Parzeniszcza Harviego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Gusta i guściki, Jacku! Dla mnie najpiękniejsze!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Ładne, ładne, a jeszcze tak pokazane - bomba ;:215
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

U mnie niestety przerwa techniczna. Z jednej strony nie mam czasu, bądz mnie nie ma w domu kiedy rośliny kwitną, więc ominęły mnie kolorowe widoki i nie mam wielu zdjęć. Kilka udało się jednak zrobić, ale to znowu coś szwankuje wgrywanie zdjęć na hosting w którym umieszczałem fotki i muszę poszukać sobie jakiegoś innego, wygodnego w obsłudze, z którego zdjęcia nie znikają, a do tego najlepiej darmowego. ;:306
W kolekcji rosną pąki na lobiviach, z czego się bardzo cieszę i ładnie mi się pączkują parodie.
No i którejś nocy chyba jakiś kocur nawywracał mi doniczek. :evil: Mam nadzieję, że się choliera pokuła i nie wróci więcej. :twisted:
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Widzę, ze to będzie jeden z moich ulubionych wątków, głównie ze względu na lobivie ;:167 ;:215
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Harvi pisze: mnie nie ma w domu kiedy rośliny kwitną, więc ominęły mnie kolorowe widoki i nie mam wielu zdjęć.
No boś sobie wybrał rośliny dla emerytów, albo tych na drugą zmianę :wink:
Ja przeszkoliłam w domu już wszystkich, o której i kiedy mają zaglądać i robić mi fotki ;:209 I czasem robią, inaczej też bym część przegapiła
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

emerald pisze:Widzę, ze to będzie jeden z moich ulubionych wątków, głównie ze względu na lobivie ;:167 ;:215
Właśnie nadchodzi ich czas. U mnie to wszystko będą debiuty. Co prawda nie zobaczysz u mnie nic czego nie można zobaczyć u Tomka, ale i tak zaprezentuję. Jutro przyjdzie do mnie paczka z Gdańska, a w niej kolejnych kilkadziesiąt roślinek. :tan
onectica pisze: No boś sobie wybrał rośliny dla emerytów, albo tych na drugą zmianę :wink:
...ale ja na drugą zmianę robiłem cały zeszły tydzień :lol: Kwitły mi akurat dwa gymnole i te cholery akurat rano się nie otwierały. One tak mają? G. baldianum to się nawet nie otworzył tylko lekko uchylił. Nawet zdjęcia nie robiłem. Natomiast z relacji rodziców wiem że G. neuhuberii kwitnie już czwarty dzień i dziś po powrocie z pracy (I zmiana) udało mi się go sfocić. Pokażę w niedalekiej przyszłości.
onectica pisze:Ja przeszkoliłam w domu już wszystkich, o której i kiedy mają zaglądać i robić mi fotki ;:209 I czasem robią, inaczej też bym część przegapiła
Moi domownicy są niereformowalni, też prosiłem i mówiłem że nauczę, ale napotkałem na stanowczy opór. Jak im wciskam aparat do ręki to trzymają go niczym jeża. ;:124 O kadrowniu i ostrzeniu już nie wspomnę. Ratunkiem może być smartfon, którym można zrobić ładne zdjęcia i mama się go nie "boi". :)

Wspomniałem już o paczce. Tak więc jutro czeka mnie sadzenie. Lubię to zajęcie.

Spóźnione zdjęcia chamaka. Obecnie szykuje kolejne kwiaty, może nawet zsynchronizują się 3 na raz.
Obrazek
Chamaecereus cv. Westfield Alba

Obrazek
Chamaecereus cv. Westfield Alba
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Śliczny ten biały kwiat chamaka.
Harvi pisze:Kwitły mi akurat dwa gymnole i te cholery akurat rano się nie otwierały. One tak mają? G. baldianum to się nawet nie otworzył tylko lekko uchylił.
One tak mają. I jeszcze otworzą się pod warunkiem, że w ciągu dnia się nie zachmurzy - ja przez to trzy dni czekałam na pełne otwarcie kwiatu jednego gymno. Rano to się otwierają rebucjowate. No i jakby co, to echinopsisy otwierają się nocą, to byś mógł złapać zdjęcie po przyjściu z pracy wieczorem albo przed wyjściem wcześnie rano :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Tym kolorem chamaczka mnie rozbroiłeś. Aż westchnęłam! Cudowny!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Bielutki chamaczek sliczny ;:215
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

wisnia897 pisze: One tak mają. I jeszcze otworzą się pod warunkiem, że w ciągu dnia się nie zachmurzy - ja przez to trzy dni czekałam na pełne otwarcie kwiatu jednego gymno. Rano to się otwierają rebucjowate. No i jakby co, to echinopsisy otwierają się nocą, to byś mógł złapać zdjęcie po przyjściu z pracy wieczorem albo przed wyjściem wcześnie rano :wink:
O echinopsis, rebucjach i lobiviach to wiedziałem, ale do tej pory myślałem, że gymnolki to z rana się otwierają, a nie popołudniami. Dzięki za cynk.

Chamaczek natomiast dziękuje za pochwały. Taki skromniś że aż mu się korpus zarumienił. :oops: Ale stara się nadal, teraz trzy pąki ciśnie. Prawie dwa tygodnie bez wody, ciepła, słoneczna pogoda i produkcja pąków mocno go odchudziły. :)
Wczorajsze popołudnie spędziłem sadząc nowe nabytki w liczbie ok 40, niektóre w kilku egzemplarzach bo to przeważnie małe gluty, a ciągle zdarza mi się coś "zamordować". :?
Dziś jestem po nocy w pracy więc nie było problemów ze zrobieniem zdjęć, ale te z dziś pokażę... jutro, a na razie zaległe fotografie.

Obrazek
Lobivia wrightiana KK 788

Obrazek
Aylostera spegazziniana BLMT 74.03

Obrazek
Gymnocalycium neuhuberi GN 89-77/363 Trzyletnie siewki w doniczkach 6x6cm. Większego zapyliłem. Mniejszego nie chciałem męczyć produkcją owocu. Niech się skupi na wzroście.

Obrazek
Drugi trochę mniejszy i z dużo mniejszym kwiatem G. neuhuberi GN 89-77/363
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Bardzo lubię Gymnocalycium neuhuberi w każdej formie. Twoje również super. ;:333
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Gymnocalycium neuhuberi ładne ;:333 moje jak by więcej uciernione .
Lobivia wrightiana KK 788-kwiatek super ;:215
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Wszystkie ładne, ten czerwony kolor kwiatów ajlostery jest taki wesoły :)
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”