Cierniuchy Anny - Meir

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

A wiesz: wcale mnie jakoś Twoje zachwyty nie dziwą. Ja sam choć już dobrze ponad 35 lat w branży też to mam... ;:173
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Może ja też kiedyś doczekam chwili że będę się zachwycać swoimi echinopsisami ;:218 Póki co podziwiam u Ciebie i innych :)
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Piękne kwiaty ;:138 a w słońcu to już rewelacyjnie wyglądają ;:138 Brawo ;:138
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Henryku, zgadzam się. Nawet te zwykłe białe kwiaty są dla mnie tak wyjątkowe, że gapię się i gapię.
Halinko, echi kwitną dość łatwo :) Wyrzuć je na balkon na wiosnę i zobaczysz jak się spasą i na bank zakwitną. Słonko to klucz, nie muszą być nawet na zewnątrz.
Dziękuję za odwiedziny Grażynko! ;:180

Dziś postanowiłam dać ciernie, a nie kwiatki :)
Moje echi nie próżnują i pąkują dalej. Jakieś cztery pąki są w drodze.
Obrazek

Pąkuje też lithops, a dokładniej Lithops schwantesii v. triebneri ;:173
Obrazek

A na koniec kilka moich potworów, których pokazywałam mniej.
Moja bułka czyli Cleistocactus winteri forma cristata
Obrazek

Mammillaria elongata (średnica ok 20cm)
Obrazek

Opuntia microdasys - mój królik z awatara już nie jest królikiem :(
Obrazek

Rebutia boliviensis od Henryka spasła się trochę ;:oj Górne foto z maja dla porównania.
Obrazek

Na koniec widoczek kącika balkonowego (echi i mammillarie plus schowana Copiapoa i Lobivia). Parapetowe echi spasły się niemożebnie w tym roku. Najładniejszy urósł o jakieś 3 cm w górę, a nie chcę wiedzieć ile w obwodzie -,- Jest ogromny... Jak ciernista bomba. Jutro postaram się mu zrobić zdjęcie z bliska (to ten najdalej na parapecie). Na dole mammillarie widoczne: spinoissima, perbella, hahniana ssp. woodsi, bocasana, centriricha, karwiskiana oraz dwie, których ciągle nazw nie jestem pewna). To w szarej donicy na lewo od karwiskiana i echi to Lobivia formosa var. uebelmania RH1795 od Henryka. Przepraszam Henryku, ale też się spasła ;:173 Co widać po jej pokroju i węższym dole. Chociaż musiałam ją dwa razy przesadzać.
Moje ogromne wiekowe echi do odratowania mają się lepiej, szkoda, że ta z przodu - pramatka moich wszystkich echi, ma takie przewężenie. Na razie nie odcinam głowy. Poczekam.
Obrazek

Znalazłam perspektywę mych tłustych echi. Proszę bardzo :D
Obrazek
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Problem w tym że balkon jest zachodni i słońca jak na lekarstwo.Nic tam nie chce rosnąć ;:110 Traktuję go tylko jako jesienną chłodziarkę dla storczyków i grudnika ..
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Dorodne masz te echi :-) a ich otyłością bym się nie przejmowała... przyjdzie sucha zima, to się im figurka poprawi :-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Meir napisał(a):
Lobivia formosa var. uebelmania RH1795 od Henryka. Przepraszam Henryku, ale też się spasła ;:173 Co widać po jej pokroju i węższym dole. Chociaż musiałam ją dwa razy przesadzać.
Dobrze jej u Ciebie, co mnie bardzo cieszy. :D

W ogóle widać, że dbasz o swoje rośliny. Wszystkie ładne - no, może za wyjątkiem widocznego na pierwszym planie echinopsisa który mógłby za straszaka robić - bo ten bez odrostów brzydki... Może wypadało by go odmłodzić i samą głowę ukorzenić? Doradzam to, będzie i ładniej i miejsca więcej...
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Fajne widoczki u Ciebie ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

hen_s pisze:... za wyjątkiem widocznego na pierwszym planie echinopsisa który mógłby za straszaka robić - bo ten bez odrostów brzydki... Może wypadało by go odmłodzić i samą głowę ukorzenić? Doradzam to, będzie i ładniej i miejsca więcej...
Jak już pisałam, to nie w tym roku :( Fajnie by było jej wyciąć ten wąski środek i zaszczepić głowę na tułowiu xD Ktoś szczepił może echi na echi?
Miejsca nie będzie więcej, bo ona ma taką bryłę ogromną - jak to echi mają zauważyłam, wykorzystują każdy kawałeczek gleby, jakby mogły to by kulę ziemską przerosły. To jest pramatka tego wszystkiego - mam do niej sentyment, stąd jest i jest :(
Dbać się staram, nie wszystko mi wychodzi ;)

Halinko, nie zrażaj się. Zachodnia wystawa w lato daje nieco Słońca, sama takową posiadam ;:204 z minimalnym dosłownie kątem na południe. Ale kwitły mi też na wschodniej.

Mam nadzieję, że trochę się odpasą i wessą Grażynko ;) Ale poza grubaśnością, też urosły w górę. Chociaż jedne mają chyba za mało miejsca, bo lekka chloroza się pojawiła, aczkolwiek kwitną.

Dziękuję za odwiedziny Agnieszko.

A teraz coś na dzisiejszy zimny dzień - słoneczny Lithops. Wiem, że wyciągnięty :t mimo całego dnia prażenia na Słoneczku, to dla niego za mało. Żałuję, że go gdzieś na balkonową patelnię nie dałam. Po wylince od razu tak strzelił i pooszedł.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Ktoś szczepił może echi na echi?
Oczywiście i to nieraz. Głównie te rzadkie na zwykłych ale na 100% można zrobić to tak jak piszesz. :)

Kwiatuszek litopsa śliczny. ;:333
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

ale piękne słonko ;:oj ...dziś takie widoczki potrzebne ... by uśmiech zagościł na twarzy przed wyjściem do pracy ;:138 bo za oknem deszczowo :(
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

U mnie dziś też słoneczko za oknem ,Takie piękne jak Twoje :D
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Pięknie Ci kwitną te kaktuski.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”