Sukulenty i kaktusiki KaRo

Zablokowany
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Przemo pisze: Z dworu się biorą napisałem wcześniej już, chyba niedokładnie doczytałeś a Krysia miała przecież sucho jak na pustyni w swoich sukulentach po prostu przyniosła je już w ziemi z dworu. A żyć mogą nawet w piasku czy glinie gdyż odżywiają się korzeniami, bulwami cebulami i wewnętrznym rdzeniem roślin sukulentowych(korzeniami także) szczególnie lubiane są przez tego szkodnika wszelkie sukulenty rozetowe. :D
Czytałem. I to mnie najbardziej dziwi. Jeśli to robactwo jest tak popularne w naszych ogrodach to powinno być bardzo dobrze znane kaktusiarzom. W tej chwili 70% kaktusowych kolekcji trzymanych jest w ogrodach, gdzie swobodny dostęp mają wszystkie robale. Więc teoretycznie do pojawienia się szkodników w kaktusach powinno wystarczyć wystawienie roślin do ogrodu. A tak nie jest. Więc przyczyna musi tkwić gdzie indziej. Zatem albo sama roślina jest bardziej atrakcyjna dla tych larw lub podłoże, w którym rośnie. Samo wystawienie kaktusów na dwór nie jest - moim zdaniem - główną przyczyną zakażenia.
To daje szansę, że kaktusy z kolekcji KaRo mogą być wolne od tych szkodników. Choć osobiście przejrzałbym losowo tak z 10-20% doniczek, czy tam aby coś pod ziemią się nie kryje.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

KaRo jak się mają Twoje roślinki? Szkodnik opanowany?
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Anoli - aeonium leży na parapecie ,myślę co mam zrobić.
Zastanawiają mnie te pędraki skąd ,dlaczego i czy tylko w tych doniczkach były.
Podglądam i zastanawiam się...
Latem miałam przygodę z błonkówką z rodziny os grzebiących szczerklina piaskowa (Ammophila sabulosa) ,
która zagnieździła się u mnie w donicy z opuncją.
To był wielki i piekny owad a dziura w ziemi dość pokaźna.
Nic wiecej z nią sie nie działo i nie dzieje jak do tej pory.... jednak moja kolejna przygoda z "robalami" powoduje,że przypomina mi sie wszystko niecodzienne co sie u mnie zdarzyło...
W każdym razie te pędraki - to dla mnie ogromna zagadka,która mnie nęka.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

KaRo współczuję Ci serdecznie, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ja coraz bardziej obawiam się, że niewiele z moich roślinek doczeka wiosny. Widać, że niektóre tak bardzo tęsknią za czasem spędzanym na balkonie, że postanowiły się przenieść do lepszego świata. Teraz zauważyłam problem z kaktusikiem, który podarowałam mojemu M na gwiazdkę :( Umieszczę jego zdjęcie u siebie, może zajrzysz tam w wolnej chwili, może uda Ci się stwierdzić co mu dolega. Trzymam kciuki za Twoje roślinki. Czy ta osa zagnieździła się w Aeonium?
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
konto-zdezaktywowane
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 18 lut 2007, o 15:34
Lokalizacja: Południe

Post »

Pierwszy raz spotkałam się z pędrakami w doniczkach. :shock:
Musiałaś je przynieść z ogrodu i tu nasuwa sie pytanie
Czy jest sens wynosić rośliny domowe do ogrodu na lato?
:?
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 316
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

:( Karuś ja również współczuje . Napisz koniecznie jak tam roślinki czy już w porządku?
Markizo nie da się przewidzieć czy właśnie coś takiego się nie stanie . Tak jak u Karo jakiś robal przebrzydły wlazł i sobie zrobił żłobek. Moje kaktusiki też od wiosny do póznej jesieni są na dworzu (chociaż nie jest to ogród ,a balkon) ,ale świeże powietrze pobudza je jeszcze bardziej do wzrostu i naprawde widać ,że służy im to . Uważam,że zawsze jest jakieś ryzyko czy to w ogrodzie czy to na balkonie nawet przy szeroko otwartym oknie.
Zapraszam do moich roślinek
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

KaRo ja przez te Twoje sukulenty rozchoruje się :D Przecudne!!! Nawet nie będę wymieniała, które podobają mi sie najbardziej, bo wszystkie są fantastyczne! Gdzie Ty te wszystkie cuda trzymasz? Zazdroszczę (choć nie powinnam) i pozdrawiam! :D
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Krysiu, widzę ,że od mojej ostatniej wizyty u Ciebie (dawno już , to prawda...) kaktusowatych jeszcze przybyło! Są piękne , a najbardziej zazdroszczę tych kwitnących :D Przykro mi z powodu Eonium- to niesamowite rośliny ( zwłaszcza czarne), mam na nie wielką chrapkę odkąd zobaczyłam tę roślinę (zdjęcie) w skalnym ogrodzie...Na razie szukam, ale znajdę na pewno!

Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dziękuję,dziękuje za to zdjęcie...jest cudowne.
O moich kłopotach wiesz,wsadziłam już do ziemi i czekam na pierwsze objawy przyrostu :(
Podgryzione zostały obydwa właśnie ciemnolistne :( ,bardzo mi żal,że od nowa muszą się ukorzeniać.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Trzymam kciuki,żeby się udało
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

Czy ktoś stosował basudin lub diazinon do zwalczania opuchlaków (lub innych szkodników żyjących w ziemi) do roślin doniczkowych?
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Kaktusy

Post »

Witam!!!!
Co ja widze ;:154 po mojej dłuższej nieobecności na forum, że tyle sie narobiło biedactwa mam nadzieję KaRo,że już sobie poradziłaś z nimi raz na zawsze i życzę Ci, żeby te biedaki szybko sie ukorzeniły i wzieły do życia :) Moje obecnie zimuja na strychu ;:51 ale mam nadzieję, że z nimi wszystko wporzadku bo przyznam się, że nie zaglądałam do nich chyba z miesiąc :? No ale zobaczymy :)

Pozdrawiam cieplutko
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj KaRo! Jestem pod ogromnym wrażeniem ;:215 po obejrzeniu Twoich roślinek :!:
Przeglądam Twój wątek od A - Z , już któryś raz i mój zachwyt nie słabnie...
Ja sama mam tylko te 2 grubosze, które u Ciebie są "gigantami", a u mnie jeszcze młodziutkimi "żółtodziobami" :)
Ale dbam o nie, więc sobie spokojnie rosną i ładnie błyszczą...
KaRo, niech Twoja SUPER kolekcja pięknie sobie nadal rośnie (i ciągle się mnoży !)
Pozdrawiam ciepło, Joanna ;:100
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”