Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Zablokowany
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Dziękuję Henryku, teraz już wiem co robić i wiosną nie jesienią...jak powycinam te wszystkie badylki z których i tak nie ma pożytku, to będzie miejsce na drabinki i roślinka nie będzie ściśnięta pomimo wiązania ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

hen_s pisze:To Mammillaria gracilis. Woła: więcej słońca! :)
Dziś przeprowadziłam zapowiadaną akcję pt przesadzenie, przesiedlenie....mam nadzieję że teraz Mammillaria gracilis będzie już zadowolona :D
Obrazek

Są jeszcze takie malutkie....

Obrazek

Dziś też pierwszy raz podlałam moje kaktusiki....oczywiście było to bardzo skąpe podlanie, a i tak woda właściwie wyleciała spodem doniczek, więc nie ma strachu że za dużo....

Tym to na pewno jest dobrze....
Obrazek

A temu wciąż kudełki stoją, więc pewnie też jest ok....
Obrazek
Obrazek

Po tym od razu widać że nic mu nie dolega....ale on tak od początku, zadowolony...chyba że go z Lidla wziełam :;230 :;230 :;230
Obrazek

Zaczyna odżywać, chyba jest nadzieja....
Obrazek

Uwaga.....tu coś rośnie.....czy wy też to widzicie.....
Obrazek

Na tym też coś rośnie, ale jest tak małe że nie mogę tego uchwycić na zdjęciu....nie ma na nim też tej niby waty.....więc czy ta wata nie jest oznaką czegoś złego?
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Doskonale, że usłuchałaś co roślinki mówią... :wink: Na pewno będzie im dobrze. :)

Po ilości tych maluchów widać, że Twoja fascynacja kaktusami ma się dobrze. I tak trzymaj! :D
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Witam.
Roślinki masz bardzo ładne,chociaż w większości to jeszcze maleństwa.
To,że przesadzone,to też się chwali,tylko mam jedno ale.
Nie widzę w tym nowym podłoże żadnych części mineralnych,czyli jakiegoś żwiru,
który by to podłoże trochę rozlużnił.
Do tej ziemi powinnaś była dosypać przynajmniej tyle samo żwiru i wymieszać,
i dopiero do takiego podłoża sadzić kaktusy.Na dno doniczki oczywiście musi być jeszcze drenaż.
Podlewamy dopiero po ok. 10 - 14 dni po przesadzeniu.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

maryjan13 pisze:Witam.
Roślinki masz bardzo ładne,chociaż w większości to jeszcze maleństwa.
To,że przesadzone,to też się chwali,tylko mam jedno ale.
Nie widzę w tym nowym podłoże żadnych części mineralnych,czyli jakiegoś żwiru,
który by to podłoże trochę rozlużnił.
Do tej ziemi powinnaś była dosypać przynajmniej tyle samo żwiru i wymieszać,
i dopiero do takiego podłoża sadzić kaktusy.Na dno doniczki oczywiście musi być jeszcze drenaż.
Podlewamy dopiero po ok. 10 - 14 dni po przesadzeniu.
Witam maryjan13 u siebie :wit
Cenna uwaga....
Wszystkie kaktusy przesadzone są do ziemi dla kaktusów, a te maleństwa które dziś przesadziłam nie były podlewane :) choć wcześniej przyjmowały już wodę, oczywiście w bardzo niewielkich ilościach przy okazli podlewnania agawy.
Te które zostały podlane czekały na tą chwilę dwa tygodnie i pomimo iż w międzyczasie wymieniłam im ziemię to i tak, dziś ziemia była sucha i spękana...parę kropel wody z pewnością im nie zaszkodzi, tym bardziej że doniczki są w powietrzu lub na podstawkach perforowanych, czyli woda spływa poniżej i nie styka się z doniczkami. :D
Myślę że wszystko będzie dobrze :D
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Wczoraj byłam tak zaaferowana podlewaniem, przesadzaniem itp. że nawet nie zwróciłam uwagi że na Gymnocalycium Quehlianum też coś rośnie....zauważyłam to dziś rano podczas porannego oglądania maluchów przed pójściem do pracy, no i oczywiście nie mogłam się doczekać powrotu. Gdy już wróciłam z pracy, podczas robienia zdjęć kolejna niespodzianka...Astrophytum Ornatum na samym czubeczku wypuściło młodziutkie ciernie...zrobiłam zdjęcie ale kiepsko widać mimo sporego powiększenia....
Obrazek :shock:
Obrazek :shock:
Obrazek :shock:
:heja
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Niby niewiele a cieszy. :wink:
I dobrze, przecież hobby powinno sprawiać przyjemność. :D

Roślinki obiecujące! ;:333
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

I śliczne! Tylko mała uwaga: nazwę rodzajową (np. Astrophytum) piszemy dużą literą, nazwę gatunkową (np. ornatum) - małą :wink: Ot, takie wpisowe poprawki, za co przepraszam - ale każdy z nas to przechodził :;230
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Dziękuję że zaglądacie tu na bierząco, jak widać ekscytuję się każdą drobnostką, jak uczniak jakiś...ale przecież właśnie takim uczniakiem jestem :;230 :;230
Żanetko, nie masz za co mnie przepraszać...popełniłam błąd...poprawię się...choć muszę powiedzieć że gdy dziś szykowałam zdjęcia i sprawdzałam nazwy roślinek pamiętałam o tej regule....ale gdy zaczęłam pisać post i wklejać zdjęcia...ekscytacja była górą, zasady pisowni poszły w niepamięć :wink: ....ale poprawię się, mam nadzieję :;230 :;230

Jeszcze raz dziękuję że zaglądacie tu i czytacie moje wypociny oglądając zdjęcia nie najlepszych lotów...z czasem będzie lepiej i ciekawiej...tak myślę...a na razie cieszę się że maluchy się powoli budzą i mam niesamowitą radochę, również z waszych wizyt :tan
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Kochani, całkowicie mi odbiło...a było to tak....
Wczoraj wieczorem myślałam intensywnie o wycinaniu Epi, doszłam do wniosku że muszę koniecznie zapytać Henryka czy można przeprowadzić taką operację jeszcze w tym roku...i kolejna myśl jeśli tak to będzie miejsce na kilka doniczek Epi o innych kolorach, za parę lat parapet będzie jak z bajki:-) no to zobaczmy co mamy na allegro...ostatnio gdy kupiłam moje maluchy było kilka głównie czerwonych...oj jest biały, różowy dwie odmiany chyba, oczywiście czerwone i...kremowo żółty:-) Nie kupiłam czerwonych, przecież je mam....niestety nie kupiłam też tego kremowo żółtego bo oferowano liść do samodzielnego ukorzenienia....wystraszyłam się. Oczywiście białego i różowe kupiłam....za parę lat będzie bajka:-)
Ale postanowiłam poszukać też opuncji przecież zmieści się z maluchami na parapecie, nie napiszę teraz o jaką chodzi bo nie pamiętam nazwy, ale wiem jak wygląda...więc zaczęłam szukać....znalazłam dwa rodzaje, które mnie interesują i wyszło na to że zapłacę tyle samo co za zestaw 24 kaktusów w którym też są te dwa rodzaje opuncji....kupiłam, zapłaciłam...a później przyszła myśl "gdzie ja je postawie" ;:202 ...moje białe pojemniki idą do szafy, a ja na zakupy doniczek, ziemi....i trzech tac lub kuwet by zmieścić wszystko na jednym oknie :shock:
Koniec kupowania, koniec ;:223 jak jeszcze coś kupię to sama dam sobie ;:124 .....no chyba że będzie to Epi w kolorze którego nie mam :;230 :;230 :;230


edytuj post

Wróć: nie 24, a 14 kaktusów. Zestaw 24 był wybierany losowo, więc nie miałabym gwarancji że dostane te które chce. Zestaw 14 jest dokładnie opisany jakie kaktusy dostane i zrobione zdjęcia, a więc mam pewność co d tego jaki kaktusy dostane (w tym opuncje o których pamiętam, że były u mne w domu jak byłam berbeciem chodzącym do przedszkola...jejku to ponad 40lat temu....mam pamięć słonia :;230 ) Teraz myśle....nie... koniec kupowania ;:223
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Już po zakupach....jest już miejsce na nowe nabytki, a wygląda to tak
ObrazekObrazekObrazek
Jak widać miejsca starczy ;:138

A teraz potrzebuję waszej pomocy...pamiętacie jak parę dni temu cieszyłam się że zaczyna coś rosnąć?
Powiedziałam że na Euphorbia meloformis jest coś białego taka wełna i nie jestem pewna czy tak powinno być, bo mam dwa takie kaktusy i na drugim tego nie ma. Męczyło mnie to bardzo więc wczoraj wzięłam mały pędzelek i delikatnie przeciągnęłam po delikwencie. Ta wełna zeszła za pierwszym razem i było to coś klejącego się. Porównałabym to do pajęczyny zwiniętej w kulkę.
Oczywiście zrobiłam przegląd maluchów.
Dziś kupiłam preparat do spryskiwania by na wszelki wypadek to się nie przeniosło i nie powtórzyło. Kaktus stoi na oknie samotnie w przedpokoju.
Moje pytanie .... spryskać tylko zainfekowanego delikwenta czy wszystkie które stały razem z nim na oknie??
Może spryskać wszystkie...biorąc pod uwagę że w krótce kolekcja kaktusów się powiększy???

A teraz by polepszyć sobie i wam humor....dziś zakwitł 20 kwiat Epi, a oto i on:ObrazekObrazekObrazek
Jeszcze dwa pączki zostały
ObrazekObrazek

Temu pączek też rośnie... powoli :D
ObrazekObrazek

Ciernie też urosły, teraz już je widać na zdjęciu wyraźnie...to te w środeczku...Obrazek

Po zdjęciu wełny jest ładniejszy
Obrazek
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

A to dla Żanety....

Dziś nastąpiło cięcie ostateczne mojego grubosza. Pamiętacie jak wyglądał po niedawnym cięciu? Obrazek
To było na początku lipca i uzbierała się cała reklamówka gałęzi, oddałam koleżance.

Dziś zrobiłam kolejny krok na przód...
Obrazek
chyba powinnam wyciąć jeszcze tych kilka młodych, ale nie mam serca tego zrobić...wycięłam im tylko trochę liści.

Był las, później lasek, a teraz kilka drzewek i tak jest ok ;:108

Kolejna reklamówka gałęzi ;:131
Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Jak ja lubię takie opowieści jak Twoja! ;:215
I to zarówno z powodów obiektywnych jak i subiektywnych :wink: Nie wiem natomiast z jakiego powodu jeszcze się tu nie odzywałam, tym bardziej, że zaglądam do Ciebie od pierwszego Twojego posta! Więc nadrabiam to niezwłocznie, witam się szybciutko i radość wyrażam z powstania nowego ciekawego wątku ;:173
a później przyszła myśl "gdzie ja je postawie"
spox, na pewno gdzieś upchniesz, pocieszę Cię, że w przyszłym roku będzie z Tobą jeszcze gorzej ;:306

A kwiaty - śliczne! ;:108
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”