Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

ODPOWIEDZ
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

banditoo pisze:widzę rozwój następuje szybko, zapewne w następnym sezonie już zabraknie miejsca w szklarenkach.
Bandito dzięki za słowa pocieszenia ;-) No ale jakie mam inne wyjście? Oczywiście poza kupnem domu z ogrodem? ;-)
Ewentualnie, idąc nieco abstrakcyjnym wątkiem, mógłbym wybudować inspekty a może nawet szklarnię w pracy, jest tu całkiem dużo wolnego terenu (lotnisko), może w ramach świadczenia pracowniczego zgodziliby się podpiąć mnie pod lokalne CO? :)))))

Póki co są szklarenki na balkonie, o nie najlepszej wystawie, muszą mi wystarczyć. Okaże się z czasem co będzie chciało u mnie rosnąć i mam nadzieję że nie upiekę kolekcji zapominając o zamkniętych drzwiczkach w upalny dzień....
Czarny - magazynowanie deszczówki musiał bym już chyba prowadzić w mieszkaniu ;-) Przypuszczam też, że deszcze w Warszawie nie byłyby ulubionym napitkiem kaktusów? Na razie podlewałem rośliny tylko raz i używałem do tego celu wody przefiltrowanej za pomocą dzbanka Brita.

Miłego dnia Wszystkim! - dziś wreszcie są szanse na przebłyski słońca! :)
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Tomku,bardzo dobrze,że jesteś przewidywalny z tą szklarenką ;:215
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Witam i ja w bardzo ciekawie zapowiadającym się wątku :wit :wit
Tak to już jest z nami zakręconymi........moim marzeniem było mieć tyle kaktusów,żeby zapełnić cały parapet w kuchni,
potem zabrakło już parapetów w całym domu.
Jak trafiłam na to forum to wsiąkłam na całego i cała kolekcja powędrowała do ogrodu a tam zaczęło się kombinowanie
w czym to wszystko trzymać(szklarenki,inspekty i tym podobne)
Jak pobędziesz tutaj dłużej z nami to wierz mi ,że się przekonasz jak chciejstwo potrafi być ogromne.
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Witaj, i ja zawitałem do Twojego wątku. Jestem bardzo początkującym kaktusiarzem, ale z czasem mam nadzieję się rozwinąć :wink: Szklarenka wpadła mi w oko i zaczynam się bać o stan posiadania w moim skromnym portfelu, ale czego się nie robi dla hobby ;:306
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Co do tych kuwet to też był bym zainteresowany :wink:
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Przemek podaj mi na PW maila, to wyślę Ci zestawienie odpowiedzi, które otrzymałem od firm (4), które produkują tace ;-)
Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany, to pls na PW.

Bogdan, to właśnie często tak jest z hobby - z jednej strony daje radość a z drugiej odciąga kaskę z portfeli - ale często można połączyć jedno z drugim, jak ktoś lubi zakupy ;-)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Ja nie lubię zakupów. Jacek bandyda pokątnie sugeruje, że żadna baba ze mnie, ale prawda jest właśnie taka. Jednak gdy chodzi o kwiaty - ooooo, to tak, tu mogę się zatracić. Dlatego i ja o te tacki piszę na PW, bo mnie już wkurzały w tym sezonie niedopasowane kuwetki ;:oj
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Żaneta, ja kaktusowe zakupy uwielbiam, w przeciwieństwie do zwykłych zakupów - chodzenie po sklepach wysysa ze mnie energię :)
Ale prawdę mówiąc wolał bym przeskoczyć już na kolejny etap wtajemniczenia kaktusiarskiego i kupowanie kaktusów on-line zamienić na takie w realu połączone ze zwiedzaniem kolekcji. Na jesieni wybieram się na urlop do Juraty - w pobliżu pewnie odwiedzę gospodarstwo Państwa Hinz. Nie wiem czy w tej okolicy są jeszcze inne spore kolekcje?
Przypuszczam, że powrót na łono Warszawskiego PTMK również może zaowocować wartościowymi kontaktami, pamiętam, że w okolicach Warszawy było kilku kolekcjonerów ze szklarniami....
No i ten Chrudim chodzi mi po głowie, ale jak się w tym roku nie uda to może chociaż wiosenny Hawierzów? :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

No w tamtejszych okolicach to obecne najciekawsza kolekcja chyba Tomka 'blabla'.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Faktycznie. Piękna kolekcja - widziałem ją nawet na jakimś filmie z telewizji regionalnej.
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Szklarenka genialna ;:333 Idealna przy odsłoniętej balustradzie.
TomekTe pisze:W ogóle kusi mnie też, żeby w miarę możliwości wpaść na spotkania - prelekcje w innych oddziałach. Tym bardziej, jak zauważyłem spotkania w innych oddziałach odbywają się w weekendy. Sprawdzałem Twój - Lubelski oddział i zapowiada się ciekawie. Prelekcje są w soboty, czyli przy okazji można pozwiedzać miasto
Dobry pomysł ;:108
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Tomku, oprócz szklarni SGGW jest też szklarnia UW w ogrodzie botanicznym :> Tam gdzie w tym roku była wystawa. Kupić co prawda nie można, ale zobaczyć jest co :)
A ja też na pw poproszę producenta/sklep od szklarenki :D Tak na przyszłość.
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Melduję się w Twoim wątku ;:7 szklarenka (a właściwie dwie) zapowiadają piękny przyszły sezon. Ale widziałam, że i teraz coś tam jednak postawiłeś, a zdjęć nie ma. Upraszam się o zbiorówkę ;:224
A na PW pisze o namiary na szklarenkę :wit
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”