Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

:wit Ja przynajmniej tak bym zrobiła, jest wiele małych kaktusików, które wspaniale kwitną a nie zajmują dużo miejsca.
Widziałam w Czechach Escobarie vivipara v arizonica cudeńko - mrozak a jak kwitnie ;:167 a Echinocereus viridiflorus, Echinocereus reichenbachii, kaktusy bez problemu do zdobycia i można mieć kolorową łączkę na balkonie w dodatku tanim kosztem ;:167
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Z tego co pamiętam, mój sąsiad Artur89 zajmuje się echinocereusami, to może coś mi podpowie jak ogarnąć temat ;-)
Kiedyś zastanawiałem się, czy w zimie nie możnaby wykorzystać miejsca między oknami a szklaną balustradą - są tam takie jakby półeczki (nie na balkonie tylko przy pozostałych oknach). Chyba byłoby tam nawet cieplej niż w szklarence, bo okno pewnie trochę ciepła z mieszkania przepuszcza... Temat do rozpracowania ;-)
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Jeśli zainteresował Cię ten temat, to warto poczytać http://kaktusy-piotra.strefa.pl/miejsce_uprawy.html
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Dziękuję Tomku,że rozwiałeś moje wątpliwości.
Szklarenka bardzo ładna i widać,że także funkcjonalna.
Masz rację,że przy dużych spadkach temperatur w nocy lepiej,że jest zamknięta.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Kurczę, wspaniała ta szklarenka! Wymiary idealne ma wprost. Pewnie też troszkę kosztowała, ale wygląda mi zacnie.
A w Wawie dziś zimno owszem. Brrr! U mnie 15 stopni, ale dwa kwitnące echi zabrałam, bo boję się o pąki :< Poza tym ta temperatura nie powinna przeszkadzać kaktusom, także nie masz się co martwić :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Mnie również się podoba, choć pewnie za dwie takie to by było dużo mediolobiwek i ajlosterek ;) Ja zaczynałem z jeszcze mniejszą miniszklarenką i choć obecnie już zdecydowanie nie wystarcza na potrzeby, to zdaje świetny rezultat, jako mieszkanko dla siewek na wschodnim tarasiku. Z moich doświadczeń to wynika, że w zasadzie tylko na lipiec trzeba bok odsłonić jakiś, a tak to uchylony daszek wystarczy. No i wczesną wiosną bardzo cieniować.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Tomku,szklarenka ładna ;:215 ,ale Ja też zaczynałem od małej folijki a teraz jest już inspekt i też już za mały ;:108 ,ale Ja mam większe możliwości
bo mam działkę,więc na pewno Tomku,znając zboczonych kaktusiarzy,bo tak na nas mówią to dokupisz jeszcze jedną :;230
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Podoba mi się bardzo! Wiosna i jesienią drzwi to spoko, ale latem koniecznie będziesz musiał demontować, ale to nie problem.
Jeszcze przydałyby się namiary na tą szklarnię, bo czuję, że są zainteresowani. :lol: Już widzę ją u siebie na balkonie, niekoniecznie dla kaktusów. :wink:
A jak szklarenki się szybko zapełnią, to będziesz kombinował dalej - jak my wszyscy... ;:306
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Czarny - no w równowartości tych dwóch szklarenek pewnie bym kupił kilka rebucjowatych - szczególnie w Czechach ;) Ale teraz przynajmniej będę miał gdzie ustawiać te mediolobivie, ajlostery, rebutie i sulki ;-) - a niżej w bardziej zacienionych obszarach zlokalizuję mammilarki - taki plan ;) Wcześniej stały w kuwetach na posadzce balkonu - co było średnie. Musiałem ustawiać je w głębi bo przy samej balustradzie w razie deszczu byłaby powódź... Poza tym żeby nos wsadzić między kaktusy i sobie pooglądać który wypuszcza nowe ciernie albo pąki - ślęczałem na kolanach wypięty centralnie w okna bloku z naprzeciwka :) Teraz te szklarenki mnie nieco odgradzają od sąsiedzkiej gawiedzi :)

Leszku - Jeśli chodzi o kaktusiarskie zboczenie, to ja odrazu kupiłem dwie takie szklarenki, żeby za jakiś czas nie mieć problemu ze znalezieniem drugiej takiej samej - ta druga leży w pudle pod łóżkiem i czeka na wiosnę ;-) W zasadzie obecnie moje kaktusowe możliwości określają właśnie takie dwie szklarenki. Zastanawiam się jeszcze nad optymalizacją wykorzystania półek. Obecnie wykorzystywane kuwety nie zajmują 100% powierzchni, poza tym musiałem im trochę przyciąć ranty przy węższych bokach, żeby zamknąć drzwiczki... Upatrzyłem sobie takie tace z cienkiej blachy ocynkowanej - robią je na wymiar z przeznaczeniem jako osadnik nawozowy do klatek dla nutrii ;-) Nie wiem czy ktoś z kaktusiarzy ma jakieś lepsze opatentowane rozwiązanie? Te tace tak wyglądają:
Obrazek

Leszku, Tobie zazdroszczę możliwości - widziałem Twój inspekt - nie mam działki, ani ogrodu przydomowego, który jest moim marzeniem.
Ponadto nie mam w mieszkaniu parapetów (okna od podłogi), które mógłbym również obstawić doniczkami...
Okaże się jeszcze jak sobie poradzę z zimowaniem, bo to drugi temat, którego rozpracowanie mnie czeka w niedalekiej przyszłości...

Joanna - Namiary na szklarenkę mogę podać w PW - nie chcę się uprawiać reklamy tego sklepu. Powiem Ci tylko, że w Twojej okolicy najbliżej, jest taki w Gliwicach ;-) Oni zwykle mają rozłożoną jedną sztukę, więc można sobie zobaczyć na żywo. Jednakże te w sklepie są mało dokładnie skręcone i mogą sprawiać wrażenie chybotliwych - tak było w moim przypadku, ale jak ja ją skręciłem i lekko stuningowałem (podkładki pod śruby, uszczelki) jest zdecydowanie dobrze :)
Jak mi się szklarenki zapełnią, będę musiał się wyprowadzić do większego mieszkania albo domu - bo tu już raczej nic sensownego nie wykombinuję... Jeszcze ewentualnie mogę obstawić balkony rodziców i babci ;-)

Miłego dzionka! Wreszcie pokazało się słońce! :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

No aczkolwiek trzeba pamiętać, że górale uwielbiają świeże powietrze, a meksyk jednak woli jak jest ciepło. Co do tacek ocynkowanych to ta firma co upatrzyłeś droga? Bo ja myślę o takich, bo to drogie, ale inwestycja na zawsze. A plastik na słońcu zawsze pójdzie w chorerę.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Dlatego górali i góralki przewiduję na najwyższym poziomie, pod uchylonym daszkiem, niższe piętro może być dla lubiących się wygrzewać szklarniowo. Jeszcze tego dobrze nie rozplanowałem, ale wszystko przede mną ;-)
Tacki znalazłem dopiero w internecie, nie kontaktowałem się z tą firmą - bo szczegółową wycenę robią dopiero na podstawie wymiarów i ilości. Na PW wysłałem Ci linka do ich strony.
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

to ja też poproszę linka :wink:
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusy na Ursynowie - TomekTe

Post »

Robert, dziś znalazłem jeszcze parę firm, które produkują takie tace z przeznaczeniem do klatek hodowlanych dla szynszyli ;-) Zamierzam rozesłać RFI dot. Cen, możliwości dostawy i możliwości zamówienia konkretnych wymiarów. Jak dostanę odpowiedzi chętnie się z Wami podzielę tymi informacjami.
Swoją drogą jakoś technicznie zrobiło się w tym moim wątku, ale na razie nie mam do pokazania ani ciekawych roślin ani pięknych kwiatów - jak w Waszych wątkach :-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”