Sukulentowy kącik Vilyi

Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Ja niestety nie widziałam, ale faktem jest również i to, że się specjalnie nie oglądałam. Na wątku o kamykach ktoś pisał również, że nie widział w sklepie. Dobrą jakość nasion tego rodzaju uzyskasz na np. "ibejowskich" aukcjach lub u sprzedawców nasion.
Nowości masz świetne. Eszewerka teraz wygląda bardzo ładnie ;:108
Twój kącik się ładnie powiększa ;:138
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Dziękuję Żanetko za miłe słowa! Trudno, żeby mi roślin nie przebywało, skoro na forum jest tyle pokus ;:224 Echeweria faktycznie wygląda znacznie lepiej, mam nadzieję, że teraz mi się tak nie powyciąga. Niestety z powodu wyjazdu dawno jej nie doglądałam i nie wiem jak jej idzie ukorzenianie - orientujesz się jak długo to może trwać?
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

A to różnie, Natalko. W zależności od ciepła, wilgotności...Tak zazwyczaj może około dwóch tygodni, jeśli ma "sezonowe" warunki. Przy ukorzenianiu na sucho może trochę dłużej, ale to też zależy. :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Sedum mexicanum hm... widzę ze ustawiane konstrukcje aby to stało.... Miałem to przez kilka lat i mogę powiedzieć ze jest to bardzo inwazyjna roślina rosnąca wszędzie na wszystkim do tego szybko jak i zdolna wyrosnąć z kawałka liścia. Tworzy w zasadzie płożące kobierce i u mnie miała zastosowanie jako maskowanie podłoża w innych większych roślinach. Nadaje się do tego wyśmienicie...
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Przy tym Sedum musiałam ustawić małe rusztowanie, bo dopiero się ukorzenia i w innym wypadku za nic nie chciał się trzymać w podłożu :wink:
Zauważyłam, że większość roślin o podobnym pokroju ma tendencję do dość szybkiego wzrostu i rozmnażania. Ale póki mam na parapecie miejsce na nowe doniczki, to nie narzekam ;:224 No i nadmiar zawsze można rozdać :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Kolejne nowości na parapecie :)

Sansevieria moonshine
Obrazek


Gasteria verrucosa
Obrazek

Obrazek


I na koniec roślina, na którą polowałam przez cały rok i wreszcie znalazła się w moich rękach - Crassula 'Buddha's Temple'
Obrazek

Obrazek


A tutaj widoki, które mnie cieszą najbardziej :tan :
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek


I rosnące w oczach Adromischus:
Obrazek

Obrazek


W przypadku A. cooperi zauważyłam, że młodsze liście są znacznie ładniej wybarwione i mają mocniej karbowane brzegi. Jestem ciekawa, czy jest to ich fizjologia czy skutek zmiany warunków uprawy :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Kącik sukulentowy staje się coraz większy i coraz ładniejszy. Roślinki w nim bardzo urokliwe. Takie mi się podobają. ;:333

Wciąż mnie dziwi zachwyt nad kwitnącą haworcją. Ja nie widzę w tym nic specjalnego... Jeszcze nigdy żadnego kwiatuszka nie sfotografowałem...
Okulary trzeba mocniejsze? ;:204
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Henryku! Bo dla Ciebie to jest oczywiste, że haworcje kwitną, podobnie jak parodie czy inne cudowne rośliny, które masz u siebie - u nas jednak, zwykłych parapetowych uprawiaczy to radocha nieziemska ;:306 Znaczy, że dobrze rosną i fajnie jest być razem, stąd wydarzenie godne uwiecznienia. I gratuluję kwiatków, i nowych nabytków Natalko! ;:215
Na tę buddę uważaj, bo lubi się zasuszać od góry przy zbyt mocnym słoneczku - przyzwyczaj ją do ostrego słońca i powinna rosnąć bardzo ładnie. I kwitnąć oczywiście!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Dziękuję Henryku za pochwałę mojego zielonego kącika! Takie słowa zachęcają mnie do jeszcze większego zaangażowania tematem, a i samym roślinkom jakby się lepiej rosło ;:224 Zgodzę się, że kwitnące haworsje nie są tak okazałe jak chociażby kaktusy, ale ponieważ to mój pierwszy rok przygody z sukulentami i pierwsze kwitnienie, to jestem nadmiernie podekscytowana :;230 A swoją drogą, kilka dni temu H. limifolia również 'odwdzięczyła' mi się za opiekę.

Żanetko, dziękuję za odwiedziny i praktyczną wskazówkę. Już przestawiłam 'Buddhę' troszkę dalej od okna, żeby nie stała w zbyt ostrym słońcu. Zwłaszcza, że w najbliższym czasie nie będę jej mieć na oku ;)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Vilya pisze:W przypadku A. cooperi zauważyłam, że młodsze liście są znacznie ładniej wybarwione i mają mocniej karbowane brzegi. Jestem ciekawa, czy jest to ich fizjologia czy skutek zmiany warunków uprawy :)
Zwykle u większości roślin młode liście są bardziej wiotkie, cienkie etc. A potem się napompowują i rosną. Możesz zrobić eksperyment naukowy i poobserwować jak się będą zmieniać w zależności od uprawy :) Może odkryjesz coś nowego.
Świątynia Buddy świetna! ;:138
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Wszystko piękne! ;:215

Ale szczególne kciuki trzymam za buddę. Moje marzenie, prawie zrealizowane, bo trafił mi się swego czasu śliczny kawałeczek, ale coś go trafiło :(
Tym bardziej kibicuję tym, którzy ją mają i z wielką przyjemnością podziwiam ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Aniu, dziękuję za odwiedziny :tan W sumie gdy przyjrzałam się swoim pozostałym roślinom, to u wielu młodsze listki są bardziej kształtne, a starsze - napompowane. Ale u A. cooperi najbardziej rzuca mi się to w oczy ;)
onectica pisze:Wszystko piękne! ;:215

Ale szczególne kciuki trzymam za buddę. Moje marzenie, prawie zrealizowane, bo trafił mi się swego czasu śliczny kawałeczek, ale coś go trafiło :(
Tym bardziej kibicuję tym, którzy ją mają i z wielką przyjemnością podziwiam ;:173
Dziękuję! Niezwykle miło jest mi to czytać :) Buddha jest teraz moim 'oczkiem w głowie', cały czas na nią chucham i dmucham, żeby tylko się nic nie stało ;:224 Zwłaszcza, że czytałam, że potrafi być dosyć kapryśna.
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Super! Crassula 'Buddha's Temple' jest kapitalna. Przyznam się szczerze, że takiej jeszcze nie widziałem ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”