Kaktusy Gracesz

Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Niewielkie rośliny, a kwiaty wyglądają na bardzo "masywne". Bukiecik na Gymnocalycium stellatum Šeda, faktycznie imponujący, jest co podziwiać ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Ameryka Południowa w swojej krasie. Kwiaty wyjątkowej urody! Gymnaczki rewelacyjne, a pyrrhocactus wraz z neoperterią obłędne!
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Obrazek
Całkiem fajny kaktus - brązowawy korpus i piękne kwiaty. Obecnie nie mam Parodii w kolekcji nie licząc E. magnifica. :wit
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
agula65
50p
50p
Posty: 66
Od: 24 wrz 2019, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów -śląskie

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Zauroczyły mnie Eriosyce.Przecudowne - będę polować żeby mieć w swoich zbiorach.Przejrzałam cały wątek,piękne zdjęcia i rośliny.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kontynuację - Agata. :)
Pozdrawiam,
Agata.
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Bardzo dziękuje za miły wpis i odwiedziny na moim wątku :-)
Sama dawno tu nie zaglądałam... muszę się poprawić i coś wkleić...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Ooo! Prawda... Już czekam niecierpliwie na fotki i sprawozdania z sezonu. ;:65 :)
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Witam serdecznie ;:138
Przejrzałam z przyjemnością cały wątek i jestem pod ogromnym wrażeniem ilości roślinek i ich kwiatów.
No i w oko wpadła mi Twoja szklarnia - marzenie niejednego kaktusiarza. Pełen profesjonalizm ;:108
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Witam wszystkich w nowym sezonie :wit :wit Obiecałam poprawę i.... nie wyszło :-( Ale może w tym roku będzie lepiej. Postaram się ;:118
A co u mnie? Pamiętacie moje siewki i pikowanie (dwie strony temu...)? Tak więc... w tym temacie niewiele się zmieniło... zamiast pikować obecnie rozsadzam..., bo te siewki wyglądają teraz tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A po rozsadzie paru pudełek wygląda to tak:
Obrazek

Tylko jak rozmieścić to w szklarni?? Bo ona nic, a nic nie chce wraz z kaktusami rosnąć :;230 to już odrębny temat...


Potrzebuje też Waszej rady... w sprawie etykiet. Przy takiej ilości doniczek trochę ich potrzebuje, a te, które do tej pory "produkowałam" nie zdały egzaminu czasu. Doczytałam, że drukujecie etykiety na papierze niezniszczalnym, oferowanym przez firmę X. Czy tylko taki się sprawdza? Ostatnio na Alle.ro widziałam w ofercie papier poliestrowy, nieporównywalnie tańszy... Tylko czy się sprawdzi w konfrontacji ze słońcem? ;:218


Pomimo braku miejsca i czasu na pikowanie i rozsadę w tym roku postanowiłam coś wysiać.... dużo tego nie ma ;:224 ;:224 :;230 :;230

Obrazek

Także, ten tego..... dobrze, że wszyscy siedzą w domu i nikt mnie nie odwiedza, bo już by mnie do jakiegoś medyka skierowali.... :;230


A tak cieszę się, że mam swoje hobby, które daje tyle satysfakcji i zadowolenia i pozwala odciąć się od świata :-)
I tak ostatnio uradował mnie Echinocereus pulchellus, który po dwóch sezonach zasuszania pąków, w tym roku zdecydował się wreście zakwitnąć ;:167

Obrazek

Obrazek


Kwiat, które mnie ostatnio pozytywnie zaskoczył należny do Gymnocalycium andreae STO 90-342. Miał prawie 7 cm średnicy i utrzymał się 6 dni :-)
Obrazek

Inny z tego rodzaju, Gymnocalycium andreae v. doppianum P378, ma kwiatki dużo mniejsze, ale za co pozwolił sobie na 3 sztuki.
Obrazek

Trochę różu i żółci... tyle na początek. Mam nadzieję, że znajdę czas, aby pokazać więcej...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Ale pracowita jesteś! ;:oj
Powinno się mówić: pracowity jak kaktusiarz. Przecież po to aby mieć rośliny i kwiat trzeba włożyć sporo pracy - szczególnie jeśli tego dobra jest duuużo. ;:173

Mnóstwo mniejszych i większych główek które póki co trudno pochwalić, chwalę więc to co kwitnie tak wspaniale czyli Echinocereus pulchellus oraz Gymnocalycium andreae STO 90/342.
Super kwiaty, naprawdę do pochwalenia!!! ;:138 ;:138

Czekam na następne tak piękne i obiecujuące widoki - mam nadzieję że doczekam się ich wcześniej niż w roku przyszłym. ;:218 ;:173
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Piękny E.pulchellus, jaki jest duży? Bo ja właśnie zostałam szczęśliwą posiadaczką.
Gymnocalycium andreae STO 90-342 ma bardzo oryginalny kwiat i ciekawy korpus.

Twoje wysiewy i pikowania imponujące. To wygląda jak japońska fabryka na niemieckiej licencji :wink:
Podziwiam, że Ci tak równo rosną. Bo, że równo posadzone, to jedno, a że siewki takie wszystkie ładniutkie, jedna w drugą, to już dla mnie wyższa szkoła jazdy :shock: "Profeska" jak mawia młodzież.
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Heniu i Agnieszko bardzo dziękuje za pierwsze pozytywne wpisy ;:196
"japońska fabryka na niemieckiej licencji" wow!! brzmi fachowo :) muszę się postarać, aby nie wyszła to tania chińszczyzna... ;-)
Co do E.pulchellus, to rośnie w doniczce 6 x 6, i nie wiem ile ma lat, bo mniej więcej w takim rozmiarze kupiłam go trzy lata temu.
A co do G. andreae STO 90-342, to korpus prawie zrównał się z ziemią, tak go kwiat wyciągnął. Po podlaniu zdecydowanie się zaokrąglił :-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Podziwiam Cię za sieweczki są super ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
tom_ek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1495
Od: 16 sie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Pulchellus chyba zawsze i na każdym zrobi wrażenie, wszystkie kwiatki pięknie pokazane; ale siewki ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”