nie! A kwiatostan - cóż, nie robię takich zdjęć, jak wcześniej, bo i aparat nie ten, ale pokazuję jak umiem. Cieszę się, że się podoba!
Basiu - dziękuję! Zabija zapachem w sensie na plus, mnie się ogromnie podoba.
Jacek - wiem, wielu, mnie również trochę nie było w sensie literalnym. Życiowe zakręty czasem się objawiają w różny sposób ;-) Jest jak mówisz - gdy coś jest, pokazuję i tak chyba zostanie.
Darku - pewnie, że szkoda, tylko hoje mają w sobie coś. Innego niż goździki, ale pewnie niektóre pachną podobnie :-D Śmiem jednak twierdzić, że hojowy zapach jest bardziej intensywny, bo jeden baldach potrafi upachnić cały pokój. Jak się lubi, jest OK, ale jak sie nie lubi - oj, trudno wytrzymać. Oczywiście u mnie ta druga opcja nie istnieje.
Basiu - że proszę patyki, hę...? Poczekaj, poczekaj! :;230 :;230 :;230 Ale się uśmiałam z tej specjalistki od instalacji, no nie mogę. Ja i jakakolwiek specjalizacja, ha ha!
O, właśnie, Henryku, dobre określenie! Brzmi dumnie, ale tylko brzmi!
Tomek - ja również! Jedno z drugim ma ogromne powiązanie, zwłaszcza przy podlewaniu! :;230
Basiu, ja nie mam zamiaru się z nikim rozprawiać, a moje koty mają mnie w nosie! To lenie i czasem najwyżej oko otworzą, jak rechoczę przy kompie.
Marta - do usług, polecam, jakby co - pytaj!
A tak Wam się pięknie kaktusy rozkwitły, a mnie uszczęśliwiają hoje, mam nadzieję - póki co tylko one. Choć raz miłość z wzajemnością, he he ;:oj Bo oto zakwitła ukochana hoja lobbii cream flower, cuuuudo!

Obrazek


Obrazek

Mam nadzieję, że i Wam się spodobały, a niedługo kolejne porcje roślinek. Niedługo, zapewniam :;230 :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

No nie wiem Żaneto, jest różnica między podlewaniem, polewaniem, a czasem także - i tu przepraszam za słownictwo - olewaniem roślin ;)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

piasek pustyni pisze: Śmiem jednak twierdzić, że hojowy zapach jest bardziej intensywny, bo jeden baldach potrafi upachnić cały pokój. Jak się lubi, jest OK, ale jak sie nie lubi - oj, trudno wytrzymać. Oczywiście u mnie ta druga opcja nie istnieje.
A to zależy z czym. Ja swoją lacunosę eskimo eksmitowałam przy jednym baldaszku. Inne, które mi kwitły, mi nie przeszkadzają nawet przy większej ilości, a niektóre są wręcz bardzo przyjemne.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Wreszcie udało się zobaczyć to cudo (fotosik działa) . Masz rację, urody kwiatuszkom hoja lobbii cream flower nie brakuje, cudne są ;:167 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

hoja lobbii cream flower - faktycznie cuuuudo. ;:173
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Witaj Żanetko mam do ciebie wielką prośbę.Szukałam w necie informacji odnośnie siania Edithcolea grandis i trafiłam na stronę :wit forum z twoim postem z 15.12.2015 r Czy mogłabyś udzielić mi paru wskazówek odnośnie przygotowania podloża i temperatury w mnożarce żebym nie zmarnowala nasionek ;:196. Moją roślinkę doprowadziłam do kwitnienia i nabrałam apetytu na wysiew.Z powodzeniem wyhodowałam z nasionka różę pustyni ale tam piasek w korytku z nasionami mialam lekko wilgotny a u ciebie w piaseczku jest taka ciapka-bardzo mnie to interesuje -jeśli znajdziesz dla mnie chwilkę będę wdzięczna :wit
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Lobbi, prawdziwa ślicznotka. Podoba mi się również z tego powodu, że pokrój ma trochę nietypowy dla hoi, które zazwyczaj są pnączami. Mam taką hojkę, ale @ nawet mi nie rośnie o kwitnieniu nie mówiąc. Tym milej popodziwiać kwiecie u Ciebie. ;:3
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Widzę, że hoje nie próżnują, rosną i kwitną, aż miło ;:215
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”