Parapetowa kaktusiarnia DAK

Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

No i fajnie to wszystko wyglada i chyba czas na nowych lokatorów bo widziałem trochę miejsca na jednym z parapetów :wink:
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Festiwal pąków ;:oj ;:oj ;:oj muszą się czuc u Ciebie naprawdę dobrze skoro mają tyle pąków ;:63 to teraz tylko czekac na festiwal kwiatów ;:108
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

;:108 Daszki super i fajnie widać się sprawdzają, ale... nie z ich powodu się tutaj ujawniam.
;:oj Gymnole wyglądają i kwitną rewelacyjnie... no i jeszcze te cudne echinopsis ;:oj
Coś mi się wydaje, że często tu będę wpadał.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

mgr_ pisze:........... chyba czas na nowych lokatorów bo widziałem trochę miejsca na jednym z parapetów :wink:
;:185 ;:185 ;:185 - Nie nie Marku to miejsce Portosa - tej resztki jego własności mu zabrać nie mogę.
Miejsca na rozrastające się te, co już są będą realizowane na inne sposoby:
- podarunki w pierwszej kolejności kolumnowców znajomym co mają domy z ogrodem
- wyjęcie doniczek z osłonek, bo choć mam bzika na punkcie urody doniczek, to ich w takim ścisku i tak nie widać, więc osłonki tracą sens estetyczny, bo praktycznego to i tak nie mają wcale ;) Gymnole poza korytkami już dziś powyjmowałam z osłonek. Niewiele miejsca zaoszczędziłam, na jakąś może jedną doniczkę, to trochę więcej o tyle miejsca dla Portosa, bo do maluszków on nie należy i łepetynę kładł na pąkach gymnoli.
- rozważę możliwość przesadzenia do kwadracików, ale to chyba nic nie da, bo w przypadku dużych sztuk, to nie doniczka, ale sam ciernisty korpus ogranicza miejsce (feraki kłują się wzajemnie ostrymi szablami. Kwadraciki mają szczególnie sens w przypadku lobiwek, medio, czy ogólnie przedszkolaków. Dorosłe duże sztuki to na tym prawie nic nie zyskają - mój echinuś wypływa z donicy daleko poza brzegi i miejscem dla niego to się na prawdę martwię, bo przesadzanie będzie się musiało odbyć do sporo większej doniczki :( .

Rafale, Andrzeju, Joanno - miło mi powitać was na moich parapetach. ;:180 Dziękuję za odwiedziny. Zajrzałam do Was z rewizytą - piękne sztuki tam widziałam. Muszę tam zawitać na trochę dłużej.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Wystarczyło dziś trochę słonka i pąki się otwierają.
Mammilarie niedługo będą miały pełne szerokie wianuszki, a M. gracilis wyjątkowo pięknie przyrasta:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Rebutie też uśmiechają się płatkami:
Obrazek Obrazek
Ta kremowa maciupeńka Rebutia wygląda z tymi dwoma kwiatuszkami bardzo delikatnie, ale i dostojnie zarazem:
Obrazek Obrazek

Gymnocalycium baldianum choć o tym samym czerwonym kolorze, to jednak jakże inne - odcienie, wielkość i kształt płatków:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ten ostatni jest niesamowity jeśli chodzi o kolorystykę (to ten z postu z przed kilku dni o bardziej kremowym odcieniu). Wraz z wiekiem zmienia się kolor, ale i kształt kielicha. W słońcu jest perłowo różowy, w cieniu bardziej kremowy. Ze zdjęć można by wnioskować, że zmiany kolorów są przekłamaniem obiektywu, ale tak nie jest, na prawdę te kolory zmieniają się aż tak bardzo w zależności od podającego światła:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na maciupeńkim Notocactusie pojawiła się kuleczka zapowiadająca pąk. Ucieszyłam się bardzo, bo mam też takiego starszego i nigdy nie zakwitł i nie zapowiada się na to:
Obrazek
Na innych Notocactusach (magnificus) pojawiają się pierwsze oznaki pączków, a na Echinopsisach całe mnóstwo .

Wprawdzie pogoda znacznie się poprawiła, to jednak o zawrót głowy (a właściwie cierni) naszych cierniaków nie przysparza.
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

;:138 ;:138 ;:138
piękne widoki,
u mnie od rana słoneczko :heja
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Danusia, pokaż widok ogólny na kwitnący parapet. To musi być piękny obraz ;:173
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Kiedy one te pąki otwierają na raty. Widać konkurencja to nie ich domena - czekają aż inne przygasną, to wtedy ich urok zostanie lepiej doceniony:
Obrazek
Pąków mnóstwo, ale całym łanem to się chyba nie doczekam.
W rebucjach to samo - jak przekwita czerwony, to pomarańczowy otwiera paszczę. :wink: - takie uprzejme są w stosunku do siebie.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Pięknie i kolorowo zrobiło się u Ciebie Danusiu.
To byłby widok,gdyby tak wszystkie zakwitły jednocześnie.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Wspaniale wygląda Twoja kolekcja w momencie kiedy kwitnie tyle różnych roślin. ;:333

I to jest tylko hodowla parapetowo-balkonowa! Jesteś doskonałym przykładem tego jak można stworzyć ładną i ciekawą kolekcję na niewielkiej przestrzeni. Potrafiłaś to zrobić wzorowo.
Brawo! ;:138
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Niestety, tylko parapetowa, co ja bym dała, by mieć jeszcze do tego balkon. :(
;:196 Henryku, takie pochwały od super fachowca są dla mnie szczególnym komplementem i zachętą by dalej uczyć się od takich jak Ty. A odkrywanie tego, że i na parapecie coś może kwitnąć jest dla mnie samej nielada zaskoczeniem. Gdyby 5 lat temu ktoś powiedział mi, że za moimi oknami mogą być takie kolorowe cuda, to bym nie uwierzyła.
Moi wszyscy znajomi, gdy słyszą, że hoduję kaktusy, to z politowaniem wzdychają - owszem, piękne, ale w naszym klimacie bez szklarni to niemożliwe! To wyciągam im swoją komórę i pokazuję - nie wierzą.
Gdyby nie to, że tu wsiąkłam 5 lat temu, to nigdy nie doczekałabym takich widoków na parapetach - to nie moja zasługa, ale Was wszystkich. ;:180 ;:180 ;:180 ;:180 Dziękuję jeszcze raz wszystkim. Wstaję rano i pędzę do widoków swoich parapetów - one dają mi tyle radości. :tan
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Danusia, znam ten ból. Tyle by się chciało upchnąć, a tu nie ma gdzie, bo jedynie parapety. Taki nawet mały balkon, ile by rozwiązał problemów. Ale trzeba się cieszyć, tym co jest.
Widok ogólny bardzo efektowny ;:333 Faktycznie las pąków! Może i dobrze, że nie kwitną na raz. Po tygodniu miałabyś tylko zwiędłe badyle i co dalej :D A tak, jeszcze długo będziesz cieszyć oczy kwiatkami.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Magduś, Tobie też jestem też bardzo wdzięczna za pasję i te widoki u Ciebie. Jesteś dla mnie wzorem, który mnie uskrzydla.
Też tym się pocieszam, że zmiany codzienne są cudną frajdą, bo ja uwielbiam wszelkie zmiany w całym moim życiu. Widzę, że G. damsii otwiera się dziś wieczorem, a więc jutro dojdzie do czerwieni jeszcze biel i znów będą zmiany. Potem czekam na następne baldianki i nie wiem czy będą czerwone, czy może różowe? Baldianki są tak różne, jedna jest biała, ale czy to jej przypadkiem nie podarowałam komuś - znów wyczekiwanie, czy dobrze zapamiętałam pokrój tej białej, która w zeszłym roku wydała tylko jeden bidny kwiatuszek. Takie wyczekiwania to niesamowita frajda. ;:173
A Gymnocalycium daje właśnie takie możliwości - codziennie kwitnie inny zestaw i to przez niemal cały sezon. Zakochałam się w nich. ;:167

Dopisek z poranka:
Dziś od rana widać, że kwiecista łąka baldianków rozszerza się o następne - fajnie wygląda pączek G. damsii, jakby wyciągał biały języczek pokazujący jaki ma apetyt na pokazanie nam swoich urokliwych delikatnych płatków - i od rana jest na co czekać do południa ;:3
Obrazek Obrazek

Śmiesznie wygląda Echinomiś, miś ma coraz większe uszy, a puchatków przybywa i robi się coraz bardziej pluszowy:
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”