Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

Wydaje mi się, że Ralf sprzedaje i nasiona przywiezione, i zebrane u siebie z zapylonych importów.
Kiedyś zamówiłem też nasiona Echinocereusów ;:14, i... nic nie kiełkowało, pewnie były meksykańskie, ale już stare i nieżywe ;:202. Natomiast rebucjowe nasiona z wcześniejszymi numerami kiełkują, zatem nie mogą być ze stanowisk, bo już byłyby za stare na dobre wschody.
A że zdarzają się mu pomyłki (bo chyba nie świadome szachrajstwo), to fakt. Dwa razy siałem ten sam numer Medio torquaty - popatrzcie, co wyszło:

Obrazek
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

Ja tam widzę piękność :D
Mogła bym taką mieć u siebie ;:112
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

Ciekawostki z dziś:
Kaudeksowy Bergeranthus:
Obrazek

Rebutia minuscula Lau442 (lubię minusculę, to był pierwszy kaktus - nie ten tu - który dla mnie zakwitł, ależ byłem przejęty:
Obrazek

A co można znaleźć na listach nasion? Np. takie cudactwo pod nazwą Aylostera ;:222 sp. Rauch88:
Obrazek

I jeszcze Medio. peterseimii MPL9 z miejsca, w którym znany wszystkim Tomek blabla zgubił GPSa, a parę lat później go tam znalazł ;:108:
Obrazek

-- 8 cze 2013, o 23:30 --
nolina pisze:Ja tam widzę piękność :D
Mogłabym taką mieć u siebie ;:112
Uśmiechnij sie ładnie, a kto wie... :D
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

I jeszcze coś - wymyśliłem z przyjaciółmi, że w przyszły weekend zrobimy u mnie Dni Otwarte. Więc jeśli ktoś z Was ma blisko i ma czas i/lub ochotę, to zapraszam ;:7. Dajcie również proszę znać znajomym ;:180 , dobrze?

Obrazek
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

Zapowiada się fajnie, szkoda że daleko.
Na pewno koledzy z Dolnego Śląska nie odpuszczą i przyjadą.
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

No właśnie, szkoda, że tak daleko ;:145
Nie wróciłbym do domu z pustymi rękami, oj nie... ;:224
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

No właśnie, szkoda, że tak daleko. Oglądać jest co, a i pewnie bym coś sobie przywiózł, może pełny bagażnik :lol:

A wracając do numerków to właśnie mi kwitnie MPL 98 i mam nadzieję, że tutaj nic zbieracz (ani też i ja) nic nie pokręcił ;P Generalnie należy rozumieć, że Hillmann miesza, ale lokalizacja się zgadza tylko trzeba zmienić nazwę roślinki i na upartego, za niego dopisać a czy tam b do pozycji ;)

Tak swoją drogą, że niektórzy olewają mediolobiwki i się ich numerki nie pojawiają, bo ważniejsi więksi i dalsi kuzyni medio to jedno. Ale czemu w takich ofertach nasiennych numerków MPL rebucjowatych nigdzie nie ma? ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

A pojechać i sobie samemu pozbierać to nie łaska? Medio to wredne gady i ze zbiorem nasion w naturze jest problem.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

Masz rację, Tomek ;:108.
Chociaż nie wszystkich bawi bieganie po górach przy 40 stopniach w cieniu ;:306.
A nasionka moich roślin - te przywiezione już są kaput ;:151, a roślin mam niewiele, często po jednej, więc nasion z wielu z nich nie będzie. a inne np. nie kwitną symultanicznie albo nie chcą się dać zapylić itd. Mam trochę ukorzenionych odrostów, trochę jeszcze sprokuruję, mam nadzieję, w tym roku, o ile będzie czas i ochota. Szaleństwo kaktusowe już mi, na szczęście, przeszło, kaktusy to cudne rośliny, ale nie powinny przesłaniać życia, które jest zdecydowanie cudniejsze ;:3.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

blabla pisze:A pojechać i sobie samemu pozbierać to nie łaska? Medio to wredne gady i ze zbiorem nasion w naturze jest problem.
Hihi, łatwo powiedzieć jak się było już na drugiej półkuli dziesięć razy, to wtedy to pestka ;) A tu najpierw trza włożyć w dom, rodzinę. Póki co właśnie aż takiego szaleństwa kaktusowego nie mam. Ale może kiedyś, kto wie - tym bardziej, że świat się cały czas kurczy. na razie jednak trzeba polegać na Was :]
No i myślę jednak, że choć bieganie na wysokościach 3000 m.n.p.m. i w górę przy upale jest męczące, ale wrażenia są niezapomniane, co człowiek zobaczył to jego.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

Mariusz ,a czy posiadasz taki piękny rodzaj jak Gymnocalycium ;:88
To co pokazujesz jest piękne ,ale gymno też bym z chęcią obejrzała ;:109
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

Owszem, Nolino, mam całą kolekcję Gymno (którą chętnie bym sprzedał w całości) - nie są to duże rośliny, ale wiele już kwitnących. Miałem zamiar je pokazywać dopiero gdy zaczną kwitnąć... Aha - sporo siewek też mam, będę sprzedawał przez Allegro zapewne.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Kaktusy pod Ostrzycą - Mariusz DLW

Post »

A żeby nie było smutno - G. spegazzinii MPL5.1 z Golgoty w Argentynie. Te chwasty wszędzie tam rosną ;:63.
Obrazek
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”