Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

W pokazywanych przez Ciebie kwitnących roślinach, można się "zakochać" szkoda, że nie jestem już "podatny" na zakochanie się ;:306 . Kwiaty ;:oj szok, po prostu napiszę bez wymieniania , który i na jakiej roślinie jest najładniejszy, wszystkie są dla mnie piękne. Sposób w jaki pokazujesz rośliny z kwiatami, dodatkowo podnosi ich jakość - ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Dopiero po Twoim ostatnim pokazie dotarło do mnie, jak bardzo różnią się też kształtem płatków...kolejny detal, na który teraz będę zwracać uwagę, podziwiając te "woskowe" kwiaty!
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Dziękuję za pochwały.
hen_s pisze:Z kwiatuszkami mamy podobny jak czytam dylemat - ja też się wybieram na urlop na koniec tygodnia i dużej części swoich nie zobaczę...
Niby rok rocznie jest tak samo i powinnam już przywyknąć, ale w tym roku jakoś szczególnie szkoda, ponieważ ten sezon mam wybitny pod względem kwitnień. No i zakwitną te, których się chyba nie spodziewałam, niestety akurat w czasie nieobecności. Nawet był pomysł, że zabiorę kilka roślin ze sobą, ale zważywszy, że my i tak będziemy w ciągu dnia poza kwaterą, to raczej nie ma sensu.
piasek pustyni pisze:A mój ragonesei jednak nie daje rady...Rano upał, po południu deszcz i nie ma jak się otworzyć, Twój chociaż tak dał radę, dzielny kaktusik
Żanetka, nie wiem, jak kwitną Twoje gymno, ale to chociaż tak to u mnie z reguły szczyt możliwości ;:306 Z racji wystawy wsch brakuje im paru godzin słońca, by wywinąć płatki.
ejacek pisze:Już to pisałem , ale powtórzę - jestem pełen podziwu dla Twojego zbiorku i ręki do kaktusów ( biorąc oczywiście pod uwagę charakter kolekcji - masz w stosunku do wielu mających tunele albo inspekty pod gókę ).
Dzięki Jacku. Parapetowa uprawa ma swoje plusy i minusy. Ja generalnie jestem zadowolona. Jasne, szkoda, że nie mogę mieć drugie, trzecie... dziesiąte tyle gymnoli, i to chyba jedyny mankament. Ale za to mam swoje roślinki pod ręką. Gdybym miała wybór: parapet czy tunel np na działce, gdzie musiałabym dochodzić/dojeżdżać, wolę parapet.
Czasami coś mnie trafia przy podlewaniu, ponieważ tylko na jednym mam tacki i mogę lać ile wlezie, ale na dwóch pozostałych muszę rośliny ściągać i ponownie ustawiać (sąsiadom piętro niżej przeszkadza kapiąca woda :roll: ). Ale w sumie to maksymalnie godzina roboty, więc nie jest tak źle.
Prawie wszystkie moje gymno pochodzą z foliaka. Wygląd roślin jakie otrzymałam, a wygląd po jakimś czasie u mnie po uprawie zaokiennej, na wolnej przestrzeni, to duża różnica. I wg mnie lepiej wyglądają obecnie. Jakoś tak bardziej naturalnie.

Aga, Mietek, Beata dziękuję :D
nolina pisze:I następne wpadły mi w oko
To wiesz, gdzie trzeba się zapytać ;:306
nolina pisze:G. monvillei -ładny delikatny kwiatek.Mam trzy ,ale jeszcze żaden nie zaszczycił mnie kwiatkiem
Ja mam dwa, tego mam od chyba 7 lat i kwitnie po raz pierwszy. Ale z tego, co wiem, monvillei potrzebują kilku lat by dać kwiatka. Młode roślinki raczej nie chcą kwitnąć.


Niestety u mnie od wczoraj wieczora pada. Nic nie zakwitło nowego. Podlałam dziś kaktusy, korzystając z ochłodzenia, mam nadzieję że po powrocie czekać mnie będzie ładna łączka. Wiele przekwitnie, ale wiele jeszcze zobaczę. Naliczyłam pąków na ok 40 gymnolach ;:oj
Do zobaczenia za 2 tygodnie :wit
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Do zobaczenia :wit wypoczywaj i nabieraj sił :D
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Witajcie :wit
Co prawda z urlopu wróciłam już ponad tydzień temu, ale pogoda była tak nędzna, że do kaktusów nie było po co zaglądać.
Zacznę od urlopu. Trwał mniej niż powinien, ponieważ i w Tatrach pogoda na koniec nie była łaskawa. Niemniej przez tydzień mieliśmy super aurę i sporo się nachodziliśmy, a dokładnie 134 km na szlakach w 7 dni. Córcia ma nowy rekord wysokości - 2240m npm :D (Zadni Granat). Jak na swoje prawie 6 lat to raczej sporo.
Krótka fotorelacja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Za rok już na Słowację.

Kaktusy mnie zadziwiły. Przez te blisko dwa tygodnie chyba pogoda u nas była marna, ponieważ o dziwo nie znalazłam suszków, a wiele pąków na mnie zaczekało. Niestety nie mirandense :( I niestety przez kolejny tydzień również słońca nie było, więc pąki zwiędły. Niemniej inne też są, rosną lub kwitną.

Gymnocalycium mihanovichii

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gymnocalycium anisitsii

Obrazek

Obrazek

Obrazek


GYmnocalycium piltziorum P 38

Obrazek

]Obrazek


Gymnocalycium doppianum P 213

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I debiut Gymnocalycium fischerii v. suyuquense LF 8A

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Co za widoki! ;:oj
I fotki - doskonałe!

Gratuluję kondycji Wam oraz szczególnie córci - naprawdę dzielna z niej dziewczyna. Rekord wysokości - dla mnie - nie do pobicia. ;:333

Kwiaty gymno extra. Jak ktoś nie do końca jest do nich przekonany to na Twoim wątku może się wątpliwości pozbyć. Brawo! ;:138
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

To własnie ja się pozbywam wątpliwości, jak zawsze jestem w tym wątku. Niby nie jestem do nich przekonana, ale to co oglądam, zmienia moje nastawienie, bo u Ciebie tak pięknie ;:167 .
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Podziwiam tą małą istotkę ;:138 ja z pewnością bym nie dała rady tak wędrować.... :D Dzielna kobita :!:
Kwiatki jak zawsze pierwsza klasa ;:215 ,a mirandense ....też było by mi szkoda ,ale w przyszłym roku może się uda :D
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Piękne krajobrazy, naprawdę wyjątkowe miejsca odwiedziłaś, fotorelacja super :D

Pogoda w tym sezonie jest bardzo kapryśna. Właściwie dopiero od wczoraj jest cieplej i w końcu trochę więcej słońca. No i od razu widać efekty - Gymnocalycium mihanovichii zachwyca kolorem kwiatów i piękny debiut Gymnocalycium fischerii v. suyuquense LF 8A ;:215
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Jak tam pięknie!!! ;:oj Pewnie duma Cię rozpiera z córci! :)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

sokolica pisze:Obrazek
- góry są przepiękne, bardzo ciekawie prezentują się, szczególnie gdy dopisuje pogoda.
Kwiaty kaktusów - mogę tylko napisać - cuda stworzone przez rośliny, uwiecznione na profesjonalnie wykonanych fotkach ;:180 , ;:138 - dla Osoby utrwalającej portrety roślin.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

No i dzisiaj, przez te góry na fotkach, nie widać kompletnie gymnolkowych kwiatków ;:204
Piękne góry, super fotki, na pewno wspaniałe wrażenia ;:173

A mirandaense szkoda... ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Ja do tych górskich fotek jeszcze wrócę kilka razy , fakt co do pogody , teraz kilka dni było ciepłych a wcześniej pogoda taka sobie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”