Cierniuchy Anny - Meir

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

I skorzystalibyśmy pewnie z zaproszenia, ale w stopce nie masz nazwy miejscowości i przez to nie wiemy, gdzie taka fajna szkoła się znajduje :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Też jestem ciekaw co to za szkoła ?????????????????
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

To szkoła ogrodnicza? Czad!
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Ojej xD Przepraszam Was bardzo ;:218 wydawało mi się, że w pierwszym poście pisałam to już.
To są szklarnie wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie :) To jest szklarnia kaktusowa, są jeszcze tropikalne, suche i kilka innych oraz oczywiście mnóstwo doświadczalnych. W jednej jest stawik i ławki i można sobie usiąść i zrelaksować się :D
Natomiast sama Katedra Roślin Ozdobnych sprzedaje roślinki. Zarówno tropikalne, jak i ogrodowe.
Same szklarnie są bardzo widoczne na kampusie (najbliżej od pętli autobusowej Ursynów Płn. jest), ale wejście jest od budynku nr 35 - budynku Wydziału Ogrodnictwa i Arch Kraj.

Jak już będę na specjalizacji, to zamierzam się wywiedzieć, czy ktoś prowadzi badania nad kaktusami i spróbować jakieś własne badania w ramach pracy inżynierskiej ;] ale to ciche marzenie. Równie dobrze mogę skończyć testując wpływ nawozu na odmiany buraka :D

Henryku, przyznam Ci nawet że na tej jednej sztuce niektóre kwiatki mają nieco inny kolor w zależności kiedy kwitną ^^' Ta seria na zdjęciu miała wyraźny pasek ciemniejszy, natomiast teraz kwitnie na strasznie różowo. Zastanawiam się na ile i jakie warunki są tego przyczyną. Trzeba by przebadać genetycznie moją z jakąś oznaczoną ;D
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Jak są fajne sztuki to bierz przynajmniej wiesz ze nie jakaś pędzona egzotyka.

to może podrzucę ciekawostkę co by się przydała w pracy....

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=70686
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Jeju, nie xD Na poprzednich studiach bawiłam się w NDVI, VDI i insze LAI'je, mapy termiczne i rozpoznawanie gatunku rośliny po zdjęciu satelitarnym i cieniu jaki rzuca...

Te zdjęcia da się obrobić po prostu wyłączając kanały z danej fotografii? Bo bardzo to podobne. Wyłączyć kanał czerwony na początek zdaje się.
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Właśnie nie za bardzo bo jest to dosyć skomplikowany aparat matematyczny. Zdjęcie wyjściowe to nie jest RGB tylko NGB gdzie zamiast kanału czerwonego jest (Near) infrared. Mam aparat z wyjętym filtrem matrycowym do tego specjalne filtry to po odrobieniu tego wychodzi NDVI. Zacznie się sezon to będę sprawdzał jak to się nadaje na kaktusy i inną zielenię. Ciekawie to pewnie będzie przy formach bezchlorofilowych. Mam jedną taką siekę czas ją porównać z innymi....
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

:wit

Ale super wątek :D zdjęcie szklarni mnie rozwaliło :shock:
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Phacops pisze:Właśnie nie za bardzo bo jest to dosyć skomplikowany aparat matematyczny. Zdjęcie wyjściowe to nie jest RGB tylko NGB gdzie zamiast kanału czerwonego jest (Near) infrared. Mam aparat z wyjętym filtrem matrycowym do tego specjalne filtry to po odrobieniu tego wychodzi NDVI. Zacznie się sezon to będę sprawdzał jak to się nadaje na kaktusy i inną zielenię. Ciekawie to pewnie będzie przy formach bezchlorofilowych. Mam jedną taką siekę czas ją porównać z innymi....
No tak, faktycznie IR to jest. Może kiedyś coś pokombinuję też takiego, tylko musiałabym przekopać stare notatki odnośnie filtrów. Podziel się, jak zrobisz jakieś badania :) Porównuj np pory roku, stanowiska etc :D Jakiego programu do tego używasz?
Przy bezchlorofilowych nie powinno ci wyjść, bo przecież nie fotosyntezują :) Ale może inne barwniki mają jakąś aktywność, tudzież może mają jednak nieco chlorofilu. Prawdę mówiąc, musiałabym się wgłębić w fizjologię bezchlorofilowych kaktusów.
Ciekawe to jest ogólnie zagadnienie :) Pewnie w przyszłym roku się dowiem więcej na ten temat. Wprawdzie poprzednio też botanikę studiowałam, ale akurat bezchlorofilowcami się nie interesowałam.


EDIT.:
Wysiewy gymnioków po 11 dniach. Żwirek 1-3 mm z minimalnym dodatkiem podłoża uniwersalnego w wierzchniej warstwie (kolejny eksperyment).
G. gibbosum v. nigrum wzeszło bardzo obficie - kiełkowalność 72% nieźle, zobaczymy do końca jak wzejdą. Pozostałe gymnioki na razie nieśmiałe :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

...a wiesz że wyszło z tą siewką...
Obrazek
Wszystko zależy właśnie od zadanej palety kolorów.... w wątku o NDVI masz opisane więcej o tym oraz paleta kolorów

Za jakiś czas sprawdzę jeszcze gymniaka z podkładką
Na razie porównania wychodzą bardziej względnie ale zobaczymy, bo trochę trwało zanim opanowałem technikę. Nie wydaje się to już takie trudne bo miałem do czynienia z samym IR.
Ten wątek ciągle się rozbudowuje http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=70686

Jak co napisz PW
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Witam wszystkich ponownie!
Długo mnie nie było, ale studia i sporo nauki (z sukcesami więc jest dobrze, kujon ze mnie trochę :P ), nowa praca i może wkrótce kolejna. Czasem tylko zaglądałam oglądać Wasze wspaniałości i poprawić sobie humor nimi :) Za chwilę idę pooglądać i pokomentować Wasze cuda :D

Na moich parapetach trochę spokoju. Grudnik skończył drugie kwitnienie, natomiast inne kaktusowe czekają na lato. Niektóre za krótko są u mnie, aby kwitnąć i muszą się przyzwyczaić do mojej parapetowej szklarni. Plaga wełnowców trwa, a mojego pięknego krotona, który kwitł co roku, zjadły przędziory :< Podobny los spotkał mą fioletową różę.

Wysiewy zaś mają się dobrze, młode gymnioki grubieją i pasą się, aczkolwiek muszę im zmienić miejsce, bo za dużo światła.
Wysiałam trzy gatunki.
G. gibbosum var. nigrum wykiełkowało w 100% Aż nawet mi się coś nie zgadza i jest za dużo. Może źle policzyłam nasiona. Kiełkowały szybko i szybko rosły. Obecnie zwolniły. Jakiś niedobitek tam nagle rośnie i nie wiem skąd się wziął... To siewunie po dwóch miesiącach:
Obrazek

G. berchtii VS 161 wykiełkowało 50% Kiełkowały bardzo nierówno, na początku były to tylko dwa nasiona i martwiłam się, że w ogóle nic nie wyrośnie. Ale po dwóch miesiącach jest ich połowa.
G. strigilanum WR 548 nie wykiełkowało tylko jedno nasionko (12/13). Tak wyglądają, zastanawiam się czy ta siewka w rogu lewym nie ma jakiegoś grzyba, dopiero na makro to zobaczyłam.
Obrazek

Lobivia famatimensis ostały się trzy sztuki z czego jedne bliźniaki. Moja w tym wina, bo schrzaniłam trochę podłoże.
Obrazek

Mam też kilka nowości :D

G. michanovichii szczepione - czy to może być pączek czy raczej odrost tworzy? Nigdy nie miałam bezchlorofilowca. Trochę mi się przykurzył :/
Obrazek

marketowy Echi subdenudata, polowałam na takiego grubasa, w końcu się udało ;] Czeka na doniczki.
Obrazek

Jakaś Mammillarka, kupna i przekwitła zanim ją przygarnęłam, ale przez to była tańsza
Obrazek

Leuchtenbergia principis - to już nie nowość, ale się nią nie chwaliłam
Obrazek

Echinopsis ancistrophora - nius
Obrazek

I na koniec coś mocnego... Takiego oto potwora dostałam do odratowania. Ma ze 20 lat, stał w ciemnym miejscu, muszę go wyprostować, jest krzywy i nierówny ale chcę mu zapewnić godne warunki i spróbować nakłonić do kwitnienia.
Echinopsis hybryda
Obrazek

A na sam koniec koniec moje dwa nowe pieszczochy! Mało kaktusowe ale przepiękne! Azalie japońskie ^^ Widać je też w tle potwora echi, wydają się mieć takie same kolory, ale to wina foto. Jedna jest zdecydowanie ciemniejsza.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Ta hybryda Echinopsis chyba nie będzie taka trudna do odratowania :) Myślę, że odpowiednie warunki uprawy już dość znacznie zmienią roślinę w ciągu jednego sezonu. Ja na początku mojej przygody z kaktusami miałem własnoręcznie zniszczonego Chamaecereus, który był wyciągnięty na 2/3 wysokości korpusu. Trzeba go było później dość brutalnie potraktować (cięcie) ale teraz to zupełnie inna roślina :) Wszystko da się uratować jeśli tylko jest obustronna chęć współpracy :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Ładnie i za sprawą azalii kolorowo dziś u Ciebie. :D

Gratuluję udanych wysiewów - teraz to już powinno być "z górki". :wink:

Rośliny które pokazałaś ciekawe, szczególnie Echinopsis ancistrophora powinien Ci sprawić dużo radości. Tak trzymaj! ;:333

No i pokazuj się częściej. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”