Kaktusy Gracesz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Trzeba odkurzyć wątek, bo wiosna przyszła ;:224 ;:224
W ubiegły wtorek (26 marca) większość kaktusów z zimowiska trafiło do szklarni... Lekko nie mają, bo temperatura w nocy spada poniżej zera, czyli mają zimniej niż na zimowisku ;:219 ale tylko w nocy, bo w ciągu dnia to już inna inszość... Tak to wygląda:

Obrazek

Kwiatów za dużo póki co nie pokaże... Wyjątek to Pelecyphora valdeziana (czy raczej po nowemu - Turbinicarpus valdezianus (H.Moeller) Glass & R.A.Foster). Pierwszy raz zakwitła miesiąc temu - pierwszy dzień kwiat rozwinęła w poniedziałek, a ostatni w piątek, tia... siedziała na zimowisku to nie nie znała mojego rozkładu tygodnia pracy :;230 Po miesiącu się zreflektowała i zakwitła jeszcze raz, tym razem uchwyciłam ją na fotce (jak uważacie? tło raczej do poprawki??):

Obrazek

Na zimowisku zaczęła kwitnąć niespodziewanie, bo w ubiegłych latach jej się to nie zdarzyło, Mammillaria schiedeana subsp. giselae

Obrazek

Kwiatek biały, pewnie od braku słońca. Normalnie kwiaty ma z różowym prążkiem. Tak wyglądała w ubiegłym roku:

Obrazek

Ufff... to na razie tyle. Mam nadzieję, że widzicie zdjęcia... ;:224
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

;:oj miejscówka dla roślin do pozazdroszczenia, a kwiatowe niespodzianki na zimowisku - oznaką dobrze zapowiadającego się tegorocznego sezonu ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Super miejsce dla roślin. Nie mogę wyjść z podziwu... ;:oj
A pamiętam jak u Ciebie było bardzo niedawno. ;:173
Tylko pozazdrościć.

Pokazane roślinki ładne, na początek sezonu bardzo ładne. Wiem jednak, że będą inne, znacznie ładniejsze.
Proszę pokazuj je tutaj koniecznie. Rozumiem niedogody ale... To Forum jest naprawdę często i chętnie oglądane i czytane, można tutaj z powodzeniem propagować naszą pasję! :!:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Ale porządeczek masz ;:oj . Sezon rozpoczęty, to teraz czekamy na aktualne stałe relacje i bez wymówek, proszę :lol: .
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Pytanie amatora. Czy takie szyby redukują ilość słońca jakie rośliny pobierają? Jeśli tak to gładkie szyby nie są lepszym rozwiązaniem?
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Mieczysławie, Heniu i Basiu bardzo dziękuję za miłe słowa i obiecuje poprawę :-) oby skuteczniej niż w ubiegłym roku... ;:224 ;:224
Arash37 pisze:Pytanie amatora. Czy takie szyby redukują ilość słońca jakie rośliny pobierają? Jeśli tak to gładkie szyby nie są lepszym rozwiązaniem?
Witam Filipie w moim wątku :wit Odpowiadając na Twoje pytanie. Szklarnia jest z poliwęglanu 6 mm. Chyba przepuszcza wystarczającą ilość światła, bo kaktusy trzymane w niej przez ostatnie 3 sezony nie wyciągały się, kwitły i rosły. A zdarzyły się też pojedyncze przypalenia...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Twoja szklarnia wygląda cudnie ;:224 poliwęglan masz dużo lepszej jakości niż u mnie, u mnie już bardzo poszarzały, porobiły się małe dziurki od zewnętrznej strony (nie wiem od czego :?: ), no i ta podłoga z płytek ;:224 , ja ciągle walczę z zielskiem przebijającym się przez czarną agrowłókninę.
Lekko nie mają, bo temperatura w nocy spada poniżej zera, czyli mają zimniej niż na zimowisku


Miałaś jakieś straty albo uszkodzenia na roślinach po tych nocnych mrozach (małych bo małych ale jednak) ?
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Podłoga z płytek, na suchym cemencie, położona została dwa tygodnie temu. W ubiegłym roku jej nie było. Jak to wtedy wyglądało można zobaczyć tu: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=602
Trochę szkoda warzyw, które pod regałami uprawiałam, ale mam nadzieję, że na jesień nie będę miała już problemów z dużą wilgotnością... dodatkowo teraz pod te regały mają trafić siewki, które jeszcze mam w domu... bo są podlane.
I tu dochodzę do tematu temperatury. Chwilowo nie mam termometru w szklarni, więc nie wiem jakie były w niej temperatury minimalne w ostatnie noce. Raczej były dodatnie, bo pomidory w skrzynkach przeżyły :-) na kaktusach też nie widać żadnych uszkodzeń. Ale podlewane siewki wolałam póki co zatrzymać jeszcze w domu...
A przy okazji siewek, które prezentowałam tu: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=588
Nadal jestem na etapie ich pikowania... Mam klęskę urodzaju... przed pikowaniem te doniczki mieściły się na dwóch kuwetach, teraz zajmują już cztery, a zostały mi jeszcze do rozpikowania doniczki z pół kuwety... Czyli dojdą jeszcze co najmniej dwie... Póki co trafią do szklarni pod regały, ale co będzie dalej, to ja nie wiem ;:185 ;:185 Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1808
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Ależ to pięknie wygląda! Jak równiutko i ile dobra. Klęska urodzaju przytrafia się dobrym hodowcom, którzy nie wykańczają większej części przychówku :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Żadna to "klęska urodzaju" a wynik ciężkiej i doskonale wykonanej pracy przy sianiu i pikowaniu. Bardzo mi się podoba! ;:138

Jak pikówki podrosną wiele pójdzie do przyjaciół, inne na wymianę a kolejne po prostu sprzedasz. Nadmiar roślin to nie jest zmartwienie. ;:173
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

gracesz pisze:Póki co trafią do szklarni pod regały, ale co będzie dalej, to ja nie wiem ;:185 ;:185
- jest taki epowiedzenie: "od przybytku, głowa nie boli", powolutku z upływem czasu, wszystko zostanie ogarnięte i znajdzie swój "adres zamieszkania"
gracesz pisze: Tak to wygląda:
- jest na co popatrzeć, pięknie zagospodarowany "areał" ;:138 . Jeszcze na kilka doniczek - chociaż niezbyt dużych, ale jeszcze jest - specjalnie zostawione :wink: ? .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

;:oj
Aż mi szczęka opadła.
Ale masz pięknie, tyle maluszków i taki porządek. ;:138 ;:138 ;:138
A ta Pelecyphora valdeziana zakwitła już teraz ;:218 ??? Jest piękna sama i bez kwiatka.
Moja Solisia pectinata widzę że ma przebijające się kilka pączków, ale dopiero teraz na słońcu i po podlaniu.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Wysiewy robią wrażenie :shock: , choć pikowania i przesadzania tego dobra to nie zazdroszczę ;:219 . Pod stołami to chyba dla takich maluchów wymarzone miejsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”