Parapetowa kaktusiarnia DAK

Zablokowany
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Z oświetleniem nic nie zrobię - za dużo z tym problemów. Po prostu robię zdjęcia w warunkach które mam w danej chwili. Stąd zdjęcia są mniej lub bardziej doświetlone, czasem zaś wręcz ciemne bo takie mam stanowisko (zachód).
Z płótnem już próbowałem, z marnym skutkiem. Zdaje egzamin tylko naciągnięte na drewnianą ramę inaczej się zagina i widać to na fotkach. Ale wtedy zajmuje mnóstwo miejsca i ciężko jest to ustawić... No i kolor (biały) nie jest dla mnie satysfakcjonujący co ma bezpośredni związek z doświetleniem o czym piszę wyżej.
Popytam swoich byłych uczniów (to dziś profesjonalni fotografowie), czego używają w takich wypadkach.
Tak! :)
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Problem z mała ilością światła rozwiaże statyw, problem z kolorami regulujemy balansem bieli jak mamy mozliwość albo potem przy obrobce programem
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Jacek,
Nie bardzo rozumiem. Co ma statyw do ilości (i jakości) światła? Napisz o tym coś więcej.

Balans bieli, owszem. Jednak przy tym zmieniają się też kolory kwiatów i roślin - chyba, że lubimy się bawić "po kawałku" wycinając tło. Ja na to nie mam zwykle ni czasu ni ochoty... :wink:
Lubię jasno, prosto, bez roboty - robię zdjęcie i je wstawiam (prawie) prosto z aparatu.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Jacek ma rację, ja wiem, że muszę kupić statyw, bo dłuższe czasy naświetlania są jak najbardziej wskazane.
Właśnie rozmawiam ze swoimi fotografami i oni zwrócili uwagę na dobre podświetlenie tła - bez tego białe nigdy nie będzie białe, a szare. Myślę, że gdy plastik będzie matowy to też da taki sam efekt jak przy matowym kartonie. To nie plastik, a silne odbijanie światła poprawiało efekt bieli tła.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Teraz już wiem o co chodzi ze statywem. :wink:
A podświetlanie tła w warunkach domowych po to aby zrobić dobrą fotkę rośliny bardzo pracochłonne i w moim przypadku nierealne.
Trzeba więc będzie się zadowolić tym co jest i dalej wybierać z kilku fotek jedną, tą najlepszą. :)
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Praktycznie ze statywu jak damy długi czas naświetlania bedziemy mieli biała kartke, jak będzie miała lekki odcien to trzeba wyregulować balansem bieli, nic skomplikowanego
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Właśnie idzie do mnie statyw. Wydatek niewielki ok. 100zł i już w niezłej jakości.
A dziś zajrzałam do śpiochów, bo wyjrzało nareszcie słońce. Gymnocalycium damsii jak zwykle nie śpi i dwa pąki powiększa. Przy balkonie, gdzie stoją kosze z najbardziej lubiącymi chłody w czasie spania jest całkiem nieźle - minimalna temp. od kilku dni to +4, a maksymalna +7. :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

To moja nowa zabawka:
Obrazek

A to zdjęcie zrobione przy parametrach bardzo kiepskiego światła żarówki górnej w już dość ciemnym pomieszczeniu i przy parametrach aparatu:
ISO 800, czas 1/10 sekundy, przysłona 5,6:

Obrazek

Przepraszam, że nie ciernisty obiekt, ale tamte sobie smacznie śpią.
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

No statyw pierwsza klasa. Teraz to można trzaskać fotki.
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

wydaje mi się, że mam taki sam statyw tylko w kolorze szarym... Czyżby to icam?
Dla mnie przy kupnie statywu ważna była jego uniwersalność oraz stabilność na maksymalnej wysokości i tutaj mój sprawdza się swietnie, do tego jest dość lekki
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Powstrzymywałam się przed kupnem dużego statywu, bo wrażenie sprzed kilkudziesięciu lat, gdy były ciężkie, kłopotliwe w obsłudze, przesłaniało mi tę potrzebę. Teraz są lekkie, a stabilne, łatwe do rozłożenia, małe po złożeniu i wygodne do zaciśnięcia na nim aparatu (jednym ruchem).
To jest Camrock TH70 głowica 3D 170cm. Na zdjęciu ma nie w pełni rozsunięte nogi. To fajna zabawka na zimowe wieczory i już nie mogę się doczekać wiosny, gdy obudzą się modelki.
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Super zabawka! ;:215 Dzięki, przypomniało mi się co chciałam "pod choinkę" :wink: :tan
Wprawdzie wolałabym obiektyw makro, ale raczej nie mam co liczyć na hojność Mikołaja - aż tak grzeczna to nie byłam. ;:306
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapetowa kaktusiarnia DAK

Post »

Ogolna zasada to czym wiekszy aparat tym ciezszy statyw. Też mi sie marzy jakiś fajny obiektyw, jakaś stałka. Możecie mi zafundować, taka forumowa zapomoga ;:209
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”