Blues w kaktusach :) onectica online

AleksandraBdg

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Mutacana to prawdziwa królowa.
Piękna roślina,którą warto mieć w swojej kolekcji. Jak się miewają Adenium po cięciu?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Dziękuję, dziewczyny :D
Asiu - może udawaj, że Ci nie zależy, to poczuje się urażona i w końcu się ruszy :wink:

Aga - czekamy i my :D

Ola - mieć warto, bać się nie trzeba ;:108
Adenium - dla przypomnienia - przycięte dwie sztuki. Obesum (2latek) niemal natychmiast wypuścił nowe ogonki. Trzeciego, czy czwartego dnia już było wyraźnie widać, że zaczyna się coś dziać. Arabicum (roczniak) stoi do dziś. Listki nie opadają, nowych gałązek nie widać. Zastanawiam się czy może trzeba usunąć te liście? ;:218

Ogólnie rzecz biorąc od wczoraj przerwa w spektaklu, bo spochmurniało, popadało i pochłodniało.
A wiecie, że już lada chwila jesień i koniec sezonu?... ;:131


------- trzy godziny później ;) ---------------



Widzę, że wszyscy już powoli kończą zakupy. Wypadałoby zrobić to samo, tylko powiedzieć łatwo, gorzej wykonać ;:170
I tak trzeba będzie Ulubionemu Mężowi znów w pokoju na stryszku poprzestawiać, bo po tym lecie będę potrzebowała więcej miejsca jakby ;:224
Ale pocieszam się, że i tak nie jest źle, za rok będzie gorzej, jak to wszystko podrośnie ;:306
Bo nowości - według obowiązującej nomenklatury - 'kilka' przybyło 8-)
Część już rośnie, część się ukorzenia.
Dzisiaj, przy pochmurnej pogodzie, jest okazja coś pokazać niekwitnącego:

Przefajna, wdzięczna roślinka - Sedum rubrotinctum:
Obrazek

Caralluma sprengeri - oby tylko przezimowała i zechciała zakwitnąć
Obrazek

Staroć, ale jaka pracowita! - biedronkowa Echeveria
Obrazek

A żeby nie było, że nic nie kwitnie, to storczyk, czy jak mu tam :wink:
Taki sobie króciutki pęd umyślił wypuścić tego roku
Obrazek
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Lucy, jak zwykle jest co u Ciebie pooglądać, a powiedz mi, czy sukulenty też zimujesz tak jak kaktusy :?:
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Sedum rubrotinctum wpada w oko :)
Fajne sukulenty! Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Miło, że wpadliście, chłopaki :D
Bogsaf pisze:czy sukulenty też zimujesz tak jak kaktusy
Te, które zimowałam rzeczywiście stały razem z kaktusami. Strat zero. Wody przez całą zimę ze dwa, czy trzy razy po łyżce. Tylko, że na moim zimowisku było ciepło - 14-16stopni, częściej bliżej 16.
Zastanawiam się czy w tym roku nie podzielić roślin i tych wolących chłodniej nie wystawić w pudłach tekturowych do mojej spiżarni ze słoikami. Mrozu nie powinno być, ale przy dużych mrozach na zewnątrz sporo poniżej 10 na pewno będzie. W razie czego pudło przykryję śpiworkiem :D
Tylko, że nigdy jeszcze nie próbowałam trzymać roślin w ciemności, trochę się tego obawiam, prawdę mówiąc...
bool pisze:Fajne sukulenty! Pozdrawiam.
Przyznam, że ten rok był dość zaskakujący, jeżeli chodzi o sukulenty. Przede wszystkim pozbyłam się uprzedzeń do gruboszy :wink:
Poza tym ten kierunek okazał się dość 'rozwojowy', bo otrzymałam 'zastrzyk' w postaci paczki-niespodzianki od naszego sympatycznego Mateusza, a trochę wcześniej od kochanej Żanety, a że szczerze dane, to ukorzeniło sie wszystko, co było :D no i kilka wpadło całkiem z rozmysłem i całkiem celowo. No i spodziewam się jeszcze kilku :wink:
Tak więc, o ile zima będzie dla mnie i dla nich łaskawa, to w przyszłym roku nie tylko miski, ale i wanny zasadzam ;:306

To Sedum chyba za mało wybarwione jest jak na rubrotinctum, nie uważacie? Na słońcu go trzymam, powinno się chyba pokolorować bardziej...
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Witaj Lucynko :wit
Widzę że u Ciebie jest dużo różnych roślinek, oj będę tu wpadać ;:173
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Cieszę się, że wszystko ładnie rośnie. :D
onectica pisze:To Sedum chyba za mało wybarwione jest jak na rubrotinctum, nie uważacie? Na słońcu go trzymam, powinno się chyba pokolorować bardziej...
Pisałem Ci, że mam niemałe wątpliwości co do gatunku. Ono od wiosny stoi na dworze i nic, żadnego koloru. W czyimś wątku widziałem chyba identyczną roślinę, ale nie mogę sobie przypomnieć w czyim. :roll: Mam pewien typ - Sedum pachyphyllum, ale to tylko typ...
Mateusz
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Wpadłam do Ciebie, pooglądałam Twoje cudności i szczęka mi opadła :) To sedum to chyba jest Sedum treleasei, przynajmniej ja mam pod taka nazwą. Caralluma sprengeri rewelacja !!!
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Na roślinach niekaktusowych znam się o tyle,o ile,
ale kaktusy ładnie Ci kwitną Lucy i trzeba to pochwalić.
onectica pisze:
Zastanawiam się czy w tym roku nie podzielić roślin i tych wolących chłodniej nie wystawić w pudłach tekturowych do mojej spiżarni ze słoikami. Mrozu nie powinno być, ale przy dużych mrozach na zewnątrz sporo poniżej 10 na pewno będzie. W razie czego pudło przykryję śpiworkiem :D
Tylko, że nigdy jeszcze nie próbowałam trzymać roślin w ciemności, trochę się tego obawiam,
Jeżeli nie masz kaktusów typowo ciepłolubnych ( np.Melocactus ),to nie musisz się obawiać temperatur 5 - 6 stopni zimą.
Ciemne pomieszczenie zimowania to nie jest problem.Ważne to niska temperatura i na sucho.
Tylko wiosną trzeba będzie kaktusy cieniować przez 3 - 4 tygodnie ( przyzwyczajać do słońca ),
by wiosenne słońce je nie przypaliło.
Tomek ( blabla ) też przecież Swoje lobiwie i nie tylko zimuje w ciemnej piwnicy.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

w przyszłym roku nie tylko miski, ale i wanny zasadzam
Idź tą drogą, to naprawdę dobry kierunek! ;:173
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

onectica pisze:Miło, że wpadliście, chłopaki :D
Wypraszam sobie - jestem płci przeciwnej :?
onectica pisze:Przyznam, że ten rok był dość zaskakujący, jeżeli chodzi o sukulenty. Przede wszystkim pozbyłam się uprzedzeń do gruboszy :wink:
Wreszcie! ;:138
onectica pisze:Poza tym ten kierunek okazał się dość 'rozwojowy', bo otrzymałam 'zastrzyk' w postaci paczki-niespodzianki od naszego sympatycznego Mateusza, a trochę wcześniej od kochanej Żanety, a że szczerze dane, to ukorzeniło sie wszystko, co było :D no i kilka wpadło całkiem z rozmysłem i całkiem celowo. No i spodziewam się jeszcze kilku :wink:
Miłe słowa, przemiłe wiadomości o tym, że się ukorzeniły. Paczka się pakuje, dokończę tylko ochłonę :D
onectica pisze:To Sedum chyba za mało wybarwione jest jak na rubrotinctum, nie uważacie? Na słońcu go trzymam, powinno się chyba pokolorować bardziej...
Sama nie wiem. Daj mu czas. Moje S. nussbaumerianum dopiero teraz zaczęło przybierać na barwie, a przecież tez długo już stoi na zewnątrz.
I polecam kierunek, o którym wspominał Henryk - będzie co oglądać w takich wannach! ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

brombiel pisze: będę tu wpadać ;:173
Agnieszko - ile razy tylko będziesz miała na to ochotę! - drzwi tu zawsze otwarte :D
mataan pisze:Cieszę się, że wszystko ładnie rośnie.
Osobiście dzisiaj byłam w szoku, bo hoja od ciebie ma już ogon z dwoma całkiem wyraźnymi listkami!!!
A dopiero co pocięta przecież i wsadzona! :shock:
Mam też liść od Żanety - przyszedł już z korzonkami a uparcie stoi i nic! Ale ja mam czas, wezme go na wytrwałość Obrazek

Ala - miło mi i Ciebie zagościć w moim wątku :wit i oczywiście zapraszam częściej :D

Marian wygląda na to, że większość moich lubi jednak cieplej. Muszę dokładniej postudiować warunki zimowania (czytaj: temperaturę). Może ktoś poda jakąś wartościową stronę na ten temat?
Albo rzuci okiem na to http://www.kaktusy.wroclaw.pl/artykuly/ ... gnacja.php - czy należy się do tego bezkrytycznie stosować, czy macie jakieś uwagi?

Henryku - myślisz, że karpie tak bez walki ustąpią wanny sukulentom? ;:306
Wypraszam sobie - jestem płci przeciwnej
Ależ otóż niezwłocznie wyjaśniam co następuje: płeć Twoją ujęłam byłam nieco wcześniej, potem zaniedbałaś mnie troszeczkę, a wtedy właśnie nawiedzili mnie panowie :wink:

Dziękuję wszystkim, którzy nawiedzają mój wątek, jest mi bardzo miło dzielić się z Wami moimi radościami :D

A ostatnie radości są takie:
Turbinicarpus klinkerianus razy trzy! :tan
a polaskii razy jeden, ale za to kolejny raz z rzędu

Obrazek


Piękne astrowe słoneczko przegapiłam - rozwinął się i nie zdążyłam mu zrobić fotki, a od następnego dnia już chmury i dziś zostało tylko wspomnienie po kwiatku...
Za to Sebastian dotrzymuje słowa! Oto, co szykuje Matucana - jakby się udało, to byłoby nieźle!

Obrazek


I jeszcze Gymno - bez kwiatka wprawdzie, ale i bez nazwy. Zeszłego roku dostały mi się dwie podstarzałe siewki, nie wiadomo było, co to w ogóle jest. Czy teraz już coś widać może?

Obrazek
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Ładne rośliny. A turbiniaki bardzo ładne. :D

Co do ostatniej rośliny... Podobny do Gymnocalycium schickendantzii, może var. delaetii.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”