Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Zablokowany
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Parodia pięknie ;:63 się wysiliła pomimo niesprzyjających warunków otoczenia(czytaj pogody ;:14 )

A Twój pierwszy niezidentyfikowany to ma troszkę za mało ostre żeberka szczególnie te na szczycie roślinki jak na echinocereus viereckii.
Te które mam lub widziałam mają je na czubku bardzo cienkie i w większości lekko skręcone.
No ale ja mało widziałam :?
Bardziej mi podchodzi pod echinocereus scheeri SSP. gentryi ale tu znowu ilość żeber się nie zgadza :roll:

Mam scheeri SSP. gentryi z cierniami nie tylko tego golasa z Czech ale mój uparcie pięciożebrowy.
Chociaż w ogólnym zarysie ten Twój baaaardzo podobny ;:108
Może rzeczywiście jak trochę wody z tego Twojego zejdzie to będzie łatwiej do czegoś go przyporządkować.
Ten drugi to totalna zagadka, nie mam bladego pojęcia ;:185
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Przyznam się, ze w pierwszym momencie jak je zobaczyłem to w ogóle wątpiłem w ich przynależność do rodzaju Echinocereus :wink: Teraz dostaną więcej bezpośrednich promieni słonecznych, mniej azotu więc ich wygląd w jakiś sposób się zmieni. Dobrze jakby w tym sezonie dały kwiaty. Wtedy byłoby łatwiej je zidentyfikować :idea:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Myślałem że już powklejałeś zdjęcia bo miałeś przewagę czasową a tu nic.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Nie miałem wczoraj dostępu do neta. Z resztą wróciliśmy do do mu ok. 22:00 bo w międzyczasie pokazywaliśmy koledze z Mazowsza fragment Dolnego Śląska :) Odnośnie fotorelacji - ze względu na ilość zdjęć, fotorelacja będzie w etapach.

Będąc na otwarciu sezonu w Dvur Kralove spotkaliśmy się z Robertem, Andrzejem i resztą ekipy :) Zupełnie przez przypadek poznałem również, choć nie osobiście Dubena kiedy to z kolegą próbowaliśmy dogadać (jak się później okazało jego synem) po angielsku, który razem z Dubenem mieli swoje stoisko na kiermaszu. Syn angielskiego nie znał więc poszedł po swojego ojca, który poznał, że jesteśmy Polakami więc jakoś dogadaliśmy się do polsku. Dopiero od Roberta i Andrzeja dowiedziałem się, kto jest kim. Jako, ze Duben był w Dvur Kralove to szklarnie były zamknięte więc dogadaliśmy się, że dopiero po zakończeniu kiermaszu, kiedy to Duben wróci do siebie wszyscy razem pojedziemy do Jasennej gdzie mieszczą się owe szklarnie. Sam kiermasz w Dvur Kralove był całkiem spory. Dodatkowym atutem był fakt, że większość odbywało się w plenerze. Część ze sprzedających była jednak w bodajże 2 pomieszczeniach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 13:00 dojechaliśmy do całkiem klimatycznej czeskiej wioski. Szklarnie Dubena, a raczej wielkie tunele foliowe zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Już na wstępie było widać gdzie jesteśmy :wink:

Obrazek

Po wejściu na dziedziniec, obszczekaniu przez psa, dotarliśmy do foliaków.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczególnie wrażenie zrobił na mnie foliak ze starymi okazami, oczywiście nie na sprzedaż, a szkoda bo wyczyściłbym Dubenowi połowę tego foliaka gdybym miał wystarczająco dużo kasy i miejsca :lol: Od większości roślin aż kipiało witalnością. Nawet nieszczególny jak dla mnie rodzaj Gymnocalycium był całkiem interesujący, a konkretnie poniższa rośliny:

Obrazek

Obrazek

Oczywiście oblatując po kolei wszystkie foliaki moim celem były echinocereusy. Możecie sobie wyobrazić jak wyglądałem kiedy w końcu dotarłem do poniższej gromadki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej od Dubena natknęliśmy się jeszcze na bliżej nieokreślony air show :)
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Pięknie pokazana i omówiona fotorelacja z otwarcia sezonu oraz wizyty w Jasennej. Dziękuję. :)

U Dubena byłem kilkakrotnie - jak widzę nic się tam nie zmienia od lat. Dalej ciekawe rośliny w trawie rosną, dalej stoły uginają się pod kolejnymi pokoleniami kaktusów i sukulentów. :wink:
I pewnie dalej nic z tych najciekawszych uszczknąć nie można bo to kolekcyjne...

To zaiste ciekawie uciernione gymnokalicjum miało nazwę? Może ją zapamiętałeś?

I pokaż koniecznie co przywiozłeś z tej ciekawej wycieczki! ;:173
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Boskie widoki, a kaktusiarze nachyleni nad gromadką maluszków - rewelacja, jakie skupienie na twarzach. :D
AleksandraBdg

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Arturze, dziękuję Ci za tak wspaniałą fotorelację z wyjazdu!
Wrażenie robią zdjęcia,a co dopiero taki widok "na żywo".
Uciernienie Gymnocalycium powala... jak cała reszta.
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

To ja już nie muszę wklejać zdjęć ponieważ Ty już wszystko opowiedziałeś i pokazałeś :D
AleksandraBdg

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Robercie pokazuj,pokazuj!
Takich zdjęć nigdy dość, a może przy okazji udało Ci się obfotografować troszkę "sałaty"??
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Artur89 pisze:Obrazek
Obrazek
Ale genialne gymnole ;:oj Ciekawe co to za gatunek i ile lat sobie liczy :)
Fajną miałeś wyprawę. Zdjęcia raczej nigdy nie przedstawią odczuć jakie się ma w czasie takich widoków :) To raczej zadowolony z wypadu?
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Gymnole powalają !! Nie widziałem chyba piękniejszych cierni... ;:138
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Stawiam, że to ferox (ewentualnie v. ferocior), a jeśli tak, to mam tę roślinę, tylko na razie mini rozmiarów. Ale cokolwiek to jest - jest piękne! Artur, zazdroszczę pobytu tam. Ile to km od Wrocławia? I chwal się, coś przywiózł ;:183
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

hen_s pisze:To zaiste ciekawie uciernione gymnokalicjum miało nazwę? Może ją zapamiętałeś?
I pokaż koniecznie co przywiozłeś z tej ciekawej wycieczki! ;:173
Miało etykietę ale nie sprawdzałem co to za jeden. Nowościami pochwalę się na dniach.
AleksandraBdg pisze:Arturze, dziękuję Ci za tak wspaniałą fotorelację z wyjazdu!
Nie ma za co :wink:
ROBERTOBORO pisze:To ja już nie muszę wklejać zdjęć ponieważ Ty już wszystko opowiedziałeś i pokazałeś :D
Nie ma tak dobrze. Ja na pewno wiele roślin przeoczyłem, jak choćby tą kuwetę hybryd chamaecereusów. Mimo, że ją pokazywaliście to i tak ogarnąłem się dopiero jak wychodziłem z foliaka :lol: Za dużo bodźców na mnie działało.
abaddon1986 pisze: Fajną miałeś wyprawę. Zdjęcia raczej nigdy nie przedstawią odczuć jakie się ma w czasie takich widoków :) To raczej zadowolony z wypadu?
Zdecydowanie zadowolony choć pobuszowałbym przynajmniej 2h dłużej w foliakach. W pośpiechu pewnie sporo roślin przeoczyłem. Także w planach mam kolejny wypad do Dubena.
sokolica pisze:Ile to km od Wrocławia? I chwal się, coś przywiózł ;:183
Do Wrocławia to nie wiem. Do Legnicy skąd wyjeżdżaliśmy było ok 100 km do Dvur Kralove. Jednak ze wzgledu na nieprzejezdną drogę musieliśmy nadłożyć pare kilometrów. Potem jeszcze z 20km do Dubena.

Kilka kolejnych fotek od Dubena

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”