Sukulentowy kącik Vilyi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iksja
200p
200p
Posty: 447
Od: 29 kwie 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

:wit A ja pochwalę świetnie zapowiadającą się kolekcję suchcielców ;:138 crassulki super ;:138
Pozdrawiam Kasia
Zielony parapet;
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Mateuszu, wydaje mi się, że możesz mieć rację i jest to Aeonium barbatum. Ślicznie Ci dziękuję za pomoc :)

Kasiu - dziękuje w imieniu swoim i wszystkich roślinek :D Nie zdawałam sobie do tej pory sprawy ile radości potrafią one dać człowiekowi i jakimi mogą być pochłaniaczami czasu ;:224
onectica pisze:Ja będę monotematyczna - z czego skonstruowałaś tą 'szklarenkę'?
Z kilku listewek sosnowych (o grubości 1x1 cm - moim zdaniem jest to takie optimum między wytrzymałością o estetyką) zakupionych specjalnie w tym celu w markecie na 'O' i folii ogrodniczej, którą, z powodu braku takera, mocowałam pinezkami. Boki można odkręcić od reszty i dzięki temu wiosną nie będzie problemu ze schowaniem jej :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
x-Cz-a

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Kocham takie klimaty a te miękkie haworsje..........kręcą mnie , ze hoho ;:180 ;:180 ,gratuluję ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Obrazek Obrazek
- ładny widok, doszukałem się również moich ulubionych roślin - haworsji ;:138 ,
Obrazek
- muszę przyznać, bardzo mi się ten pomysł na taką zimową szklarenkę podoba ;:215 , super sprawa, coś do zaadoptowania dla moich haworsji.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

też tak robiłem, ale od strony okna było otwarte i starałem się w miarę uszczelnić, najważniejsze, że działa
Pozdrawiam Krzysiek
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Czeresnia pisze:Kocham takie klimaty a te miękkie haworsje..........kręcą mnie , ze hoho ;:180 ;:180 ,gratuluję ;:138 ;:138
Dziękuję :) Ja lubię wszystkie haworsje, chociaż większą sympatią darzę jednak te 'twardsze' :D
chromat pisze:też tak robiłem, ale od strony okna było otwarte i starałem się w miarę uszczelnić, najważniejsze, że działa
U mnie również są tylko dwie duże ścianki - od strony parapetu i okna jest pusto. Temperatura w środku waha się między 13-15 st. C, w zależności od pogody na zewnątrz. Wszystkie haworsje mają się bardzo dobrze, trochę gorzej sprawa wygląda z gruboszami, bo większości zaczęły marszczyć się albo wiotczeć liście. Nie wiem, czy powinnam je w takim razie trochę podlać, bo boję się, że przy tej temperaturze mogą mi zacząć gnić.

Brak wody nie przeszkadza jedynie C. rosularis, która od dwóch czy trzech miesięcy nieustannie mi kwitnie :D


Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz: czy któryś z kaktusiarzy orientuje się, czy Polaskia chichipe kwitnie? Nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat, a to jest jedyny kaktus, którego posiadam :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Vilya pisze:trochę gorzej sprawa wygląda z gruboszami, bo większości zaczęły marszczyć się albo wiotczeć liście. Nie wiem, czy powinnam je w takim razie trochę podlać, bo boję się, że przy tej temperaturze mogą mi zacząć gnić.
Troszeczkę sugeruję tak. Ja również dzisiaj robiłam małe zakroplanie, gdyż też już potrzebowały - niektóre oczywiście. Z tymże ja podlewam bardzo specyficznie - tzn. strzykawką 5 ml na doniczkę, tak po brzegach, nie na korzenie. Zajmuje mi to co prawda pół dnia, jednak ćwiczę cierpliwość przy okazji :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

To chyba zależy też jaka duża doniczka - te 5ml dla "piątki" to zupełnie co innego niż dla "osiemnastki" na przykład
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

A, no tak, oczywiście. Zwyczajowo tyle "leję" na ósemkę :D Na mniejsze staram się proporcjonalnie :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Bardzo fajnie wyglądają Twoje parapety - zdjęcie super! I szklarenka ! ;:215
Zawsze chętnie podziwiam sukulenty (bez cierni :wink: ), mimo, że wolę te z cierniami. A dla Twoich crasulek będę tu zaglądać, bo ciągle za mną chodzą, tylko nie mogą mnie dogonić. :lol:
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

piasek pustyni pisze:Troszeczkę sugeruję tak. Ja również dzisiaj robiłam małe zakroplanie, gdyż też już potrzebowały - niektóre oczywiście. Z tymże ja podlewam bardzo specyficznie - tzn. strzykawką 5 ml na doniczkę, tak po brzegach, nie na korzenie. Zajmuje mi to co prawda pół dnia, jednak ćwiczę cierpliwość przy okazji :D
Dziękuję :) Ponieważ zawsze dobrze wychodzę na słuchaniu Twoich rad, jutro biorę w ręce strzykawę i zabieram się za podlewanie ;:215 Większość roślin mam w okrągłych doniczkach o średnicy 8 cm, więc te 5 ml powinno być w sam raz.

Joanno, miło mi słyszeć takie pochwały :) Co to gruboszy, to zwolnij troszkę i pozwól im się złapać, bo naprawdę warto :tan
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Ależ wspaniała kolekcja! I większość w takich samych doniczkach, co wyjątkowo zacnie wygląda :D

Cieszę się, że tu zajrzałam, będę zaglądać!
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Aniu, dziękuję za ciepłe słowa! I zapraszam do siebie częściej :) W przyszłym tygodniu planuję się wybrać do Zielonego Centrum i mam nadzieję, że nie wrócę stamtąd z pustymi rękami. Więc będą i nowe zdjęcia :D

Chciałam się jeszcze poradzić w sprawie przenoszenia roślin z zimowiska - kiedy powinnam się za to zabrać i jak najlepiej je wybudzić? :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”