Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Zablokowany
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

pojechało was już dobrze z tymi sierściuchami :twisted: , przecież to trzeba najpierw opalić obsmażyć a potem można pokazać.
A co to astraków które zostały mi zabrane to tak:
1-3 to nie asteriasy tylko hybrydy akurat 4 jest najbardziej zbliżony do typu, 5 sie zgadza, 6-9 też, nie wiem czy jest nadawanie nazw typu purple bo właściwie zależy to od nasłonecznienia i często wybarwiają się w róźnych odcieniach, ja mam naprzykład czekoladowego, 10 - zawsze zastanawiam czym sie różni ruri od nudum bo jak dla mnie to niczym, 16 to nie astrias czylko pewnie asterias superkabuto x capricorne.
major to właściwie nic innego jak capricorne a minor troche żadkie ciernie ale to zapewne zależy od słonka, wkleje kiedyś moje to sobie porównacie.
Heptagonum to już raczej nie myriostigma bo to zapewne krzyżówka no ale można się uprzeć

A tak w ogóle to proszę mi wszystkie oddać :twisted:
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

Aleś się namęczył, nie ma co...Mówiłam, że wypunktuje ;:306
W zasadzie z nazewnictwem nie będę się kłócić, ale:
- 'Purple' jest purpurowy, mam ich kilka i z pewnością bliżej moim do purpury niż czekolady. Niemniej zgadza się, że tu można dyskutować.
- asteriasy: mówisz, że hybrydy...hm. Nie wszystkie są z tego samego źródła, akurat 1 mam już o dawna i pod tą właśnie nazwą. Ale upierać się nie będę, wiesz pod tym względem więcej, stąd oczywiście Twoje uwagi przyjmuję. Mówisz, że 4 najbardziej zbliżona do typu - wybrałam tylko jednego, mam jeszcze innych przedstawicieli tegoż gatunku, i też każdy jest inny. Ale włochaczy nie mają, fakt, więc rzeczywiście można się przychylić ku hybrydom w pozostałych.
A tak w ogóle dziękuję za wizytę .
Nie oddam :twisted: Masz swoje - godne "zazdraszczania". To Ciebie będę męczyć, byś coś oddał w dobre ręce... ;:170
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

purple nie chodzi o to że nie jest purpurowy tylko czy jest sens nadawanie każdemu odcieniowi jakiejś nazwy
tamte na 100% hybrydy nieważne z jakiego źródła byś niemiała, nawet bym ci napisał co z czym krzyżowane ale mnie się teraz niechce, ogólnie widać co miało największy wpływ i tak zapisujesz hybryde bo często są to miksy już różnych hybryd
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

Nie, no właśnie też w tym kontekście o tym "purple" napisałam, że u mnie jest taki, i też zgadzam się, że nazewnictwo od koloru może być co najmniej dyskusyjne. Natomiast absolutnie przyjmuję chętnie wszelkie wskazówki co do innych nazw i je poprawiam u siebie, bo jak pisałam wcześniej przy opuncji - co innego sprzedawca, co innego znawca i miłośnik ;:219
Ale teraz się zastanowiłam nad owym 16. Ja mam podpisane jak mówisz- A.asterias Superkabuto. Mówisz jednak, że to taka krzyżówka? Dobra, podpisuję jak mówisz.
Wracając do 1-4: musiałam wrócić na tamtą stronę, bo u siebie mam inną listę. Te pokazane tutaj to hybrydy - się zgadza, ale zaskoczona jestem tą jedynką. No popatrz... ;:219 To jak ją podpisać?

I nie obiecuj, że wkleisz jakieś zdjęcia, bo człowiek się tylko zachęci, a potem czeka... i czeka...i czeka... ;:145
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

Wspaniałe astrofyta! I jaka ich mnogość u Ciebie! ;:oj ;:138

Wydaje się, że to jest trzon Twojej kolekcji - w każdym razie najwięcej pokazałaś tych roślin (o innych też wspomniałaś) i są naprawdę odjazdowe.

Takie
rośliny tak długo przed nami ukrywać - toż to szkodnictwo jakieś. Dobrze, że masz to już za sobą... ;:173

Mam i ja kilka astrofytów. Przy Twoich to mini kolekcja ale jednak. Piszę to w kontekście czystej formy A. asterias. U mnie ona z numerkiem polowym prof. Lau, podobna jak pisze Jacek do roślinki na fotce nr. 4.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

Henryku, dziękuję za szalenie budujący komentarz. Tak, astrofyta to z kaktusów będą moje ulubienice. Ten mój zbiorek nie powstał od razu, trochę nawet przemeblowałam dom, aby znaleźć im miejsce zimowania, a do tego powoli powoli dojrzewam do wysiewów. Może...
Zdjęcia zrobiłam specjalnie z myślą o Tobie, gdyż po zbiorówce u Jacka i Twoim komentarzu poczułam ducha bojowego i ambicję, aby udowodnić, że lenistwo jest mi obce ;:306
Ale się poddaję. Zbiorówki mają jednak duży plus - mniej z nimi roboty ;:24
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

Ale dałaś po oczach tymi Astrophytum ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj
Piękna i pokaźna kolekcja ,tym bardziej ,że sama posiadam może ze 4 szt. więc mogę się naoglądać u ciebie ;:138
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

piasek pustyni napisał(a):
poczułam ducha bojowego i ambicję, aby udowodnić, że lenistwo jest mi obce ;:306
No, na lenia mi nie wyglądasz. ;:204

Dużo piszesz, pokazujesz dużo zdjęć swoich roślin (więc fotografujesz, zgrywasz, obrabiasz) - takiego wątku i takiego podejścia do tematu było nam potrzeba.

Tak trzymaj! ;:333
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

Tylko poprawię - w większości fotografie robi mój szanowny małżonek, który przecież zawsze pyta, po co mi tyle roślin, ale jak tylko coś nowego dojdzie, od razu łapie aparat. To z kolei jego konik. Ja też czasami robię zdjęcia, ale nie w takiej ilości. Obrabianie, podpisywanie - to już moja "działka'. Z czasem spróbuję Wam pokazać kilka makro, które zrobiliśmy naszym roślinom tego lata, ale to "na zaś".
hen_s pisze: Dużo piszesz, pokazujesz dużo zdjęć swoich roślin (więc fotografujesz, zgrywasz, obrabiasz) - takiego wątku i takiego podejścia do tematu było nam potrzeba.
Tak trzymaj! ;:333
Dziękuję i się będę starać!
Gaga1960 pisze:sama posiadam może ze 4 szt. więc mogę się naoglądać u ciebie ;:138
To już dobry znak, bo ja zaczynałam od jednego. Jeszcze trochę i będziemy się wymieniać :tan
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

Ładniuśkie te Twoje astraki ;:138
Dość pokaźna kolekcja się już uzbierała.
Jak podrosną to pewnie kolejne przemeblowanie Ciebie czeka :tan, ale kwiaty pewnie wszystko zrekompensują :tan
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

Dziękuję za wizytę!
Czy pokaźna - chyba raczej nie...Po prostu dobierana celowo i powoli, w miarę możliwości zapewnienia im właściwych warunków, a ostatni rzut był niejako hurtowy, ale nie mogłam się oprzeć. Astrofyta to po prostu ukochane kaktusy i wszystko, generalnie jestem "sukulenciara", i zbieram się do pokazania swoich euforbii i gruboszowatych, ale dziś już nie dam rady ;:41
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

:wit
Ja również przyłączam się do pochwał :D Bardzo ładna kolekcja bogata w ciekawe rośliny ;:333
Naprawę jest na czym oko zawiesić.. Będę więc zaglądać ;:108
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne, czyli moje sucholuby

Post »

I ja pochwalę :D
Same piękności o jeden to ładniejszy ;:138
Sporo ich już uzbierałaś ;:215
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”