Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

dziękuję za identyfikację :)
Co do chorego grubosza, to wstawię foto na dział z chorobami, a nóż ktoś coś wie o takich zmianach. Trochę mi to juz męczy taka walka o te roślinki. Ale cóż mi pozostało.... pozostała mi tylko radośc z pozostalych. Może to i nudne tak wstawiać drugi raz podobne zdjęcia. Moja opuncja rozwinęła dzis pozostałe dwa pąki. To juz ostatnie i więcej nie uda mi sie ich w tym roku zobaczyć. Pieknie sie prezentuje :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mam jeszcze taka roślinkę ktorą jakos zapomniałam wstawić wcześniej....

58. Gasteria carinata var. werrucosa

Obrazek Obrazek Obrazek

-- 25 sie 2013, o 11:30 --

Dziękuję hen_s za identyfikację sedum!, mam jeszcze jedno sedum też nie wiem jakie może rzucisz okiem i na nie? jest na 1 stronie mojego wątku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Rzeczywiście - opuncja piękna. :)

Od tego typu sukulentów specjalistą nie jestem, S. morganianum znam bo hodowałem przez lata.
To nie zidentyfikowane podobne jest do S. burrito ale mniej zwarte i jakby o nieco dłuższych listkach... Popatrz na nie i na podobne, może uda Ci się je na 100% zidentyfikować.

Aha, na ostatniej fotce to nie haworcja a gasteria, podobna do G. verrucosa.
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Ehh ja to jak widać w ogóle mam marne pojecie o gatunkach i odmianach :) Trzeba naprwdę poświęcic czasu, żeby w internecie mnustwo roślin pooglądać i jakoś ten temat ogarnąć. Dlatego bardzo dziękuję za wszelkie rady.

Faktycznie ta gasteria to może być G. verrucosa. Możliwe że moja nie wygląda tak jak powinna, zapewne dlatego, że trzymam ja w domu.....W przyszłym roku mam zamiar wystawić na słóńce wszyskie moje rośliny i haworcje, gasterie i w ogóle wszystkie sukulenty i kaktusy. Muszę zapewnić tylko jakieś osłony przed burzami i ulewami. Czeka mnie dużo pracy, ale obecność na tym forum mnie do niej mobilizuje :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Najważniejsze to chcieć. Chcieć pomóc swoim roślinom, zapewnić im to czego potrzebują aby dobrze rosnąć i kwitnąć. Tobie jak piszesz na tym zależy. Wygląda więc na to, że roślinom u Ciebie będzie dobrze a wtedy na pewno odwdzięczą się dobrym wzrostem i kwiatami. :)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Henryku, ja się powtórzę, ale szalenie podziwiam Twoją umiejętność rozpoznawania roślin. Ja też mam S. morganianum, ale nie rozpoznałam gatunku - podejrzewałam to, ale nie byłam pewna. Być może dlatego, że Jola ma dość dużą już roślinę, a ja zaledwie malutką sadzonkę, która się bardzo różni. Ale tak czy owak, dobrze, że jesteś Henryku i popieram Twoją powyższą wypowiedź w stu procentach ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Piękne masz grubosze,takie dorodne i okazałe...a i sedum morganianum bardzo ładne i gęste.
Widać dobrą rękę właścicielki ;:138
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Moi ulubieńcy, kwitną mi już chyba z 3 raz w tym sezonie :) szkoda że niektóre nigdy tego nie robią :)


Obrazek

Obrazek


Hej a może koś wie co to jest:

58. Kalanchoe Thyrsiflora
Obrazek

Przywiozła mi znajoma po wakacjach w Grecji. To chyba jakaś crassula?
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Nawet nie "jakaś" to Crassula ovata, ale czy ma jeszcze jakieś inne imię, troszkę proponowałabym poczekać aż podrośnie, i wybarwi się następnego lata. Nie podoba mi się liść tego gruboszka, ten czarny od góry - to albo gnicie, albo jakieś inne "cuś" Ja bym odcięła do zdrowej tkanki i zasypała cynamonem, tak na wszelki wypadek. ;:131
A tak w ogóle - piękne kwiaty... ;:138
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Dzięki za radę, to maleństwo nie jest w dobrym stanie, jeszcze nie ma korzeni. Wydaje mi się, że widziałam maleńkie zalążki korzonków. Moja znajoma przywiozła mi to i przez kilka dni trzymała w wodzie.. myśląc że tak trzeba. Fakt, że nie raz udało mi się crassule sadzić w ten sposób, że odcięte gałązki trzymałam w dozie do póki nie pościły korzeni. Zawsze wypuszczały i się przyjmowały
(nawet teraz mam takich ok 20 młodych sadzoneczek) Nigdy mi nie zgniły, ale co do tej nie byłam pewna co to za sukulent i wolałam nie ryzykować, wsadziłam do ziemi i czekam.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

I moim zdaniem bardzo dobrze zrobiłaś z wsadzeniem do ziemi. Puści sobie korzonki spokojnie.
Natomiast na wszelki wypadek "załatw" ten listek, bo na zdjęciu nie widać, a lepiej chuchać na zimne (zwłaszcza po Twoich przejściach z gruboszkami) ;:4
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Jolka86 pisze:Moi ulubieńcy, kwitną mi już chyba z 3 raz w tym sezonie :) szkoda że niektóre nigdy tego nie robią
Obrazek

Nie dziwię się ,że to twoi ulubieńcy bo M. baumii to bardzo ładna i wdzięczna roślina ,a co do pozostałych
to trochę cierpliwości i wszystkie zakwitną.
Ja czekałam 6 lat żeby mi zakwitła M. marksiana i w tym roku się doczekałam.
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

O to i ja muszę mieć cierpliwości do mojej M. marksiana :D
A u Ciebie ładne zółtki ;:333
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Hej Gaga1960 dałaś mi nadzieję, że moja mammilaria marksiana też w końcu zakwitnie! mam ją chyba dłużej niż 6 lat.... i nic.
Dzięki Nolina :) lubię te żółtki, ale przydałoby się coś co kwitnie np na czerwono bo nic takiego nie mam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”