Górale z Andów - blabla cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Mam listę swoich wysiewów ale nie jest aktualna, tzn. jak coś oddałem w dobre ręce albo mi padło to nie redukuję ilości w tej liście. Zatem jest tam znacznie więcej wpisów niż fizycznie mam w rzeczywistości roślin. Zawsze planuję inwentaryzację ale zazwyczaj niewiele z tego wychodzi. Numerki TB dla lobiwek są w miarę aktualne. Reszta to raczej już wspomnienie przeszłości. Mogę tę listę wkleić, tak poglądowo. Uprzedzam, jest tego dużo. Oczywiście lista nie obejmuje tego, co nie było przeze mnie wysiewane a takich roślin jeszcze u siebie także mam.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Gdybyś mi odpowiedział, że masz aktualną, to podejrzewałabym, że jesteś jakimś cyborgiem...
To przecież niewykonalne ;:185 dla osoby pracującej... I tak podziwiam, że w miarę nad tym panujesz... bo to wymaga sporej logistyki i właśnie księgowej ewidencji...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Jak patrzę to w liście mam jakieś 2570 wpisów. Od 1999 roku czyli moich pierwszych wysiewów trochę się tego uzbierało. Oczywiście jest też wiele powtórzeń, bo niektóre nasiona wysiewałem po kilka razy na przestrzeni lat.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

add. Parodia aureispina i Parodia mutabilis.
Co prawda rzeczywiście Backeberg nie był zbyt dokładny w oznaczeniu lokalizacji tych roślin ale przecież są ich numery polowe przez lata rozprowadzane:
Parodia aureispina FR 922; R 707B; DH 121
Parodia mutabilis L 535; DH 121A

Faktem jest, że i tu zbieracze nie wchodzili w szczegóły ale jednak owe parodie zbierali i oznaczali jako od siebie się odróżniające.

Jak będziesz w tamtych okolicach to obowiązkowo sprawdź jak to z tym jest - dla mnie ów temat jest naprawdę ciekawy! :!:
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Obie Parodie są do siebie podobne lecz mutabilis jest nieco większa do 8cm i ma większe kwiaty do 5 cm.
Ta moja przywieziona z DDR była wielkości piłki do tenisa posadzona w doniczkę wielkości naparstka ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”