Na parapecie DAK

Zablokowany
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Na tej Lobivii aurea v. shaferi to widać jak dobre warunki zdecydowanie poprawiają kondycję i urok rośliny, Ona w zeszłym sezonie miała bardzo dobre nasłonecznienie, do późnej jesieni listopadowej na dworze, a teraz zimą stała w chłodzie. Widać różnicę w cierniach, wygląda zdrowo i silnie. I widoczne jest przewężenie po złym zimowaniu w zeszłym roku. He he powoli nabieram doświadczenia ;:218
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie DAK

Post »

Kusił mnie ostatnio zakup takiej bialutkiej kuleczki jak Aylostera muscula i kusi teraz bardziej... ehhhhh
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

W ten I Dzień Wiosny nie wytrzymałam i wyprowadziłam na dwór moje duże balkonowce. Tak im tam dzisiaj było:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kolumnowce, Cereusy, Feraki, większe Mammillarie i jeden z większych Echinopsisów, by porównać jak będzie temu w domu, a jak temu na bezpośrednim słońcu.
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na parapecie DAK

Post »

Widoki przepiękne...takie duuuże rośliny ;:138
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Na parapecie DAK

Post »

Widoki przepiękne...! Dziś jeszcze było rzeczywiście wyjatkowo wiosennie, a Twoim roślinkom z pewnoscią było tam dobrze ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Na parapecie DAK

Post »

Feraka to zostawiłabym jeszcze w domu.
A widoki już wspaniałe. ;:138
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

U mnie na zewnątrz jest teraz 9 stopni. Tylko na poniedziałek poprzykrywam gazetami, bo spodziewam się spadku do ok. 3 stopni. A potem prognozy są jak marzenie minima ok. 8, to u mnie będzie nawet 10. Jestem dobrej myśli. Krótkotrwałe ochłodzenie nie spowoduje im kataru. ;:306
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Na parapecie DAK

Post »

Kaktusy już wygrzewają się na słoneczku,więc teraz tylko czekać na pierwsze kwiaty.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Na parapecie DAK

Post »

Odważna jesteś. Ja jeszcze się waham czy wynosić rośliny, mimo wszystko w nocy u nas są przymrozki i to kilkustopniowe... :roll:

Natomiast widok "ogólny" fantastyczny, rośliny dorodne i w doskonałej kondycji, do tego ładne doniczki...

Kolekcja na piątkę! ;:215
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Na parapecie DAK

Post »

Imponujące Feraki ;:138
przez nie jakoś w ogóle nie zwróciłam uwagi na mammillarie
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Odwagi mi nie brakuje :uszy
To było najkrótsze zimowanie w domu (od 22 listopada do 10 marca, a balkonowce do 20 marca). Zaciszne podwórze, III piętro, do tego w dużych miastach jest o 1 stopień więcej i przede wszystkim osłony z poliwęglanu, no i do tego doświadczenie, które daje lepiej wyczuć, co tym ulubieńcom może sprzyjać, nie wspominając już o zmianach klimatu ;:306 . Aż mi się śmiać z siebie chce na wspomnienie jak na początku trzęsłam się i przy spadku temp. do +10 wnosiłam je do domu we wrześniu, a braku wilgoci bałam się jak papirus i podlewałam do końca października. :oops:

Chyba wszystkie ładnie się ukorzeniają po przesadzeniu i zimowym śnie, bo większość już tkwi stabilnie w podłożu. Tylko kilka małych gymnoli jeszcze się lekko rusza, ale będzie moim zdaniem dobrze.
Donice (szczególnie te ciemne z czarnym paskiem u góry) są w sam raz na balkon - ciężkie i stabilne, by wiatr ich nie poprzewracał, a i tak najwyższego kolumnowca muszę zabezpieczyć drutem ogrodniczym do kratki w połowie wysokości.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Na parapecie DAK

Post »

Ja również pewnie zacznę przemyśliwać nad wystawieniem tej części kolekcji która stoi przez sezon wegetacyjny na odkrytym balkonie. Jednak zważywszy, że tutaj jest sporo chłodniej niż w Warszawie, nie mam osłon typu poliwęglan więc jeszcze się wstrzymam. :wink:

Doniczki okrągłe, ceramiczne pomimo ich niewątpliwej urody oraz szeregu zalet które wymieniłaś zajmują dużo miejsca i nie pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchni użytkowej która jest nam dana... Dlatego u mnie tylko (brzydkie!) plastykowe kwadraty. ;:204
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Do kwadratów dawałam się długo przekonywać, ale wcale nie wyglądają brzydko, przeciwnie, gdy stoją ciasno to ich nie widać, a ustawienie daje oprócz miejsca wrażenie porządku. Teraz po zmianie mogłabym otworzyć sklepik z kolorowymi doniczkami i osłonkami. :;230
Natomiast duże sztuki i tak wymagają sporo miejsca, a ci co mają ogrody mogą je pięknie wkomponować w całość, wtedy i donica ma znaczenie. Ale mogę sobie tylko zaśpiewać - "Gdybym miała ogród, dibi dibi dibi dibi dibi dibi dum .... "
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”