Świeżynka i jej sukulenty!

Awatar użytkownika
agryppina44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 lut 2016, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Świeżynka i jej sukulenty!

Post »

wisnia897 - myślę, że skończy się na którymś egzemplarzu albo istnieć będzie tylko gdzieś na papierze, no chyba żeeeee.... myślę, że zawsze jakiś kwiat/y są bliższe sercu, większy sentyment... taki mam też oczywiście....

Jandom1 - wybacz, jak zobaczyłam to sama się uśmiałam, dałabym rękę, że widziałam tam jamana. Sama też się zastanawiałam jaką przyjąć taktykę przy zbieraniu, na czym się koncentrować, ale stwierdziłam, że najlepsza taktyka to bycie czujnym i przyjmować z radością to co niesie los. Bywa często najlepszym taktykiem.

onectica - masz rację z tymi nazwami, ale używając od czasu do czasu jakiś imion nie mam zamiaru zapominać o ich nazwach i zdaję sobie sprawę, że to ułatwienie, po co więc komplikować, nie zmieni to jednak faktu, że te imiona gdzieś będą sobie funkcjonować. Inna strona medalu, jak długo będzie mi się chciało wymyślać. Pożyjemy zobaczymy. Dzięki za strony, zajrzałam i trochę się dowiedziałam, tym bardziej, że ostatnio zaczęły mnie ciekawić owe skróty.

leszek2 - masz rację, umieszczę moje imię.
Pozdrawia Beatka
NECESSITAS ACUIT INGENIUM - Kochani, "burzy mózgów" ku pociesze i CARPE DIEM!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Świeżynka i jej sukulenty!

Post »

agryppina44 pisze:wisnia897 - myślę, że skończy się na którymś egzemplarzu albo istnieć będzie tylko gdzieś na papierze, no chyba żeeeee.... myślę, że zawsze jakiś kwiat/y są bliższe sercu, większy sentyment...
To ja się jeszcze do tego odniosę, choć nie do mnie było. Ale to, co teraz powiem będzie przerażające, więc jak nie jesteś gotowa, to odłóż czytanie na jutro ;:218
Otóż - jak już się przywiążesz do takiej rośliny, pokochasz i nadasz jej imię, to cięęęęęężko Ci będzie ją wyrzucić na kompost, kiedy zajdzie potrzeba. A tak - podmienisz jedna na drugą i nawet nie zauważysz różnicy ;:209
:wink:

A taktyka się nie przejmuj - bierz to, co Ci się podoba, ukierunkuje się z czasem "samo" :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
agryppina44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 lut 2016, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Świeżynka i jej sukulenty!

Post »

Otóż - jak już się przywiążesz do takiej rośliny, pokochasz i nadasz jej imię, to cięęęęęężko Ci będzie ją wyrzucić na kompost, kiedy zajdzie potrzeba. A tak - podmienisz jedna na drugą i nawet nie zauważysz różnicy

Nie brałam takiej opcji pod uwagę, jak kompost... będzie mi szkoda...

No i wydało się, że nie umiem cytować. Muszę to gdzieś wyszukać.
Pozdrawia Beatka
NECESSITAS ACUIT INGENIUM - Kochani, "burzy mózgów" ku pociesze i CARPE DIEM!
Awatar użytkownika
agryppina44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 lut 2016, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Świeżynka i jej sukulenty!

Post »

Pochwalę się dzisiaj innymi maluszkami, którym, a jakże, dodałam lekkiej oprawy. Niestety bez nazw, ale uzupełnię je z czasem, uciekł mi gdzieś wątek z rozpoznawaniem kaktusów. A to oznacza, że chyba nie ma drogi na skróty...

Tak więc witają się...
.... ;:180 ....

1.

Obrazek
2.


Obrazek
3.


Obrazek
4.


Obrazek
5.


Obrazek
6.


Obrazek
7.


Obrazek
8.


Obrazek
9.

Obrazek
10.


Obrazek
11.


Obrazek

Na dzisiaj to tyle, a jedenastka śle moc ;:167 ;:167 ;:167 :wit
Pozdrawia Beatka
NECESSITAS ACUIT INGENIUM - Kochani, "burzy mózgów" ku pociesze i CARPE DIEM!
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Świeżynka i jej sukulenty!

Post »

agryppina44 Ładna Ci rośnie Crassula Tricolor ja niestety nie mogę nigdzie jej dostać a choruje na nią od dłuższego czasu ;:oj
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Świeżynka i jej sukulenty!

Post »

O! Przeoczyłam wpis z tyloma nowymi fotkami! ;:131 Zimowałaś je czy to świeżynki?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Świeżynka i jej sukulenty!

Post »

Jakim gatunkiem jest sereus ? Ma ładne imię .
Z trzeciego postu nademną zdjęcie trzecie od góry - kaktus ze zdjęcia numer trzy wyglądający jak kulka na patyku - co to za gatunek ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”