Sukulentowy kącik Vilyi

ODPOWIEDZ
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Dziękuję za korektę nazw, już je poprawiłam w poście :)
Te Gasteraloe dostałam w sumie przypadkiem - jako rekompensatę, bo roślina, którą zamówiłam zdążyła zmarnieć przed wysyłką. Nie wiedziałam, że to takie rarytasy. Teraz jeszcze bardziej się z nich cieszę :D

Przyjrzałam się tej G. 'Royal Highness' i faktycznie to są tarczniki. Znalazłam pojedyncze sztuki także na A. saponaria i H attenuata var. tamba. Póki co usunęłam je mechanicznie, a jutro potraktuję jakąś chemią. Mam nadzieję, że uda mi się je wytępić. Czy profilaktycznie inne rośliny też powinnam spryskać?

I na koniec ostatnia część nowości. Tym razem z większą różnorodnością rodzajową :)

Lithops
Obrazek

Ceropegia woodi
Obrazek

Obrazek

Ceropegia woodi variegata
Obrazek

Obrazek

Senecio herreianus
Obrazek

Adromischus trigynus
Obrazek

Crassula perforata
Obrazek

Euphorbia susannae x Euphorbia bupleurifolia
Obrazek

Sansevieria ?Bantel`s sensation?
Obrazek Obrazek

Sansevieria francisii ?Spiky?
Obrazek Obrazek

Sansevieria moonshine
Obrazek

Sansevieria trifasciata ?Golden hahnii? z ciemnozielonym obrzeżeniem
Obrazek

Sansevieria trifasciata ?Gold flame?
Obrazek Obrazek

Plumeria. Dwa tygodnie temu była jeszcze zaatakowana przez przędziorki i wyglądała dość marnie. Teraz, po potraktowaniu jej Magusem, wygląda tak:
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Ładne, interesujące rośliny pokazałaś. I to ładnie pokazałaś - inwestycja w aparat procentuje! ;:333

Mnie ze względu na zainteresowania spodobały się najbardziej haworcje (dużo ich!) oraz gasterie ale też aleosy oraz inne śliczne. :)

Takie widoki lubimy. ;:215
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Piękne Senseweria chyba nie widziałam jeszcze takich ;:oj
Inne roślinki też ładnie się prezentują ;:138
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Sansewierki super - widzę, że sięgasz i do wyższej półki! Mnie od lat kuszą, kilka trzymam w pracy i baaardzo staram się, żeby nie przekroczyły progu domu :roll:
H. a. var. tamba u mnie nigdy tarczników nie miała, ale uprzedzałam, że G. 'Royal Highness' po fatalnym zimowaniu umiarkowanie im uległa - wytłukłam je, ale maluch może słaby - ja stosuje chemię tylko jak widzę zarazy, choć zapłaciłam za to dotkliwą cenę, bo przecież wełnowców korzeniowych nie zobaczysz zwykle, póki nie wyciągniesz rośliny z ziemi i nie oczyścisz z podłoża - a kilka cennych zakupów dostałam z tymi gośćmi i dopiero jak rośliny zaczęły niknąc w oczach - odkryłam przyczynę...zastanawiam się, czy jednak prewencyjnie przynajmniej wszystkim nowościom nie wtykać pałeczki Substrala...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Ładne sukulenty gratuluje! Skoro już tu zajrzałam mam pytanie odnośnie adenium obesum jest tu wielu specjalistów, więc na pewno mi któryś odpowie. Ile czasu roślina potrzebuje, żeby urosnąć do większych rozmiarów? (od siewki), wysiałam 5 nasionek, wzeszło mi 5. I tak się rozochociłam chciwie na kwitnienie. Kiedy moja roślinka będzie już dojrzała? kiedy mogę zacząć ją przycinać? ma 10 cm wysokości. Dziękuje bardzo za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

natka - 3-4 lata. Zajrzyj do wątku o adenium http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 4#p4792884 tam znajdziesz wiele interesujących rzeczy

Natalia - sansewierie piękne ;:215 To naprawdę bardzo fajne rośliny - nie do zdarcia ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Chyba, że ktoś eksperymentuje z bulwami... ;:306 Ale fakt, niektórych trzeba aż chcieć, by sobie odeszły. Niech rosną zdrowo i bezproblemowo!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

bebos pisze:Sansewierki super - widzę, że sięgasz i do wyższej półki!
Bardzo lubię sansewierie, szczególnie za to, że nie muszą stać w bezpośrednim słońcu w przeciwieństwie do większości moich sukulentów. Dzięki temu mogę odciążyć dość już wypełnione parapety :)
Z 'wyższej półki' poluję na S. kirkii var. pulchra - kiedyś widziałam licytację takiej na all, ale niestety jej cena mnie przerosła.
bebos pisze:H. a. var. tamba u mnie nigdy tarczników nie miała, ale uprzedzałam, że G. 'Royal Highness' po fatalnym zimowaniu umiarkowanie im uległa
Tak, wiem i na początku nieco dokładniej obserwowałam wszystkie maluchy, a później zwyczajnie o tym zapomniałam :oops: Przetarłam wszystkie podejrzane rośliny mieszanką wody i płynu do mycia naczyń, ale dodatkowo wrzuciłam do ziemi brykiety na tarczniki. Niestety ich zapach jest na tyle okropny, że wszystkie te doniczki powędrowały na balkon i tam się wietrzą :)
natka_211 pisze:Ile czasu roślina potrzebuje, żeby urosnąć do większych rozmiarów? (od siewki)
Kiedyś ktoś pisał na forum, że jemu Adenium zakwitło już po dwóch latach. Wszystko pewnie zależy od warunków uprawy i 'kaprysów' rośliny :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Ostatnia już chyba w tym sezonie dostawa nowych roślin :)

Crassula arta
Obrazek

Obrazek

Crassula elegans ssp. namibensis
Obrazek

Crassula ovata ?Hobbit special?
Obrazek

Crassula ovata ?Red horn tree?
Obrazek

Crassula ovata ?Tricolor?
Obrazek

Frithia pulchra
Obrazek

Gasteraloe ?Obesum?
Obrazek

Gasteria glomerata
Obrazek

Gasteria cv. Misuzu no Fuji
Obrazek

Haworthia gutata
Obrazek

Haworthia venosa ssp. granulata
Obrazek

Haworthia viscosa x granulata
Obrazek

Sansevieria augustifolia Sudwala Caves, RPA
Obrazek


Niestety te czarne plamki na gruboszach, o których pisałam w wątku o chorobach, nie zniknęły po zastosowaniu środka grzybobójczego :( Mam nadzieję, że znajdę jeszcze na to jakiś sposób, bo szkoda by było stracić już dość spore rośliny.
Problem mam także z siewkami adenium - po dwutygodniowych wakacjach i pozostawieniu ich pod opieką mamy uschła im większość listków. Mam jednak nadzieję, że się zregenerują.

I na koniec małe kwitnienie:
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Dużo dobrych, ładnych sukulentów. Jak się rozrosną będzie się działo! ;:333
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Och !!!! Super masz kolekcję. Paru roślinek Ci zazdroszczę ;:oj . będę tu częściej zagladać :wit
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Sukulenciaki ;:333 Jak podrosną i zmężnieją w przyszłym sezonie, to dopiero będzie pokaz ;:oj crassula arta jest słodka - to będzie moje następne chciejstwo :wink:
Awatar użytkownika
minioli
50p
50p
Posty: 55
Od: 24 lut 2012, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Piękne rośliny, różnorodne i co najważniejsze SUKULENTY bez kolców. Ciekawe jak już wyrosły? Z wielką przyjemnością będę zaglądać jeśli coś nowego się pojawi! Pozdrawiam :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”