Na parapecie DAK

Zablokowany
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Na parapecie DAK

Post »

Schlumbergera pięknie się rozrasta :) Widać, że zabiegi które jej zafundowałaś dały efekty i teraz możesz podziwiać jej wspaniałe kwiaty ;:333
A co do sezonu to, rzeczywiście trzeba powoli brać się do roboty :) No i te gustowne pianeczki też mnie zaciekawiły :wink:
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Prac przedwiosennych ciąg dalszy.

Notki przesadzone, przygotowane do wyjścia na zewnątrz, dlatego są w ceramicznych doniczkach. Za tydzień będzie wybudzanie, więc zostają już w domu na parapecie.

Obrazek

Dziś kolejne przesadzanie, ale na sucho tylko z czesaniem. Pod widelec poszły korytka, bo w nich przesadzanie najtrudniejsze. Największe sztuki z korytek wyeksmitowane, skoro dorosły to poszły na swoje. :wink:
Korytko Michasiowe i plackowe po zabiegach:

Obrazek Obrazek

Baldianki w dużym korytku też już tkwią w nowym podłożu i może będą lepiej nakarmione, to się odwdzięczą kwiatami. Niektóre miały b. słabe korzenie i to dokładnie odzwierciedlało ich kondycję i chęć do kwitnienia w poprzednim sezonie.

Obrazek

Gymnole poszły z powrotem na zimowisko, bo mają jeszcze ponad miesiąc na spanie.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Na parapecie DAK

Post »

Jak dla mnie gymnokalicja najładniejsze. :)
Awatar użytkownika
Marek L
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 980
Od: 5 maja 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Jestem pod wrażeniem tego czesania ,modelowania i trwałej...... a jakiego szamponu używałaś ? ;:306
Gymnole supcio ...... może po zmianei substratu odbuduja korzeniska i zakwitną..... taka przerwa w kwitnieniu to czasem dobrze robi.
A jak za dużo ich napuszczaja to masz wprawę w skracaniu :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

hen_s pisze:Jak dla mnie gymnokalicja najładniejsze. :)
Henryku, dlatego gymnole zostają, a nawet to właśnie inne muszę emigrować, bo gymnolkom się urosło. :wink:

Marku, trwałą ondulację to one sobie same robią i loki budują w za niskiej doniczce. Jak niektóre wyciągałam za te kudły, to się okazywało, że rzepa zajmuje całą wysokość, a na dole spiralne loki. ;:oj Dostały więc wyższe przestrzenie życiowe i dlatego też poszły "na swoje" - będą mogły rozprostować swoje nóżki. Zainspirowało mnie to do zajrzenia w nóżki Gymnocalycium spegazzinii, bo nie miałam zamiaru ich przesadzać (niewiele podrosły), ale tam może być też spiralna ondulacja. :wink:
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Przesadzania ciąg dalszy. Dziś trochę gymnoli i medio. Przegląd korzeni dokładnie odzwierciedla ich kondycję latem, to potwierdza, że dla ich zdrowia najważniejsze jest to co ukryte. :wink:

To kilka z dzisiejszych działań. Są w bardzo dobrej kondycji, w ogóle nie widać, że to czas zimy i że od ponad 3 miesięcy są o suchym pysku:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Porosły i dostały większe domki, do tego trochę maluchów oddzielonych. I gdzie ja to wszystko pomieszczę :?:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Na parapecie DAK

Post »

Przesadzanie u mnie dopiero się zacznie ale już nie mogę się doczekać :)
U Ciebie Kaktusy po zimowaniu wspaniale wyglądają a nowe doniczki doskonale im pasują ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Na parapecie DAK

Post »

Widać, że zimowisko im służy. Wyglądają doskonale! ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na parapecie DAK

Post »

U Ciebie wszystko odbywa się planowo, rośliny pięknie przygotowane do nowego sezonu, nawet korzonki mają uczesane :) , więc teraz należy od nich wymagać, aby się odwdzięczyły uroczymi kwiatami.
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Na parapecie DAK

Post »

Danuś,masz takie zdrowe roślinki,Ja mam trochę pokurczone a u Ciebie takie ładnie napite ;:138
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Na parapecie DAK

Post »

No właśnie, moje G. horstii to już flaki, a Twoje gymnole wszystkie stoją na baczność, jakby w ogóle spać nie szły ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Marek L
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 980
Od: 5 maja 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Wyglądają super .... takie napite to u mnie nawet latem nie są ......
a może ktoś po cichu lituje się nad nimi i podlewa gdy nie widzisz ??? ;:306
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Rzeczywiście są jędrne, najbardziej miękki jest G. horsti, ale jeszcze nie flaczeje. Stoją przy uchylonym balkonie w koszykach (jeden na drugim), a więc światło tam dociera ledwo przez szpary, a mimo to zieleń mają soczystą. Temperatura różnie od 0 (gdy nie przymknę na noc balkonu) do ponad 20 w słoneczne dni, ale najczęściej od 5 do 15 stopni.
Nie Marku nikt ich nie podlewa, bo stoją w pustym mieszkaniu i tylko ja tam czasem do nich zaglądam. Ale jeszcze prawie 2 miesiące, na dodatek bardziej słoneczne, więc jeszcze trochę stracą na wadze. Ostatnio wystarczyły 2 dni słońca, a mamilarki dziś wyraźnie mordki pochyliły w kierunku okna.
Dziś był dalszy ciąg przesadzania gymnoli, zostały już tylko małe. Świetnie wyglądają w nowych doniczkach i wraz z wiekiem pięknieją.
Przy przesadzaniu poobrywałam niektórym odrosty - ciekawe czy się ukorzenią, bo do wiosny niestety jeszcze trochę.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”