Cierniuchy Anny - Meir

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

2x więcej gratulacji! Za wyniki i piękne rośliny. Szczególnie Mammillaria perbella(?) śliczna. ;:333
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Dlatego najlepiej siać w czysty źwir, a i w takim czasem jakieś pajęczynki się pojawiają. Fajne roślinki.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Aniu moje gratulacje za wyniki a nauce, roślinki...i kaktusie kiełki :)
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Zobacz Mammillaria spinosissima czy aby u góry korpusu nie pojawiły się w głębi białe gęste włoski. Jeśli tak to znaczy ze szykuje się do kwitnienia. Gdyż takie włosie pojawia się na długości zeszłorocznego przyrostu i poprzedza pojawienie się pąków, które się skrywają i powoli rosną i już niedługo się ujawnią. Ja właśnie myślę aby swoją niedługo wstawić do ciepła.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Hege
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 sty 2013, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Witam - wbiłem do Ciebie i co mnie przykuło ??? Elongata - czyli coś co misie lubą najbardziej ;:oj swoją już też doglądam czy mnie uraczy takimi fajnymi kwiatkami jak u Ciebie :wink: fajny zbiór - będę zaglądał - czekam na więcej kwitnącego foto :wit :wit :wit
pozdrawiam wszystkich serdeczenie - Łuk@sz :)
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Hej, fajna kolekcja. Wpadł mi w oko twój Teprchocactus papyracantus , gdzie takiego upolowałaś? od dziś marzę o nim ;:198 ! no i ta kwitnąca Mammillaria perebella też świetna :)
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

hen_s pisze:Szczególnie Mammillaria perbella(?) śliczna. ;:333
Henryku, sugerujesz, że to może nie być perbella? ;:14 Kupiłam ją faktycznie nieopisaną, jakieś inne sugestie, co bym mogła przebadać cechy gatunków? :D Podobno, to jest dość "chwiejnie" oznaczony gatunek?

To sianie w grubszy żwir i więcej podłoża było ciut eksperymentem a ciut brakiem składników :t Wzeszło nieźle, 100% kiełkowalności to chyba nigdy nie będzie. Nie odkażałam samych nasion, więc... Najbardziej martwi mnie to, że te które się ostały siedzą dość gęsto, ale nic. Oby to im nie zaszkodziło. Kolejny wysiew (Gymnioków) zrobiłam już normalnie w drobniutkim czystym żwirku, ale dopiero kilka dni minęło, więc nie mam jeszcze rezultatów.

Dziękuję Marto! :) Teraz będzie ciężej w tym semestrze, głównie ze względu na strasznych prowadzących. Bardzo nie lubię, gdy ktoś traktuje mnie jak dziecko i drze się na mnie bez powodu -,- Ale mamy badać laboratoryjnie fajne podłoża pod bonsai, które są na rynku, a czego normalnie nie ma w programie zajęć więc może będzie ciekawie :D

Póki co nie widzę nic na M. spinosissimie, trochę wełny ma, ale żeby się coś zawiązywało, to nie sądzę. Ona nie jest u mnie długo więc może nie zakwitnąć :<

Łukaszu, dziękuję za odwiedziny! W tym roku Elongata jeszcze śpi, trochę mnie to martwi czy nie miała za ciepło zimą. Ale i tak bardzo ją lubię bo się rozkrzacza ;]

Jolka86, Teprchocactus papyracantus to super roślinka, ma nietypowy wygląd i przez to prezentuje się interesująco. Kupiłam na alle..drogo u jednego z polskich hodowców kaktusów. Całkiem często są dostępne i chyba nawet teraz też ;]

Mój grudnik oszalał i kwitnie drugi raz. Strzeliło mu do liściastej głowy. Dni są dużo dłuższe już i powinien dawno odpoczywać.
Obrazek

Kupiłam sobie też, za namową, takiego stworka cristata. Wygląda jak bułka -,-
Obrazek

A to szklarnia kaktusowa w mojej szkole :) Wejść do środka samego nie można, ale do tropikalnej się da i posiedzieć w miłym ciepłym klimacie. Zapraszam, jakby ktoś chciał zwiedzać. Można też czasem kupić ładne i naprawdę czyste roślinki a nawet warzywa.
SGGW budynek nr 35 Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Śliczny kącik kaktusowy. W szkole piszesz? Doskonały pomysł! Gdyby takich było więcej to i nas tutaj zainteresowanych tymi przecież tak ciekawymi i pięknym roślinami było by dużo więcej. :D

Co do M. perbella to zmienny gatunek, do tego nie jestem specem od tych roślin więc negować nie będę. Napiszę tylko, że moja jest inna. :wink:
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

I skorzystalibyśmy pewnie z zaproszenia, ale w stopce nie masz nazwy miejscowości i przez to nie wiemy, gdzie taka fajna szkoła się znajduje :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Też jestem ciekaw co to za szkoła ?????????????????
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

To szkoła ogrodnicza? Czad!
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Ojej xD Przepraszam Was bardzo ;:218 wydawało mi się, że w pierwszym poście pisałam to już.
To są szklarnie wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie :) To jest szklarnia kaktusowa, są jeszcze tropikalne, suche i kilka innych oraz oczywiście mnóstwo doświadczalnych. W jednej jest stawik i ławki i można sobie usiąść i zrelaksować się :D
Natomiast sama Katedra Roślin Ozdobnych sprzedaje roślinki. Zarówno tropikalne, jak i ogrodowe.
Same szklarnie są bardzo widoczne na kampusie (najbliżej od pętli autobusowej Ursynów Płn. jest), ale wejście jest od budynku nr 35 - budynku Wydziału Ogrodnictwa i Arch Kraj.

Jak już będę na specjalizacji, to zamierzam się wywiedzieć, czy ktoś prowadzi badania nad kaktusami i spróbować jakieś własne badania w ramach pracy inżynierskiej ;] ale to ciche marzenie. Równie dobrze mogę skończyć testując wpływ nawozu na odmiany buraka :D

Henryku, przyznam Ci nawet że na tej jednej sztuce niektóre kwiatki mają nieco inny kolor w zależności kiedy kwitną ^^' Ta seria na zdjęciu miała wyraźny pasek ciemniejszy, natomiast teraz kwitnie na strasznie różowo. Zastanawiam się na ile i jakie warunki są tego przyczyną. Trzeba by przebadać genetycznie moją z jakąś oznaczoną ;D
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cierniuchy Anny - Meir

Post »

Jak są fajne sztuki to bierz przynajmniej wiesz ze nie jakaś pędzona egzotyka.

to może podrzucę ciekawostkę co by się przydała w pracy....

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=70686
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”