Kaktusy Gracesz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Dziękuje wszystkim za odwiedziny i liczne wpisy oraz trzymanie kciuków za rozwój "noworodków" ;:196 ;:196
Zacznę od Waldka - odpisałam Tobie na PW.
hen_s pisze:Wysiew w woreczkach foliowych... Wypadało by nieskromnie napisać: a nie mówiłem? ;:173
Tak Heniu, mówiłeś :-) a bardziej doświadczonych należy się słuchać :oops: :oops: tylko mnie do tej metody namawiał Kolega z równie dużym stażem kaktusiarstwa.... widocznie jestem nieuważną uczennicą i coś źle zrozumiałam... :oops:
hen_s pisze:Jeszcze trochę (tzn. kilka lat) i przystąpimy do wymian, wątek sprzedażowy będzie pękał w szwach...
Tego Ci oczywiście życzę - ogrom pracy musi się opłacić! ;:204
barbra13 pisze: (...) Twój foliak (nie tylko wątek sprzedażowy) niedługo będzie pękał w szwach... i dobrze :D .(Oczywiście nie mam na myśli, że dosłownie :;230 )
Tiaaa.... choć serce będzie boleć przy rozstaniu z każdą sztuką, nieuchronnie zbliża się ten czas, kiedy będzie trzeba wątek sprzedażowy uruchomić...
A póki co całe towarzystwo mieści się jeszcze w szklarni :-) tak to wyglądało wczoraj o zachodzie słońca:

Obrazek
Aileen pisze:Co za widoki, podziwiam ;:180 ;:180 Grażynko Twoje starsze przedszkolaki są w doskonałej formie, to nic tylko siać, ku radości swojej i wszystkich kaktusolubów ;:138
Skoro Lidka wywołała to tak prezentuje się moje starsze przedszkole (lewa strona szklarni):
Obrazek Obrazek

Trochę wygląda to jak las etykiet, ale kaktusiki są małe, w doniczkach 4x4, jak podrosną etykiety trochę "zmaleją"...

A tak wygląda druga strona:
Obrazek

Póki co u mnie jeszcze nic nie kwitnie, choć parę paków się już pojawiło... Są też kolorki :-)

Np. takie wielkie owoce pojawiły się na Neobesseya missouriensis
Obrazek

A tak opaliła się, z mojego wysiewu Echinopsis obrepanda v. millaresi DH 66/98
Obrazek

Tak wyglądała na zimowisku:
Obrazek
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Grażynko ależ pięknie u Ciebie Dobrze ze sprzedaż ruszy nie możemy się tego doczekać żeby nasze skromne parapeciki powiększać :wink:
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

;:oj Jaki cudny ten etykietowy lasek. Siedziałabym całe dnie uśmiechając się do mieszkańców tego lasu.
Jak ja wam zazdroszczę tej przestrzeni. Tyle bym chciała jeszcze gatunków, okazów, a zamiast powiększać każdego roku jest dylemat - nie co kupić, tylko komu dać eksmisję.
Pozostanie mi odwiedzanie tutaj, więc jesteś zmuszona nam dawać relacje.
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Lubie takie fotki oglądać,zaraz lżej na sercu. :tan
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Piękne widoki ;:173 , siedziałabym tam z Danusią i obie byśmy się uśmiechały :D .
Ale Ci się fajna kolorowa siewka Echinopsis trafiła ;:oj .
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

MISTRZOSTWO ŚWIATA :!: pobiłaś wszystkich ;:138
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Oooch! ;:oj

;:138 Wspaniały widok! ;:138

Co tu pisać: spełnione marzenie każdego hodowcy i miłośnika kaktusów. ;:333

Tyle że... jakaś mała ta szklarenka, za 1-2 lata okaże się że trzeba drugą podobną dostawić. ;:108 ;:173
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Robi wrażenie :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Też bym taką chciał ;:224 Ale to żadne zaskoczenie.
Kaktusów multum. Tylko siedzieć tam i podziwiać jak rosną :D
Pięknie ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

gracesz pisze:A póki co całe towarzystwo mieści się jeszcze w szklarni :-) tak to wyglądało wczoraj o zachodzie słońca:

Obrazek
- ;:oj ilość, nienaganny porządek w ustawieniu roślin, robi wrażenie, ale najbardziej "tęsknym okiem" moje Adenium, jak również ja, zerkamy - spoglądamy na szklarnię i jej gabaryty. Wspaniała, praktyczna, wygodna miejscówka dla roślin i ;:215 ułatwienie dla Opiekuna roślin ;:138 - jest co podglądać i pozytywnie zazdrościć " :wink: .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Cieszę się, że Wam się szklarenka i jej zawartość podoba :-) powiem Wam szczerze, że ja cały czas nie jestem do niej przekonana... przede wszystkim jej trwałość jest dla mnie zagadką... Przyjechała do mnie w dwóch paczkach, więc jest skręcana i w czasie nawet niewielkiego wiatru - gdzieś coś skrzypi, coś się rusza, a tafle drżą... I jakoś w tym momencie zachodzę w głowę jak Niemcy (to ich wyrób) dali na nią 10 lat gwarancji, a na poliwęglan to nawet 20 lat.... Fakt, od dwóch lat parę huraganów i potężnych wichur przetrwała, ale jakim cudem?? Pozostaje mi wierzyć, że producenci wiedzieli co robią dając tak długą gwarancję...

A wracając do rozpoczęcia sezonu to muszę prosić Was o pomoc. Po raz kolejny wypadło mi parę astrofytum :-( To faktycznie jedyne straty, oprócz jeszcze paru siewek, które chyba w nie najlepszej formie już poszły na zimowisko...
Jeszcze w styczniu astrophytum wyglądały dobrze, a tuż przed wyniesieniem parę zżółkło i się zapadło... widać, że życie z nich uszło... i to takich 3-4 letnich... starsze dały radę :-) za długo bez wody??
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Właśnie gdy wstawiłaś fotki zauważyłem że to pokrycie z poliwęglanu i ogólnie konstrukcja podobna do mojej (chyba jednak inny producent bo niektóre rozwiązania się różnią) i miałem zapytać czy widać naruszenie przez ząb czasu. Moja stoi już kilka lat, konstrukcja jest raczej niezniszczalna od czynników atmosferycznych bo to oksydowane aluminium (czy jak tam się ten proces nazywa) o ile nie zostanie zniszczona mechanicznie bo profile są bardzo lekkie. W mojej po kilku latach widać wyraźnie zszarzenie płyt poliwęglanowych, ściemniały , od strony zewnętrznej jak się przypatrzyć porobiły się małe dziurki (może od gradu ?). W czasie wichur także skrzypi i trzeszczy. Zdarzało się na początku że silne podmuchy wyrywały pojedyncze szyby zamocowane na fabryczne spinki. Później przewierciłem płyty i profil i poprzez podkładki szyby przykręciłem śrubami do aluminiowego profilu. Od tego czasu było wiele wichur i już żadnej płyty nie wyrwało. Zdaje sobie sprawę jednak, że wymiana poliwęglanowego pokrycia to tylko kwestia czasu, nie mniej wszystkie szyby od razu się nie rozlecą a wymiana raz na ponad 5 lat jest do zaakceptowania.
Co do astro to też mi padły 2 tej zimy i to najstarsze u mnie około 15 lat i zgnilizna w obu przypadkach poszła od stożka wzrostu.
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

U mnie stoi 15 różnych Astro i wszystkie przeżyły zimę i prawie wszystkie mają pąki ja podlewałem kaktusy jeszcze w listopadzie całą zimę były dobrze napite ale w latach wcześniejszych straciłem sporo astrophytum niektóre były naprawdę duże :( i to wyglądało tak że wszystko przezimowało a tylko astro padły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”