Kocia kaktusiarnia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

ingga pisze:tak właśnie myślałam że to nie są marketowe doniczki.
w marketach są wszędzie takie same i nudne
Niekoniecznie, ostatnio w CASTORAMIE oczy wychodziły mi z orbit - ogromna różnorodność, ciekawa kolorystyka i kształty.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

Kaktusy piękne i bardzo gustownie dobrane do nich doniczki :) Czy kociaki próbują zaprzyjaźnić się z kaktusami ? Pewnie nie...
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

Witam jestem nowa i pierwszy raz pisze .Chciałabym się dowiedziec jaką ziemie stosujesz do Twoich kaktusów i czy je zimujesz ?Wyglądają pięknie, ;:138 takie zdrowe.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

Nolinko witaj. Do kaktusów kupuję ziemię dla nich przeznaczoną w sklepach ogrodniczych. Nigdy ich nie zimuję bo i po co. One mają umilać mi życie, a nie leżakować gdzieś w zakamarkach lodówki...

Ewelino, moje kociaki raczej nie siedzą na oknach, jedynie w kuchni i łazience mam przesunięte doniczki specjalnie dla kociej młodzieży bo tam lubią sobie popatrzeć na ptaszki:-). Kaktusów raczej nie ruszają łobuzy i wcale im się nie dziwię. Drewniane parapety są zastawione doniczkami i koty mają zakaz wstępu na nie :lol: . Czasami jednak próbują po nich się przespacerować stawiając delikatnie łapki 8-) . Lubię ładne doniczki, one uzupełniają pomieszczenie, dodają mu uroku. Nic nie poradzę na to, że nie znoszę plastiku, który dla mnie jest zimny (reszty nie mogę napisać :oops: ). Ale to tylko w moim domu, w innych mogą być i nic mi do tego.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

Może ktoś wie jak nazywa się kaktus z czeronymi cierniami .Jest na zdjęci kocicy, jest tam opuncja chyba cereus jakis i ten z czerwonymi cierniami po prawej stronie.Jeżeli ktoś odszyfruje to będę wdzięczna ,mam takiego samego ,ale bez nazwy.:)
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

jakas mammilaria
ana777
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2010, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Wrocławia

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

Witam.
Nie odmówię sobie skomentowania Twojego wątku! :lol:
Po pierwsze śliczne roślinki. Po drugie piękne kompozycje. Po trzecie cudne doniczki. Czasem to aż nie wiem czy patrzeć na doniczki czy na roślinki!!
Pozdrawiam i czekam na następne zdjęcia :)
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

Witaj ana.
Dziękuję za miły wpis. Muszę chyba coś pstryknąć do tego wątku bo w roślinach normalniejszych już coś nadrobiłam, a w kaktusach ociągam się.
Z drugiej strony na głowie mam ogród, pracę, koty, psy, aukcje allegro i chyba sama już się zakręciłam w tym wszystkim.
W czasie weekendu poproszę o godzinę deszczu to wtedy zrobię zdjęcia kaktusom.
Lampart witaj, nie wiem czy powyciągane minimalnie czy też nie, ale nie mam niestety chwilowo dużo światła od strony zachodniej - wcale nie mam od tej strony okien i to jest problem. Od południa zaś rosną mi za oknami wielkie modrzewie i też to południowe słońce jest bardzo stłamszone. Staram się aby nie robić roślinkom krzywdy, ale nie zawsze mi to wychodzi.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
ana777
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2010, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Wrocławia

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

Akurat z weekednowym deszczem to większość ludzi nie ma problemu (no chyba, że ktoś pracuje w weekendy to na pewno w jego okolicy słońce świeci w weekend a leje w dni powszednie) :wink:
A poważnie, to z niecierpliwością czekam na nowe fotki!! :heja
Pozdrawiam
Pozdrawiam, Ania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”