Parapetowa kaktusiarnia DAK

Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Parapety jak zawsze urokliwe.
Czekam na końcowy efekt montażu osłony.
Mam podobnie wykorzystany poliwęglan, ale na kątownikach metalowych.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Ponieważ festiwal pąków gymnoli pozostał w poprzednim wątku, to dziś kilka aktualnych ujęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Na tym ostatnim baldianum naliczyłam 11 maluszków. Cieszy mnie to szczególnie, bo to czubek tego wyciągniętego stożka. Jak widać niektóre wady rozwojowe wcale nie przeszkadzają w obfitym kwitnieniu - będzie miał fajną kolorową czuprynkę.
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

niesamowite ;:oj
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Gymno do pozazdroszczenia.. te ilości pąków.... Szacun :)
Musisz o nie dobrze dbać, że się tak odwdzięczają :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Chociaż rozpoczęłaś niespecjalnie (kot! :twisted: ) - dalej jest tylko lepiej. :D

Pięknie pokazane stanowiska na których hodujesz swoich ociernionych ulubieńców, do tego ślicznie kwitnące i zapączkowane rośliny...
Jestem pod dużym wrażeniem! ;:oj

Ale i tak najbardziej spodobała mi się Twoja przedsiębiorczość i talent techniczny - pomysłowy robotek z Ciebie. Ale... Czego się nie robi aby dogodzić roślinkom?

Oczywiście często tutaj będę zaglądał. :)
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Tylko pogratulować Danusiu; pięknych roślin,pięknych kwiatów i oczywiście
ciekawego pomysłu na zadaszenie.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

hen_s pisze:Chociaż rozpoczęłaś niespecjalnie (kot! :twisted: ) - dalej jest tylko lepiej. :D
:D ;:306 Szczerze mówiąc to tego się właśnie spodziewałam, to było właśnie zamierzone, a ja lubię szokować. ;:130
Prawdziwy kaktusiarz nigdy nie postawiłby na pierwszym miejscu nic innego poza swoimi ulubieńcami.
Ja jednak prawdziwą kaktusiarą nie jestem - gdyby mi przyszło wybierać, to jest rzeczą oczywistą, co bym wybrała ;:131 - jestem więc bardzo wdzięczna Portosowi, że nie tylko nie stawia mnie przed takimi wyborami, ale jest dla cierniaków bardzo przyjacielski, żeby nie powiedzieć opiekuńczy. :wink: A poza tym, to on jest głównym lokatorem parapetów.

A "pomysłowy robotek" to ogromny komplement, zaś gdy chodzi o to czego się nie robi dla dogodzenia roślinkom, to trzeba mnie było widzieć jak wędrowałam przez pół miasta przesiadając się z tramwajów do autobusów z wielką przezroczystą płytą (przeciętą tylko na pół) - tu to wzbudzałam sensację, bo to były sceny jak z niemego filmiku o tragarzach z wielką szybą. :;230
x-K-B
---
Posty: 561
Od: 4 gru 2012, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Melduję się i ja w drugiej części i gratuluję zapączkowania ! Wybacz ale tylko prawdziwym kaktusiarzom rośliny tak kwitną więc nie masz co się wypierać :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Kamilo, miła jesteś ;:168
No to na dowód kwitnień przedstawiam te dwa baldianum, którym rano ledwie pękały pąki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wystarczyło trochę słońca, a one z godziny na godzinę zmieniały się. Kolory są takie jak na zdjęciach (bez przekłamań).
Widzę, że po dzisiejszym dniu wszystko ruszyło z kopyta - u notokaktusów coś dzieje się w czuprynkach, a to zapowiada wkrótce pąki.
Wianki na dwóch mamilarkach zapowiadają się dość szerokie, jednej otworzyły się już pierwsze kwiatuszki.
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

;:oj cudne te baldianki ;:433
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

;:oj Dwie godziny temu przeszła nad Warszawą gradowa burza - deszcz z gradem stanowił istną ścianę wody.
Zdążyłam zabezpieczyć daszkami (ostatnie wykańczanie) i wtedy lunęło. Miałam więc próbę generalną z ekstremalnymi warunkami. Grad wielkości grochu walił po daszkach, a ja spoglądałam, czy nie porobi w nim dziur - na szczęście wytrzymały. Bardzo się ucieszyłam, że kupiłam te płyty z poliwęglanu, a nie z polipropylenu, bo w nim chyba miałabym dziś dziury, a na pewno wgniecenia.
Huk uderzeń gradu o daszki był trochę złowieszczy, ale próba przeszłą pomyślnie. Haczyki na ścianach i pętelki z drutu też przeszły pozytywnie próbę. Tylko tak jak się spodziewałam zabezpieczenie boków taśmą (by nie wpływała tam woda do kanalików) niestety nie spełniło zadania. Muszę znów taśmy odkleić i porządnie wysuszyć a potem chyba zanim zabezpieczę taśmą wcisną tam na brzegi kanalików klej do szkła (bo mam całą tubę przezroczystego), tylko najpierw zrobię próbę na zachowanie poliwęglanu w kontakcie z tym klejem.
A to fotki z akcji "grad za oknem nam nie straszny" - kaktusy są suche i całe ;:333 - jak to dobrze, że przed tą najstraszniejszą ulewą ostatnich lat zdążyłam sfinalizować pomysł zadaszenia - głupi to ma zawsze szczęście. ;:306
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Super ;:138 ja muszę coś wymyślić na korytka :D
AleksandraBdg

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Twoje Gymnocalycum są rewelacyjne!
Piekne kwiaty!
Gratuluję pomysłu i wykonania daszków, rewelacyjny pomysł i bardzo praktyczny. Brawo ;:138
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”