Kłujący parapet - kamaska

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamaska
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 wrz 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Kłujący parapet - kamaska

Post »

Witajcie :) ;:7
Mam na imię Kamila i od kilku miesięcy nie potrafię się oderwać od tego forum, chociaż do tej pory praktycznie bez czynnego udziału.
Dzisiaj postanowiłam, że pora wyjść z mroku i pochwalić się własnymi roślinkami. Nie są one tak imponujące jak większość waszych kolekcji, ale może mimo wszystko dostaną Waszą aprobatę .:)
Moja przygoda z kaktusami zaczęła się kilkanaście lat temu kiedy to zmusiłam mamę do kupna małej Parodii ;:167 , która zawładnęła moim sercem na targach ogrodniczych. Niestety Parodia nie miała szans na długi żywot, z powodu mojej nadopiekuńczości, ale tak to jest jak ma się 10 lat....Parodia odeszła, a ja posiałam sobie opuncje.....i nawet wyrosły, ale też tylko na chwilę. Później było długo, długo nic (tzn siedziało sobie na parapetach kilka kolczaków i nawet kilka razy w roku je podlałam, ale straciłam zapał, więc siedziały zostawione same sobie w gliniastej ziemi, w ciasnych doniczkach, i większość z nich z biegiem czasu przeprowadziła się do wiecznych ogrodów).
Obudziłam się ponownie jakieś 1,5 roku temu i znów zaczęłam powolutku znosić do domu jakieś marketowce, potem trafiłam na to forum i od jakiegoś pół roku poszło już z górki. :wink: W tej chwili mam zapełniony jeden parapet i nie zamierzam na nim poprzestawać. ;)
Chciałam zacząć skromnie, ale jak zwykle się rozgadałam :/ Mam nadzieję, że moje gadulstwo nie odpędzi stąd wszystkich forumowiczów :)

Nie przedłużając kilka mammillarii na zachętę (niestety sporo moich kaktusów jest nn, więc jeśli ktoś będzie mógł pomóc z identyfikacją będę wdzięczna) :)

Mammillaria microhelia - kupiona w zeszłym roku, jak się później okazało z tłustymi wełnowcami, na szczęście wygrałyśmy wojnę z nimi i postanowiła się odwdzięczyć :)
Obrazek

Mammillaria karwinskiana? (z marketu, dlatego strzelam z nazwą....swoją drogą coś marnieje :()
Obrazek

Mammillaria?
Obrazek

Mammillaria ?
Obrazek Obrazek

Mammillaria camptotricha (też coś zmarniała w zeszłym roku i nawet ją wykopywałam, ale nic nieprawidłowego nie znalazłam, więc mam nadzieję, że się obudzi z tego letargu w końcu)
Obrazek

Mammillaria matudae (Najstarsza - może nie wygląda, ale ma już kilkanaście lat. Mama kiedyś myślała, że gnije więc jej obcięła górę i ukorzeniła, ale jak się okazało matka nie umarła tylko na uciętym korpusie wytworzyła cztery nowe 'główki'; bardzo ją lubię za ten osobliwy wygląd. :))
Obrazek Obrazek.
At tak kwitła dotąd co roku w małej doniczce i fatalnej ziemi - mam nadzieję, że nie obrazi się w tym roku, za przeprowadzkę do wreszcie godnych warunków i zakwitnie równie pięknie :) (wybaczcie jakoś zdjęcia ale ze startego aparatu nie dało się wykrzesać nic więcej niestety)
Obrazek Obrazek

No to może na dziś wystarczy :) Mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa za otwarcie tego wątku :) Pozdrawiam wszystkich! :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kłujący parapet

Post »

Dobrze zrobiłaś że się zdecydowałaś ujawnić. :D
Tutaj ludzie życzliwi, podpowiedzą, pomogą a i podbudować potrafią... :wink:

Rośliny interesujące i dobrze w większości utrzymane. Może jedynie więcej słońca bym im zaproponował... Ale to bolączka znakomitej większości z nas. Co do identyfikacji mammillarii to zajrzą fachowcy od tego rodzaju to pewnie pomogą, ja nie będę póki co próbował. Wiem jedynie, że na 3 zdjęciu od góry to na pewno nie jest mammillaria. :wink:

Witaj na Forum! ;:173
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Kłujący parapet

Post »

Na mammillariach się nie znam (a nawet nie za bardzo je lubię), ale miło jest powitać nową pozytywnie zakręconą osobę :wit
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
kamaska
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 wrz 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kłujący parapet

Post »

Dzięki Panowie, za tak szybkie odwiedziny! :)
Co do tej mammillarii - nie mammillarii to wielokrotnie się zastanawiałam co to w ogóle może być, moim amatorskim okiem nie wyglądał mi ten osobnik na nic konkretnego, dlatego duży znak zapytania :) Teraz już przynajmniej wiem, że to nie kolejna mammillaria :P.....bo tak szczerze mówiąc to od nich się zaczęło, ale na dzień dzisiejszy też muszę przyznać (niczego nie ujmując mammilarkom), że wolę większe kwiaty....
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kłujący parapet

Post »

Czytałem, że rozpoczęłaś od parodii - im proponuję się bliżej przyjrzeć jeśli chcesz większych kwiatów. :)

To mój ulubiony rodzaj, dlatego zachęcam i zachwalam. :D
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Kłujący parapet

Post »

No, jeżeli o wielkość kwiatów chodzi to ja polecam rodzaj lobivia. A jeżeli masz na myśli proporcje kwiatów do wielkości rośliny - to również mediolobivia :wink:
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kłujący parapet

Post »

A ja proponuje postawić na korpusy - kwiaty są tylko przez mgnienie oka :wink:
I również witam wśród swoich :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Kłujący parapet

Post »

Święta prawda Lucynko... Dostrzegam w tym nawet pewne analogie ;:306
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kłujący parapet

Post »

Obrazek
No to koniecznie weź sobie do serca! :wink:

Kamila - i tak najpierw przeżyjesz mniejszy lub większy chaos kolekcyjny, ale potem wszystko się ustoi i wyklaruje :D
(też analogia, ale takie w końcu jest życie :wink: )
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
kamaska
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 wrz 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kłujący parapet

Post »

Witaj onectica :)
Chaos na pewno będzie większy - zresztą już jest :roll: , bo ja sama takim chaosem jestem :P ale spokojnie, za pół roku jak nic się nie zmieni przeprowadzę się w miejsce gdzie będzie dużo miejsca, dużo parapetów i może więcej słoneczka, więc starczy miejsca i na parodie, i na lobivie i na korpusy ;:172
Dziękuję Wam za takie miłe przyjęcie :)
x-Cz-a

Re: Kłujący parapet

Post »

Witam i ja serdecznie,kaktusy są w porządku,podobają się
Ja mam totalny miszmasz ale kaktusy także mieszkają,powodzenia :)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kłujący parapet

Post »

Witaj, Kamilo - widywałam Cię wcześniej w postach i powtórzę za Henrykiem: miło, że otworzyłaś swój wątek, witaj wśród swoich (tu powtórzę za Lucynką). Życzę gumowych parapetów, bo na jednym nie poprzestaniesz i dobrze, że zdajesz sobie już teraz z tego sprawę. A jak się bardzo chce, to wiadomo, że wystarczy miejsca i na korpusy, i na kwiaty (tu powtórzę za Przemkiem, jakaś taka powtarzająca się dziś jestem ;:219 ) Powodzenia i raz jeszcze witaj na całego ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kłujący parapet

Post »

i nawet po sobie powtórzyłaś! :;230
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”