Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 53, 54, 55, 56, 57
Autor Wiadomość
hen_s
 Tytuł: Re: Kaktusy - Pio1986
PostNapisane: 18 paź 2019, o 16:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jak długo Cię nie było...! ;:218
A szkoda, bo rośliny i kwiaty których się na nich dochowałeś są przedniej marki i warte bezwarunkowego pokazania. ;:204

Śliczne ariokarpusy, cudowny i jaki dorodny(!) Eriocactus warasii , równie okazały Astrophytum orantum. ;:138 ;:138

Teraz czekam na zaległe fotki echinopsisów hybr. oraz trichocereusów hybr. bo wiem, że masz ich dużo i to bardzo ładnych! ;:173
Wątek tematyczny to jednak mało...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ejacek
PostNapisane: 20 paź 2019, o 16:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Takie akcje z ariakami bywają niebezpieczne szczególnie przed zimowaniem, może lepiej było je zabrać do mieszkania na parapet by w cieple doszły do siebie :?: , miejmy nadzieję że będzie wszystko dobrze.

Pio1986
PostNapisane: 21 paź 2019, o 09:11 
500p
500p

0 szt.
Niestety, cała kuweta była pod wodą, a rośliny nie dałyby rady przyjąć tyle wody. Kiedyś odparowywałem jesienny nadmiar wody kładąc doniczki na grzejniku, ale z tą kuwetą nie wiem, czy udałoby się. Teraz stoją w suchym jak pieprz substracie mineralnym - w tym roku dodałem im pyłu i okruchów z lawy - żeby bardziej użyźnić podłoże. Niech zawiązują korzenie przybyszowe i czekam do wiosny. Plusem całego zdarzenia jest to, że kaktusy nabrały dużo wody przed zimą - cieszę się zwłaszcza z asteriasów, bo w ostatnich latach miałem kłopot z tymi mocno zasuszonymi - nie chciały pobierać wody na wiosnę - tak jak mocno zasuszone doniczkowe mrozaki. I nie doszły do siebie po sezonie letnim. Jeszcze żyją, ale raczej wypadną. Tak więc obawiałem się o tegoroczne zimowanie, bo wcześniej niż w tamtym roku zaczęły się spłaszczać i tracić turgor. Teraz może lepiej przezimują:)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 963 ]  Idź do strony nr...        1 ... 53, 54, 55, 56, 57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości