Kaktusy - Pio1986

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Jak w dzień będą stały w słońcu i się wygrzeją to powinno być OK, teraz słońce już nisko, nie wszystkie stanowiska mają cały czas dostęp do ;:3 , czasami zasłaniają jakieś drzewa albo budynki. Ja już nie przewiduje podlewać, choć kilka dni temu ciut wody dostały.
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Ja jeszcze kilka dni temu podlałem ariocarpusy i lobivie. Lobivie powtórzę, bo raczej nic im się nie stanie, a jeszcze z tydzień słonka będzie.
Tymczasem, dzięki świetnej pogodzie, mój A.agavoides rozwinął kwiatuszek.To jego debiut, kwiat jest jeden, ograniczam podlewanie i jest późna pora, więc nie jest tak efektowny, ale cieszy mnie bardzo :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Słońca ma być ale to już nie jest taka operacja jak w miesiącach maj-wrzesień. Nie boisz się, że rośliny nie zapadną w sen i powyciągają ci się na zimowisku?
U siebie ostatni raz podlałem rośliny 15 września, a tydzień później jak jeden jedyny raz zapomniałem zamknąć w parzeniszczach dachy na noc to akurat spadł deszcz i miałem dodatkowe nieplanowane podlanie. Minęły od tego czasu 3 tygodnie i widzę, że rośliny nadal są w wegetacji. Jeszcze z 10 dni takiej pogody i powinny zacząć zapadać w sen zimowy. Podlewać teraz już bym się nie zdecydował tym bardziej, że słońce na stanowisku w tym okresie mam od 9 tylko do 16. To tylko 7 godzin, a noce chłodne ok 3-4 stopni i nawet szron na trawie się pojawiał przez ostatnie dwie noce.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Piękny, taki gasteriokształtny :)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Harvi pisze:Słońca ma być ale to już nie jest taka operacja jak w miesiącach maj-wrzesień. Nie boisz się, że rośliny nie zapadną w sen i powyciągają ci się na zimowisku?
U siebie ostatni raz podlałem rośliny 15 września, a tydzień później jak jeden jedyny raz zapomniałem zamknąć w parzeniszczach dachy na noc to akurat spadł deszcz i miałem dodatkowe nieplanowane podlanie. Minęły od tego czasu 3 tygodnie i widzę, że rośliny nadal są w wegetacji. Jeszcze z 10 dni takiej pogody i powinny zacząć zapadać w sen zimowy. Podlewać teraz już bym się nie zdecydował tym bardziej, że słońce na stanowisku w tym okresie mam od 9 tylko do 16. To tylko 7 godzin, a noce chłodne ok 3-4 stopni i nawet szron na trawie się pojawiał przez ostatnie dwie noce.

W sumie nie zastanawiałem się nad tym ;:124 . Nigdy nie miałem z tym problemu, ale też nie podlewałem tak późno. Może tylko siewkom doleję troszkę, tym najmniejszym, żeby jeszcze troszkę pobrały wody. W dzisiejszym słońcu tam w tunelu na pewno dochodziło do 30 st.C.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Kwiatuszek śliczniutki! ;:138
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Kwiatek piękny i z tym podłożem i roślinami po bokach wygląda jak fotka ze środowiska naturalnego.
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Dziękuję za odwiedziny i dobre słowo:)
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Super ;:333
Pięknie to wygląda. Mała roślinka z dużym kwiatem ;:138
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Dziękuję:) A dzisiaj u mnie na balkonie temperatura przekroczyła 30 st.C. Dodaję więc zdjęcia:)
Obrazek

Obrazek
Był nawet kwiatek:)
Obrazek
I pąk:)
Obrazek

Obrazek
i korzenie na ratowanym Ferocactusie:
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Zupełnie nie jesienne to temperatury i widoki. Oby tak pozostało jak najdłużej. ;:333
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Używasz dość dużych mis z tymi ariakami :?: bo widać sporo miejsca po bokach. Szkoda ,że ta trójka posadzona dość blisko siebie, rozrosną się będą na siebie wchodzić. I to podłoże niczym z natury ;:333
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Dziękuję za wizytę:)


Jacku, faktycznie te maluchy są w dość dużej misce (śr.chyba 12cm). Celowo posadziłem je tak blisko, żeby właśnie zaczęły na siebie wchodzić. Lubię kaktusy w grupach i często tak je sadzę (Epithelanty, Ferocactusy, Ariocarpusy, Astrophytum, Echinocereus, Thelocactus, Lobivie, Echinopsisy). Kaktusy w grupach to piękny widok, chociaż wiem,że nie powinno się ich tak sadzić. Ale skotłowana grupa L.maximiliana albo L.pentlandi , albo A.asterias i capricorne lub L.williamsii wygląda nieziemsko. Ariaki rosną wolno, więc może jeszcze zmieni mi się koncepcja :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”