Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Jakie cudne wianuszki mają ;:138 Piękne dorodne i włochate....piękne ale nie przytulę ;:306
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

No do przytulania to faktycznie akurat tej nie polecam ;:306

Alinko - kaktusy chętnie kwitną, trzeba je tylko odpowiednio przezimować i nie bać się, że się im zrobi krzywdę ;:108

Dzięki wszystkim za komentarze, o gymno napisze i pokażę, jak będę miała ciut więcej czasu, o mammilarce też, a dzisiaj kolejne migawki.
Miało nie być zakupów, ale stwierdzam coraz wyraźniej, że za czerwono/pomarańczowo sie u mnie zrobiło i cos trzeba będzie zaradzić, bo równowaga być musi :wink:

Parodia - już sama nie wiem jaka, ma być penicillata, jak ktoś się zna, to proszę o potwierdzenie albo zaprzeczenie - w każdym razie kwitnie u mnie po raz pierwszy.
I jakas aylostera, dobrze, że fiszka jest, bo to kolejna rzecz, która nie trafiła do spisu. Musze się za to koniecznie wziąć :roll:

Obrazek Obrazek

Widok ogólniejszy na poparcie tezy o niezbędnej konieczności zaopatrzenia się w inne kolory :wink:

Obrazek

Mammillarka od Kamila -jak mam podpisać?
btw. Rebutia miała 3 kwiatki, ale nie ustrzeliłam rozwiniętych.

Obrazek
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Podpisz jako...mamilarka od Kamila ;:306
Tezę o różnorodności popieram i zachęcam. Niemniej ten zestaw kolorów jest dla mnie najbarwniejszy i jeden z ulubionych, więc ja bym się nie martwiła, jednak różnorodność być musi ;:108
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Widok ogólniejszy na poparcie tezy o niezbędnej konieczności zaopatrzenia się w inne kolory :wink:
też lubię różnorodność kolorów , czasami kwiatki się tak umawiają , że kwitną w jednym kolorze i nie chce być inaczej , zawsze jest pretekst do kolejnych zakupów :wink:
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Zaczerwieniło się u Ciebie, taka jednorodność koloru też ma swój urok ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

To moja ulubiona gama kolorów (żółtopomarańczowe dyniowe, płomiennoszafranowe, jak szaty buddyjskich mnichów, a jeszcze czerwona ochra - sam miód! ;:173 ) dlatego tych u mnie najwięcej - zawsze doenergetyzują człowieka ;:204

Chwilka wolna dzisiaj, to pokażę tą mammillarię - ku przestrodze niektórym, a ku pokrzepieniu duszy innym:
Jest u mnie już chyba z 10 lat. Kupiłam ją, kiedy była wielkości pingpongowej kuleczki.
Widać na niej wszystkie moje błędy i nieudaczność. Dopiero od kilku lat jest traktowana jak należy - odpowiednie podłoże, zimowy odpoczynek, latem więcej słońca, ostatnie 4 sezony zupełnie na zewnątrz. Po raz pierwszy zakwitła w zeszłym roku - jako bardzo stara pierwiastka ale od kiedy spróbowała, idzie jej coraz lepiej :D
Pierwsze zdjęcie ma z roku 2012, kiedy już nie była taka mała. I 2012/13 to była jej pierwsza przyzwoita zima. Kolejne fotki co roku. Różnica dość widoczna. Pierwsze kwitnienie w 2015.
Z tego roku fotki 'sylwetki' jeszcze nie mam, ale gorzej nie jest, a nawet wręcz przeciwnie, wianek pokazywałam parę postów wyżej :)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Wiem, że takie rzeczy wstyd pokazywać, ale mnie się długo wydawało, że kaktus sobie poradzi nawet i na mniej jasnym stanowisku, a przesuszanie ich zimą to pastwienie się i żyłowanie na kwitnienie. Jeżeli ktoś z młodszych koleżanek i kolegów jeszcze tak myśli, to niech to, co wyżej przekona go do zmiany poglądów ;:108
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Uwielbiam takie porównania. Mamilarka zmieniła się bardzo, bardzo na plus oczywiście. Ja swoje wyprowadziłam na zewnątrz ze 3-4 lata temu i tak samo, różnica jest kolosalna. Kiszenie kaktusów w domu za szybą to barbarzyństwo :wink:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Dla mnie to obrazek dla pokrzepienia serca. No i ta pierwiastka mi się najbardziej spodobała... :lol:
Ale roślina teraz - super! ;:333
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Historia życiem pisana ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

;:138 ;:138 ;:138 także uwielbiam takie historie , tym bardziej , że sam od jakiegoś czasu przymierzam się do podobnej
mam mamilarkę , którą zamknąłem w garażu na 2 lata , bez wody , bez światła , wyciągnąłem ją w 2012 roku na światło dzienne , a w tym roku wypuściła 1 pąk , na szczęście też mam foty
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Te zdjęcia to powinna być lektura obowiązkowa dla początkujących! A i reszcie też nie zaszkodzi :wink:
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

No w końcu nowe focie i jak zwykle ciekawie u Ciebie dlatego lubię zaglądać na Twój wątek. ;:333 A co do Mammillarki od Kamila to mam już pewne podejrzenia :uszy Zrób jej jeszcze więcej zdjęć. Policz ciernie centralne i radialne i czy w miejscu powstawania kwiatów były najpierw białe kłębuszki?
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blues w kaktusach 2 - onectica na bis

Post »

Podpisuję się pod wszystkimi powyższymi uwagami koleżanek i kolegów. Więcej takich pokazów, to mniej zabiedzonych roślin u początkujących.
Poza tym, jeśli specjaliści przyznają się do tego, że kiedyś nimi nie byli, to od razu jest raźniej. ;:215

Moja hahnianka jest coraz uboższa w czuprynę, a ja już więcej słońca jej nie zapewnię. :(
To następna nauczka - jak nie masz warunków to choć ci się podoba - nie kupuj. Hahniankę to mogę jeszcze wynieść do pracy na patio, ale plumoski to już nie, bo na deszczach by zgniła. ;:185
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”