Sukulentowy kącik Vilyi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Zielono u Ciebie i ładnie. Bardzo przyjemny zielony kącik. :)

Mało widzę tu na razie moich klimatów ale haworcje czy gasterie również w swoim zbiorze posiadasz więc z czasem - kto wie? :wink:
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

...no właśnie: kto wie? Jak wielu z nas, zaczynasz od różności - ale jeśli utrzyma się Twoje zainteresowanie, a miejsca zacznie być coraz mniej - na coś się chyba zdecydujesz...ciakawe na co?
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Grubosze mają swój urok, C. rogersii chyba najbardziej mi przypadła do gustu. A zdradź skąd takie nowe, różnorodne nabytki? :wink:
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Henryku, bardzo dziękuję za słowa pochwały. Niezmiernie miło to usłyszeć od tak doświadczonej osoby jak Ty :)

Faktycznie, póki co mam dość dużą różnorodność rodzajową wśród roślin. To dopiero moje początki z sukulentami, dlatego chcę zobaczyć którym najlepiej się u mnie rośnie i na nie się ukierunkować. Póki co bardzo podobają mi się grubosze, z których większość można uformować na ładne drzewka bonsai, do gustu przypadły mi także haworsje i gasterie. Wkrótce wrzucę kilka nowych zdjęć, bo mam jeszcze rośliny, którymi nie zdążyłam się pochwalić :D

Dorotko, mi również ten grubosz bardzo się spodobał, a jeszcze ładniej będzie wyglądał, gdy się troszkę zagęści w doniczce ;:215
Jeśli chodzi o ich pochodzenie, to C. rauchii zamówiłam przez popularny portal aukcyjny na 'A', natomiast resztę zdobyłam dzięki uprzejmości forumowiczek :) C. 'Hummel`s sunset', C. rogersii, C. variegata, C. 'Blue Hale' oraz C. 'Hobbit' są od Agnieszki (obaran), natomiast C. 'Gollum' od Kamili (KamilaB).
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Witaj Natalio :wit
Przybiegłam się przywitać i pochwalić kolekcję ;:63 Bardzo ładnie tu u Ciebie :)
Muszę zaznaczyć, że szczególnie spodobał mi się Adromischus cooperi. Czy masz z nim jakieś problemy w uprawie?
Pytam, bo korci mnie żeby sobie zamówić takiego osobnika :D
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Dziękuję :) Jeśli chodzi o Adromischus cooperi, to mam go dopiero od dwóch tygodni, więc niewiele mogę o nim w tej chwili powiedzieć. Jednak sprzedawca (który ma dość sporą kolekcję różnych kaktusów i innych sukulentów) zapewniał mnie, że jest to gatunek łatwy w uprawie i nie powinno być z nim większych problemów :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Sprzedawca zapewne wie co mówi, tym bardziej jeśli to kaktusiarz z krwi i kości :wink:
Niech Ci Natalio A. cooperi ładnie i zdrowo rośnie, i oczywiście nie sprawia żadnych problemów :)
A ja jeszcze tu wrócę ;:108 W końcu i Ciebie zaatakowała choroba sukulentowa myślę więc, że już niebawem zasypiesz Nas kolejnymi zdjęciami Swoich pupilów :D
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Witam i ja :wit
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

No witam - gdzie sukulenty, tam i ja :D I od razu potwierdzam: na komodzie w tej odległości od okna doskonale poradzą sobie sansevierie. Większość z nich poradzi sobie doskonale, inne będą miały wolniejszy wzrost, ale ja mam już łącznie ich 11 gatunków i żadnego problemu z ich utrzymaniem - pokazywałam na wątku swoim, niedługo pokażę najnowszą sansevierię.
Latem rosną na balkonie, ale słońce mają umiarkowane. Jedyna sprawa: rzadsze niż tych "nasłonecznionych" podlewanie. One łatwiej znoszą przesuszenie, zalanie grozi śmiercią korzeni. Jak w większości sukulentów zresztą.

A tak w ogóle - sukulenty prześliczne!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
moniamn
50p
50p
Posty: 71
Od: 21 cze 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

;:7 Zagościłam również i ja w Twoim wątku sukulentowym.
Podobnie jak i Ty ja również niedawno założyłam małe przedszkole głównie z gruboszami i szybko zaraziłam się "tą chorobą" :D Moja mała kolekcja szybko się powiększa a ja wciąż czuje niedosyt.
Czuje że częściej będę zaglądać do Ciebie bo ładniutkie masz te maluchy.
Pozdrawiam Monika
Moje zielone
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Żanetko miło Cię widzieć w moim wątku :) Myślę, że sansevierie zadomowiły się już na komodzie. Póki co mam 5 różnych gatunków, ale mam już na oku dwa kolejne: Sansevieria trifasciata 'Bantel's Sensation' oraz Sansevieria 'Black&Gold' - podejrzana w Twoim wątku ;:224

Moniko, cieszę się, że moje maleństwa Ci się podobają i zapraszam do zaglądania ;:333
moniamn pisze:Podobnie jak i Ty ja również niedawno założyłam małe przedszkole głównie z gruboszami i szybko zaraziłam się "tą chorobą" :D Moja mała kolekcja szybko się powiększa a ja wciąż czuje niedosyt.
Za mną upodobanie do sukulentów ciągnie się już od ponad roku, ale swoją kolekcję założyłam dopiero 2 miesiące temu. Przez ten czas mój parapet wzbogacił się o ponad 40 nowych gatunków :tan Denerwuję się tylko przed moim pierwszym zimowaniem, zwłaszcza, że nie będę mogła ich zbyt często doglądać. Ale bądźmy dobrej myśli!

Teraz czekam na trochę słońca, żeby móc zrobić kolejne zdjęcia i podzielić się nimi z Wami :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Vilya pisze:Myślę, że sansevierie zadomowiły się już na komodzie. Póki co mam 5 różnych gatunków, ale mam już na oku dwa kolejne: Sansevieria trifasciata 'Bantel's Sensation' oraz Sansevieria 'Black&Gold' - podejrzana w Twoim wątku ;:224
Super, że przybywa kolejna fanka tych uroczych i wdzięcznych roślin. 'Bantel's Sensation' to jest też moje marzenie, nawet zrobione miejsce mam na to, i jest jeszcze jedna taka, Sansevieria kirkii var. pulchra: http://www.theamateursdigest.com/sansev36.htm
Niestety, w Polsce osiąga kosmiczne ceny, ale warto, bo roślina cudowna. Może mimo wszystko się skuszę, ale nie wcześniej niż na wiosnę w przyszłym roku ;:202 A wspomniana przez Ciebie 'Black&Gold' na razie mi się nie produkuje z odrostami, ale jak ruszy, to będzie czym się dzielić :)
A może pokażesz swoje sansevierie? Ciekawa jestem gatunków i gromadki stojącej razem :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Sukulentowy kącik Vilyi

Post »

Faktycznie wspomniana przez Ciebie Sansevieria kirkii var. pulchra również jest warta uwagi :) Zwłaszcza, że dosyć odbiega swoim wyglądem od większości roślin z tego rodzaju. Jeśli chodzi o Sansevieria 'Black&Gold', to jak będziesz miała jakieś odrosty, to ustawię się w kolejce po jeden :D

To teraz moja mała kolekcja (niestety tylko takie zdjęcie udało mi się zrobić, bo mój aparat odmówił posłuszeństwa)
Obrazek

Sansevieria trifasciata, jeszcze niezbyt okazała, bo ją rozdzielałam ok. 2 miesiące temu,
Sansevieria dooneri,
Sansevieria cylindrica,
Sansevieria trifasciata laurentii - moja perełka :D
Sansevieria trifasciata 'Hahii'
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”