Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Zablokowany
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Z kwiatem czy bez - na takie rośliny aż miło popatrzeć ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Aileen pisze:Takie fajne zoo to jest w Czechach, dokładnie w Dvur Kralove, co roku są tam wystawa i kiermasz kaktusów organizowane na przełomie czerwca i lipca. Wystawę organizują członkowie tamtejszego klubu kaktusiarzy :)
Super, że można na takich kiermaszach bywać, powiększać kolekcje i spotykać się z innymi zbieraczami. Od Wrocławia to tylko 150 km :) - niestety ode mnie 525 km :( Ciekawe czy jak Gymnocalycium curvispinum rośnie to ma też większe kwiaty :idea:
Pozdrawiam,
Sławek
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Ale cudeńka pokazałaś, bicolor, pugionacanthum, guanchinense ;:167 ;:167
Zazdroszczę mesopotamicum, bo u mnie coś nie chcą rosnąć :/
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Aileen pisze:
jandom1 pisze:...Gdzie to takie zoo było ?
Takie fajne zoo to jest w Czechach, dokładnie w Dvur Kralove, co roku są tam wystawa i kiermasz kaktusów organizowane na przełomie czerwca i lipca. Wystawę organizują członkowie tamtejszego klubu kaktusiarzy :)
To będzie się tam trzeba wybrać :D a tymczasem znowu pokazałaś coś co bym przygarnął, Gymnocalycium guanchinense MT 11-504 perfekcyjny :!: :!:
hen_s pisze: Przejęłaś pałeczkę po (czasowo?) nieobecnych na Forum kilku/kilkoro specach od rodzaju Gymnocalycium i promujesz je doskonale. Brawo! ;:138
Pewnie że przejęła, mam nadzieję że nie pomyśli nawet o zniknięciu z Forum jak pozostali ! ;:302 A oby i reszta wróciła.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Dziękuję za odwiedziny w moim wątku, za miłe wpisy i ciepłe słowa pod adresem moich kłujących, za "śliczności" i "cudeńka" :D
Nie wiem co teraz u mnie kwitnie i jak się sprawują moi podopieczni bo od tygodnia jestem na wyjeździe. Mam nadzieję, że zbytnio nie dokazują i że foliak stoi tam gdzie go zostawiłam :wink:
hen_s pisze:Doskonale pokazałaś ciernie - szczególnie te pokręcone!
hen_s pisze:Kolejne świetne rośliny...
hen_s pisze:Przejęłaś pałeczkę po (czasowo?) nieobecnych na Forum kilku/kilkoro specach od rodzaju Gymnocalycium...
Za tak sympatyczną opinię dziękuję i po prostu się cieszę :)
Możemy pokazywać tutaj piękno swoich roślin, to świetna sprawa, tym bardziej, że znajdują dzięki temu nowych sympatyków :D a jeśli chodzi o nieobecnych na forum miłośników i speców od rodzaju Gymnocalycium to na pewno tych klimatycznych wątków nie uda mi się zastąpić, nawet bym nie śmiała :wink: bo każdy z nich (i wielu innych) ma tu swój niepowtarzalny styl i wspaniałe rośliny :)
barbra13 pisze:G.guanchinense MT 11-504 - najpiękniejsze jak dla mnie
Basiu to roślinka z charakterem :wink: Pochodzi z kolekcji czeskiego kolekcjonera, podróżnika i miłośnika gymno M. Tvrdika, miałam przyjemność kilka lat temu gościć w tej wspaniałej kolekcji i taką pamiątkę sobie przywiozłam.
PiotrAPD pisze:Co do Twojej wątpliwości w kwestii G. mirandense
Piotr dziękuję za rozwianie wątpliwości w kwestii numeru polowego G. mirandense, masz to świetnie połapane :)
PiotrAPD pisze:Twój wątek jest bardzo inspirujący...
Inspiracja to moje drugie imię ;:224 a tak poważniej, miło jest inspirować, dokładnie sama wiem jak to działa, wysiewaj jak najwięcej, zwłaszcza, że wychodzi Ci to świetnie ;:108
DAK pisze:...cudnie cierniste, a kwiaty z piękną perłą jak Gymnocalycium altagraciense P 119 i Gymnocalycium parvulum
Zgodzę się Danusiu z Tobą, że kwiaty tych gatunków są prześliczne ;:108
DAK pisze:Gratuluję maluszków G. mesopotamicum...
Okazało się, że mają też wielką wolę przetrwania, korzonki mają zdrowe, bo po podlaniu ładnie nabierają ciałka, jak to ktoś powiedział ?będą z nich kaktusy? :)
wisnia897 pisze:Z kwiatem czy bez - na takie rośliny aż miło popatrzeć
Dziękuję Moniko, zawsze miło, gdy ktoś pochwali :)
cactus habitat pisze:Super, że można na takich kiermaszach bywać, powiększać kolekcje i spotykać się z innymi zbieraczami. Od Wrocławia to tylko 150 km...
Mniejsza odległość to możliwość jednodniowych wypadów, ale są inne opcje :D proponuję dołączyć do grupy pozytywnie zakręconych kaktusiarzy i wybrać się na kilkudniową wycieczkę do Czech by zwiedzić tamtejsze kolekcje. Jedna taka wyprawa to niezapomniane wrażenia i możliwość nabycia pięknych okazów.
cactus habitat pisze:Ciekawe czy jak Gymnocalycium curvispinum rośnie to ma też większe kwiaty :idea:
Moje Gymnocalycium curvispinum osiągnęło już dość duże rozmiary, będzie około 10 cm średnicy, w tamtym roku debiutowało jeśli chodzi o kwitnienie, kwiatuszek był uroczy ale malutki, w tym roku podobnie, bo kwiatki tego gatunku są małe, nawet jeśli pęd kaktusa jeszcze urośnie to kwiatki nie osiągną raczej większych rozmiarów. Taki typ :)
D-avi-D pisze:Zazdroszczę mesopotamicum, bo u mnie coś nie chcą rosnąć :/
Widzę, że G. mesopotamicum cieszy się ogólną sympatią :D z moim też miałam trochę problemów, ale już je pokonaliśmy, liczę na piękne kwiatuszki w przyszłości i trzymam kciuki za Twoje.

Czas na kilka kolorowych obrazków.

Gymnocalycium sanluisense VS 1
Obrazek

Gymnocalycium mihanovichii v. friedrichii L 373, Cordillera, Santa Cruz, Bol.
Obrazek

Gymnocalycium megalothelos
Obrazek

Gymnocalycium hyptiacanthum citriflorum
Obrazek

Coryphantha pallida CH 700
Obrazek

Notocactus
Obrazek

Eriocactus warasii
Obrazek

Szaleństwa kwiatowego nie było, więc na dokładkę trochę cierni

Gymnocalycium spegazzinii MT 07-263 Argentina Catamarca, Punta De Balasto
Obrazek

Gymnocalycium spegazzinii punillense El. Obelisco, Salta, Arg
Obrazek

Gymnocalycium riojense v. pipanacoense
Obrazek

Gymnocalycium riojense sp. piltziorum
Obrazek

Gymnocalycium bozsingianum
Obrazek

Gymnocalycium borthii GN 157/414, Bajo, San Luis
Obrazek

Gymnocalycium bayrianum MT 07-313 Argentina Salta
Obrazek

Gymnocalycium mazanense v. ferox SI 16 - on naprawdę jest taki różowy :)
Obrazek

Gymnocalycium guerkeanum
Obrazek

Gymnocalycium fricianum
Obrazek
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Pierwsza część pokazu całkiem, całkiem, ale druga - same rewelacyjne rośliny, podziwiam i zazdroszczę ;:333 ;:180
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

jandom1 pisze:To będzie się tam trzeba wybrać...
Popieram i namawiam, naprawdę warto się wybrać, albo lepiej - na otwarcie sezonu w Dvur Kralove, które odbywa się corocznie w maju, to prawdziwy raj dla miłośników kaktusów, tam na pewno nie tylko upragnione Gymnocalycium guanchinensea by się znalazło :D a najlepiej na obie imprezy :wink:
jandom1 pisze:Pewnie że przejęła, mam nadzieję że nie pomyśli nawet o zniknięciu z Forum jak pozostali ! ;:302 A oby i reszta wróciła.
Filip dziękuję, to bardzo miłe słowa :D ale nie łatwe zadanie przejąć pałeczkę po doświadczonych i pełnych pasji i wiedzy kaktusiarskiej osobach, gymnofilach, dołączam się do życzeń - oby wrócili :)
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

tom_ek pisze:Pierwsza część pokazu całkiem, całkiem, ale druga - same rewelacyjne rośliny, podziwiam i zazdroszczę
Tomku dziękuję za miłe słowa, cenne zwłaszcza, że jesteś koneserem tych najbardziej ciernistych :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Po raz kolejny muszę napisać - aż miło popatrzeć ;:oj G. friedrichii śliczny ;:215
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Piękne, kolorowe kwiaty na Twoich roślinach - cudeńka! ;:138

Natomiast ja dzisiaj bliżej przyjrzałem się młodszym, doskonale wyglądającym i ociernionym osobnikom. Widzę tam kilka takich że hej! ;:173
Wyróżniam:
1. Gymnocalycium spegazzinii punillense El. Obelisco, Salta, Arg. - ten u mnie rośnie jak przysłowiowy chleb u...
2. Gymnocalycium riojense v. pipanacoense - te mam z chyba wszystkimi dostępnymi numerami. Niestety przyrastają bardzo powoli ale i tak je lubię. :wink:
3. Gymnocalycium borthii GN 157/414, Bajo, San Luis
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

O, i nawet koryfanta jest :) , ładniusia. G.hyptiacanthum citriflorum zachwyca kwiatami ;:oj , pozostałe również. Te jeszcze bez kwiatów bardzo interesujace.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Wspaniałe gymnole zarówno z kwiatami jak i te bez ;:108
Gymnocalycium megalothelos ma cudowny śnieżno-biały kwiat a dla Gymnocalycium bayrianum MT 07-313 Argentina Salta wyrastają cudowne grube rogi :D
Jak zawsze jestem zachwycony Twoimi gymnolami ;:215
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Mój faworyt to G. mihanovichii v. friedrichii L 373 ;:138
Pozdrawiam, Zuza
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”