Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Witam wszystkich :wit

W końcu i na mój wątek przyszła pora. Przyznam szczerze, że dość długo się czaiłam ;:204 Zapytacie pewnie.. Dlaczego? No cóż, mnóstwo tutaj imponujących kolekcji pełnych różnorodnych roślin o niewymownie pięknych kwiatach. U mnie zaś skromnie i jeszcze nie tak kwieciście. Ale tak to przecież jest u początkującego kaktusiarza :wink:

Wspomnę może jeszcze jak to się zaczęło.. Kaktusowe szaleństwo rzecz jasna. Hmm.. Trochę przypadkiem, bo od remontu.. W zasadzie od zawsze po calutkim domu rozsiane były kaktusy mojej Mamy. Wtedy jakoś szczególnie nie przykuwały mojej uwagi, ale do czasu.. I tak, po ?wielkim malowaniu? lokatorzy musieli wrócić na parapety. Szczegół, że doniczki się rozsypywały, ziemia była zeschnięta na wiór, a sami mieszkańcy doniczek dość mocno przyprószeni warstwą kurzu. Za priorytet uznałam więc przywrócenie ich do stanu godnego uwagi. Efekt był zadowalający :tan A wrodzona ciekawość nie dała spokojnie spać.

Nie muszę mówić co stało się po trafieniu na to forum.. Palpitacje serca, przekrwione oczy, nieprzespane noce i coraz więcej kaktusów na parapecie :lol: A więc diagnoza dla wszystkich jasna ? choroba kaktusowa.

Hmm.. Miało być krótko, zwięźle i na temat, a tu.. sporo tekstu, zero zdjęć.. Trzeba się więc poprawić ;:108

Oczywiście zapraszam Was drodzy Forumowicze do odwiedzania, komentowania, besztania.. Bo jakąś literówkę zapewne ?strzelę?. Zwłaszcza o tej porze ;:219

Ale do dzieła.. Na początek przedstawię Wam: Gymnocalycium moserianum B 56 Cordoba. Hmm.. Bardzo podobają mi się pączuszki gymnoli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Początek i już na kwitnąco ;:138 Czekam na dalsze zdjęcia z kolekcji i obiecuję że będę częstym gościem :wink:
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Witaj :)
Jak dla mnie początek świetny, bo i gymnol i kwitnący odrazu :)

Wstawiaj więcej zdjęc :lol:
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

_LeNa_ pisze:Nie muszę mówić co stało się po trafieniu na to forum.. Palpitacje serca, przekrwione oczy, nieprzespane noce i coraz więcej kaktusów na parapecie :lol: A więc diagnoza dla wszystkich jasna ? choroba kaktusowa.
Hehe, taki standard :D
Jeśli tylko interesują Cię kaktusy, posiadasz swoją kolekcję, a ciekawość zaprowadziła Cię na to forum to swój wątek wypada posiadać. Nie jest ważne ile roślin posiadasz. Swoje "cztery ściany" na forum to zawsze pamiątka i możliwość przeanalizowania rozwoju "choroby" :) W dodatku widząc jakimi roślinami rozpoczynasz wątek, tym bardziej nie rozumiem czemu zwlekałaś. Sam chętnie będę tutaj wpadać i zapewne jeszcze nie raz doświadczysz mojej obecności :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
AleksandraBdg

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Witaj!

Swój wątek zaczęłaś od mojej ulubionej grupy kaktusów, więc będę tutaj często zaglądać ;)
Piękna roślina, pięknie uchwycona w obiektywie! Cieszę się,że do nas dołączyłaś!
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Witaj imienniczko :wit
Świetne zdjęcia, super roślina. Oj, będę tu częstym gościem ;:108
_LeNa_ pisze:Bardzo podobają mi się pączuszki gymnoli.
Mam dokładnie to samo zdanie. Kwiaty to może się znajdą, ale ładniejszych pączków to nie ma żaden rodzaj (wg mnie oczywiście).
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Na zasłużone brawa zasługuje nie Gymnocalycium, a jakość prezentowanych zdjęć ;:333 Nawet ta jak dla mnie nieszczególna roślina wygląda tu co najmniej przednio. Widać, że nie są to pierwsze, lepsze zdjęcia jakie zgrałaś z karty w aparacie. Jak na początkującego na forum to zrobiłaś (przynajmniej na mnie) duże wrażenie. Mam tylko nadzieje, że nie będzie to kolejny wątek nastawiony głównie na ten jeden, wybitnie spopularyzowany rodzaj (rozmaitość jest dobra) :lol: i nadal będziesz utrzymywać taki poziom prezentowanych zdjęć :)
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Gymnocalycium moserianum B 56 Cordoba również mi daje wiele radości z nieustającego kwitnienia :D
Zgadzam się z przedmówcami, zdjęcia są naprawdę bardzo dobrej jakości, aż chce się patrzeć bez końca :tan
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Witaj Magdo.
Zawsze ta przygoda z kaktusami jakoś się zaczyna,u każdego nieco inaczej.
Jednak,gdy już się zacznie,to póżniej się tylko pogłębia.
Zdjęcia ładne,chociaż to tylko jedna roślina.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Doskonały wstęp - pisany oraz pokazany. Jestem pod wrażeniem. I oczywiście czekam na dużo więcej! ;:173
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Dziękuję moi Drodzy za ciepłe przyjęcie. Jest mi naprawdę bardzo miło ;:168

Przemku zapraszam jak najczęściej. Na zachętę i z racji tego, że jesteś u mnie pierwszym gościem..

Roślinki z Twoich wysiewów - Adenium obesum.

Obrazek

Podarowałeś mi kiedyś kilka sadzoneczek.. I tak, są już u mnie ponad rok i świetnie się mają. Jedynie to po prawej miało problem z napełnieniem brzuszka, ale popijawa bezpośrednio z kieliszka pełnego wody pomogła ;:136 A co tam.. Niech się biedak napije :D

Dawidzie dobrze wiem, że uwielbiacie zdjęcia. Ja sama siedzę godzinami przylepiona do monitora i rozkoszuję się zdjęciami pozostałych Forumowiczów ;:101

Mateuszu masz rację, długo zwlekałam, ale po prostu sadziłam, że nikogo nie zainteresuję moimi roślinami. Nie jest ich za wiele, poza tym to takie zwyklaczki.. W każdym razie, ?choroba? postępuje, a sam wiesz, że ciężko się z niej wyleczyć ;:224

Olu bardzo dziękuję. Ja też lubię gymnole i chyba mam ich najwięcej.

Madziu dokładnie tak, są zachwycające. Bardzo często podziwiam je właśnie u Ciebie ;:152

Arturze dziękuję, urosłam od tych pochwał :oops: Ogromnie się cieszę, że doceniłeś mój wysiłek. Z wyborem zdjęć dość długo mi schodzi, robię najpierw mnóstwo ujęć, a potem przeglądam i dumam co rzeczywiście zasługuje na uwagę, a co należy po prostu wyrzucić. A w kwestii rozmaitości, możesz być spokojny, u mnie wszystkiego po trochę :D

Honoratko chyba powinnam Cię zachęcić żebyś pokazała nam swoje kwitnące Gymnocalycium.. ;:183

Marianie zgadzam się. Poza tym przygoda z kaktusami to rzecz miła i przyjemna. A jak uczy cierpliwości ;:108

Henryku słowo ?dużo? daje do myślenia :wink: Oczywiście bardzo milo mi Cię gościć, a jeszcze milej usłyszeć (przeczytać) od Ciebie słowa uznania ;:128 Zapraszam częściej.

A dzisiaj coś ze świata mammillarii. Wiem, wiem.. Nie wszyscy są ich miłośnikami. Mnie samej chyba nie lubią, bo wyciągają się i słabo kwitną, ale akurat z tych poniżej jestem zadowolona.

Mammillaria decipiens ssp. camptotricha ? uraczyła mnie zaledwie dwoma kwiatuszkami, trzeci zasuszyła, ale mimo to jestem dumna, bo w końcu były to ?moje? kwiatki :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mammillaria camptotricha cv. Marnier-Lapostollei ? nie kwitła, ale myślę, że można jej to wybaczyć :wink:
Mądre Glowy powiedzcie mi proszę czy słowa ?Marnier-Lapostollei? powinnam pisać z dużej, czy też z małej litery?

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Adenium pięknie się u Ciebie zadomowiło i widać że im u Ciebie dobrze :wink: Bardzo mi miło gdy ktoś jest zadowolony z roślin ode mnie a jeszcze bardziej mnie cieszą takie właśnie zdjęcia pięknie rosnących roślin :D ;:304
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Adenium wyglądają wyśmienicie ;:108 .
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”