Sukulenty Mataana

Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Jeśli chodzi o A. rauhii, to do ideału mu jeszcze daleko :wink: W zeszłym roku żal było na niego spojrzeć, ale od tego czasu sporo podrósł, nabrał krzepy i otoczył się dzieciakami.

Udało mi sie wygrzebać 2 zdjęcia z dawnych kwitnień:

Epiphyllum oxypetalum i Chamaecereus silvestrii
Obrazek
Obrazek
Mateusz
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Jeszcze kilka sucholubnych:

28. Gymnocalycia:

1. G. saglionis
2. G. baldianum
3. G. quehlianum
4. G. eurypleurum chyba...
Obrazek

29. Hildewintera aureispina nr 2
Obrazek

30. Miał to być Disocactus martianus, ale wydaje mi się, że to wypłoniony Chamaecereus silvestrii, a szkoda...
Obrazek

31. Adenium obesum black window
Obrazek

32. Crassula ovata hobbit special x2 i Crassula ovata monstruosa
Obrazek
Mateusz
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Witaj :wit
Ciekawa kolekcja i zapowiada się, że będzie jeszcze ciekawiej :)
Ładny egzemplarz grusona, piękne Hildewintery i Gymnocalycium!
Spory zbiorek "śmierdziuchów", które uwielbiam oglądać w kolekcjach. Będę zaglądać, mam nadzieję, że to aktualne zdjęcia i za kilka dni będziemy podziwiać kwiat Stapelii :)
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Faktycznie, Disocactus podejrzany. Ja dla mnie to ta roślina ma więcej wspólnego z rodzajem Chamaecereus :idea: Czyżby zakup na All? :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Witam i ja - na temat "sukulenty" wpadam natychmiast. Zapowiada się fajnie, będę obserwować rozwój kolekcji :wit
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
x-Cz-a

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Początek bardzo fajny a sukulenty to i moja "miłość " ;:138
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Dzięki za miłe słowa :wink:
Inez, zdjęcia aktualne, sprzed dwóch dni, ale z kwitnienia stapelii nici- pąk postanowił uschnąć :? Masz rację Arturze89, roślina kupiona na tym właśnie portalu. Nie dość, że nie jest to D. martianus, to w dodatku w paczce miałem gratis w postaci wełnowców, które wprost uwielbiam ;:222 Cieszyłem się już, że A. flagelliformis będzie miał kuzyna do towarzystwa, a tu niespodzianka. Lubię kaktusy z długimi pędami, więc w przyszłości muszę się zaopatrzeć w jakieś inne krzaczory tego typu, na pewno będzie to S. grandiflorus, chociaz nie tak łatwo go dostać. Mam dwuletnią siewkę, ale na kwiaty jeszcze "trochę" poczekam...
Mateusz
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Kaktusy z długimi pędami (rozumiem, że w parze z cierniami i raczej w formie przewisającej) hmm... masz całkiem znośny wybór wśród Selenicereus, Peniocereus (choć to raczej takie krzaczory), Disocactus, Aporocactus, Hildewintera (tu polecam hybrydy), mieszańce Chamaecereus też można wrzucić do worka 'z długimi pędami' :idea:
Selenicereus grandiflorus jest ostatnio bardzo popularny na eBay, czasami mylnie sprzedawany jako S. validus.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Artur89 pisze:Kaktusy z długimi pędami (rozumiem, że w parze z cierniami i raczej w formie przewisającej)
- dokładnie. Podoba mi się wiele gatunków kaktusów i sukulentów, ale "prowozy" zajmują wysoką pozycję w mojej kaktusowej hierarchii. Nie przepadam za mammillariami :? A drugiego selenicereusa jakoś się zdobędzie. Podobno cierpliwość jest cnotą :wink:

Może poza wątkiem, ale chyba warto pokazać ciekawą roślinę (zdjęcie kiepskie :? ):

Lilium martagon
Obrazek
Mateusz
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sukulenty Mataana

Post »

W sezonie przeglądaj często All. Ja trafiłem tam na S. pteranthus. Swojego S. grandiflorus mam ze zbiorczego zamówienia z eBay, które osobiście organizowałem :) To dobry sposób na 'globalne' zakupy bo zwykle koszty wysyłki są zbyt dużym obciążeniem finansowym jak dla jednej osoby, a tak można je rozdzielić pomiędzy zamawiającymi. Ponadto można pokusić się o wysianie nasion z jakichś sprawdzonych źródeł. Ja tak zrobiłem z A. rondonianus - roślina jest wybitnie trudno dostępna w sprzedaży w formie sadzonek, więc jedynym słusznym wyjściem był zakup nasion. Kilka szczepień na Pereskiopsis by przyśpieszyć rozwój siewek i za kilka lat będe się mógł cieszyć jakby nie patrzeć, dość rzadkimi roślinami w kolekcjach :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Selenicereus już zamówiony :) Mam nadzieję, że roślina będzie wyglądała w rzeczywistości tak, jak na zdjęciu, a jeśli tak, to będzie konkretna 8-)
Mateusz
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Jak dla mnie trochę zawyżona cena ale przynajmniej za rok lub 2 lata roślina powinna zakwitnąć :) Ciekawe jak sprzedawca ją skompresuje i zabezpieczy na czas transportu :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sukulenty Mataana

Post »

Witam i ja :wit

Widzę, że kolekcję masz już całkiem sporą, a w dodatku bogatą w interesujące rośliny ;:333

Bardzo spodobała mi się Faucaria rynevaldiae - kapitalnie prezentują się te otwarte paszcze.. :D

Na uwagę zasługuje także Epiphyllum oxypetalum - kwiat chyba musiał być ogromny.. ;:oj

Będę z przyjemnością zaglądać.
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”