Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

A ja mam takie dziwne pytanie - jak duży jest twój balkon, że mieści się na nim tyle regałów? ;:306 chociaż to zaleta sukulentów, że można je ładnie posegregować i "upchnąć" dużo doniczek - mój balkon to jeden wielki chaos w porównaniu do twojego (chociaż u mnie to kawy nawet na balustradzie stawiać nie można, bo tam jest zajęte - często jak postawię gdzieś kubek to później nie mogę go znaleźć)
A w ogóle to:
piasek pustyni pisze: Ipomoea batata
Obrazek
niestandardowe, ale fajne ;:333 to będzie wypuszczać więcej bulw, z których będzie można sadzić nowe?
I jeszcze - tak mnie ostatnio naszło na szukanie konkretnych wymagań żywieniowych sukulentów... czym ty swoje nawozisz?
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

piasek pustyni pisze: Aniu - raz kolejny dziękuję za wizytę. Co do melaczków, to już Konrad odpowiedział, a i ja wspominałam, że kilka innych roślin poszło w bardzo dobre ręce i jeszcze lepszą opiekę ;:108 Konrad skromny, więc się nie odzywał, ale ja jestem pewna, że roślinki u Niego będą rosły wspaniale.
popiolek69 pisze: Żyją i klimatyzują się na Lubelszczyźnie :twisted:

I z pewnością bardzo im tam dobrze ;:306 A ja jeszcze raz korzystając - wirtualnie uściskam Cię Konradzie za wspaniałe roślinki ;:168
No tak, to wiadomo chciaż że w dobre ręce trafiły ;:215

I nie dziękuj mi za wizytę ;:218 , bo to ja dziękuję że takie niespotykane rośliny mogę u Ciebe pooglądać ;:108
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

eba pisze:No fakt, dwójka młodzieży jest. Nawet wyprzeć się nie może, bo podobni toćka w toćkę :wink: .
ha ha - to jest plus, mam to samo i uważam, iż jest to argument nie do zbicia!
marlenka pisze:Dziękuję za radę. Spróbuję tak. Choć nigdy nic nie wiadomo. Mam ukorzenioną od prawie roku eszewerię i nic. Powoli zamiera zamiast rosnąć :(
A tego nie wiedziałam. Musisz ją kiedyś pokazać, może coś ma nie tak. To zasadniczo proste rośliny (w zależności od gatunku - nie wiem, jaki jest u Ciebie), więc jest to co najmniej dziwne.
Malachitek pisze:A ja mam takie dziwne pytanie - jak duży jest twój balkon, że mieści się na nim tyle regałów? ;:306
Nie jest taki wielki, ani nie jest mały, w zasadzie nigdy nie mierzyłam. Ten drugi, od strony zachodniej, jest zdecydowanie większy. Gdyby tak można byłoby zamienić...W każdym razie można cudować z miejscem. Co zresztą nadal czynię - ale to przy okazji... :wink:
Malachitek pisze:chociaż to zaleta sukulentów, że można je ładnie posegregować i "upchnąć" dużo doniczek - mój balkon to jeden wielki chaos w porównaniu do twojego (chociaż u mnie to kawy nawet na balustradzie stawiać nie można, bo tam jest zajęte - często jak postawię gdzieś kubek to później nie mogę go znaleźć)
Wbrew pozorom nie lubię upchanych roślinek :;230 Np. Aeonium musi mieć odpowiednią ilość miejsca do swojej wielkości. Ściśnięte nie rozkłada ładnie swojej rozetki - oczywiście zależy które. Teraz znowu przemeblowałam trochę...i balustradę też mam zajętą, ale zyskałam miejsce!
Malachitek pisze:A w ogóle to:
piasek pustyni pisze: Ipomoea batata
Obrazek
niestandardowe, ale fajne ;:333 to będzie wypuszczać więcej bulw, z których będzie można sadzić nowe?
A tego to nie wiem, szczerze przyznam. Rosną sobie rozłożyście i w górę, choć w miarę powoli. Będę to obserwować, bo bardzo to polubiłam.
Malachitek pisze:I jeszcze - tak mnie ostatnio naszło na szukanie konkretnych wymagań żywieniowych sukulentów... czym ty swoje nawozisz?
Ja stosuję nawóz Kristalon - w zależności od składu NPK ma różne kolory, do kaktusów i sukulentów dobry jest pomarańczowy ma dobre proporcje: 6-12-12, ale ja w tym roku testuję mieszankę innych. Moim zdaniem ten nawóz jest najlepszy, ale oczywiście każdy ma własne przetestowane sposoby.

Kochani! Nadejszła wiekopomna chwila, kiedy to muszę się z Wami...pożegnać.
Dziś w ogóle jest dzień pożegnań - mój Synek zakończył rok szkolny w przedszkolu - mimo że siedmiolatek to przedłużyłam Mu dzieciństwo - ale teraz już koniec, jest już jedną nogą uczniem. Ryczałam na pożegnalnym programie jak bóbr.
W każdym razie to dzięki Wam stało się tak, że doszliśmy do 72 strony.
To po prostu najwyższy czas na kolejny wątek.
Nowe miejscówki moich roślinek, nowy sezon rozkręcony już w pełni, nowy etap w życiu - a więc żegnamy stare, zaczynamy nowe. Mam nadzieję, że kolejny raz wspólnie!
Zapraszam: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=62&t=78170

i proszę o zamknięcie części drugiej ;:180
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”