Dzieciaki Dawida

ODPOWIEDZ
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

Płaskie i opalone - to to co najlepsze w nich 8-)
Najładniejsze, ale i najciężej dostać roślinki.
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

no a z tym bicolor to on w naturze nawet płaski jest a w kolekcjach to on zawsze kulka
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

W kolekcjach ma wszystkiego pod dostatkiem - jak w 5-gwiazdkowym hotelu, a w naturze raczej ciężkie życie.
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

banditoo pisze:no bicolor to nigdy nie będzie krowim plackiem ale jak bedzie trzymany twardą ręką to bedzie miał ładne grube ciernie.
D-avi-D pisze:Co do bicolor - to mam jednego dużego, dosłownie dużego - wcale placka nie przypomina
Ależ ja wcale od niego nie wymagam wyglądu placka(chyba bym go musiała zasuszyć na amen) ale w poprzednim wcieleniu był niewyrośniętym arbuzem o słupkowatym pokroju z rzadka rozsianymi cierniami- teraz zrobił się proporcjonalny w stosunku średnicy do wysokości :) a i korpus spod cierni jakby mniej widoczny.
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

Nie tylko placki są ładne, poza tym jest jeszcze kilka, kilkanaście gatunków, które mogą się podobać ;:333
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

No ja już wypracuje sobie sadyzm i te co maja byc placki to będą, zreszta już troche takich mam co sa równe ze żwirkiem albo wystaja pół centymetra :twisted: , no ale nie można zapomniec o takich jak cardenasianum, spegazzinii, hosei które nie są plackami a są z nich cudeńka
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

W kwestii tych ostatnich to nidulans, armatum, mazanense , ferox, castellanosi dodałabym jeszcze od siebie ;:7- choć chyba ferox to w hosei siedzi? a reszty jeszcze do końca nie rozgryzłam- uczę się dopiero
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

Martada pisze: choć chyba ferox to w hosei siedzi? a reszty jeszcze do końca nie rozgryzłam- uczę się dopiero
Jakby się tak zagłębić dobrze to by i wyszło, że wszystko we wszystkim siedzi.
Widzę, że wymieniliście same cudeńka :lol:
Co to feroxa to naprawdę piękna roślinka, szczególnie jeśli ma dużo mocnych ciernii, ale niestety takie coś nie wyrasta w tydzień.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

banditoo napisał(a):
ja już wypracuje sobie sadyzm i te co maja byc placki to będą
Stać Cię na to bo serce masz twarde. :wink:
U mnie ten temat jest trudny, rośliny na zachodnim stanowisku mają za mało słońca by w utrzymać ich super płasko kulisty pokrój. Dlatego cieszy mnie jeśli są tylko płaskie, to super sobie i im daruję. :)
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

Sianie to moja udręka a wy wymieniliście same cudeńka,które nie tak łatwo zdobyć,chociaż nie które mam a reszta,
to na razie chciejstwo,ale może ktoś będzie miał nadwyżki to bardzo chętnie kupię ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

Martada pisze:W kwestii tych ostatnich to nidulans, armatum, mazanense , ferox, castellanosi dodałabym jeszcze od siebie ;:7- choć chyba ferox to w hosei siedzi? a reszty jeszcze do końca nie rozgryzłam- uczę się dopiero
nidulans ,mazanense i weissianum do hossei wrzucili

Henryku to może byś coś napisał jak to jest z tym bicolor, bo one mocno zróżnicowane od prawie płaskich do okrąglutkich
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

W oryginalnym opisie jest cytuję:
"The solitary body is flat-globular, dark green, up to 15 cm wide and to about 8 or 9 cm tall, with up to about 17 ribs."

Czyli mają być plasko-kuliste.
Ja widziałem różne, u mnie bardziej kuliste ale te w naturze jak widzę fotki to mocno przypłaszczone. Staraj się to takie u Ciebie będą rosły. :)
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzieciaki Dawida

Post »

czyli jak wszystko zależy od lokalizacji, a potem powstaje dwadzieścia odmian bo ktoś nie mógł zaobserwować, że ten sam kaktus w różnych warunkach glebowych i pogodowych przybiera różne formy. To mnie utwierdza w przekonaniu że znacznie bardziej istotna jest lokalizacja niż nazwa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”