Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Zablokowany
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Śliczne rośliny. Kiedyś echinocerusów miałem naprawdę dużo i wciąż mi się bardzo podobają. Stąd je chwalę u Ciebie bo przecież warto. ;:173
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Cudowne ;:138 te ich kolorowe czuprynki powalają ;:224 a jak otworzą swoje parasolki to już będzie zupełny szał ;:215
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Pewnie, że tak :tan Arturze.
Z pierwszej oglądanej kolekcji jakiegoś reinchenbachipodobnego.
A u pana Potyki to jęczałam tak, że przyniósł z jakiegoś sobie tylko znanego miejsca scheeri ssp. gentryi- tak do pokazania :roll:
Coś tam mówił, że dopiero się ukorzenia i do sprzedaży nie ma ale jak już go dopadłam to powiedziałam, że chcę tego golasa z korzeniami lub bez. Ręką machnął i doliczył do rachunku :D
Wypisz wymaluj jak Aga z tą opuncją :;230
Jak się troszkę obrobię to cyknę im fotki i wstawię, obiecuję.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

nyskadu pisze:Cudowne ;:138 te ich kolorowe czuprynki powalają ;:224 a jak otworzą swoje parasolki to już będzie zupełny szał ;:215
hen_s pisze:Śliczne rośliny. Kiedyś echinocerusów miałem naprawdę dużo i wciąż mi się bardzo podobają. Stąd je chwalę u Ciebie bo przecież warto. ;:173
Oczywiście, że warto :) Echinocereusy to wyjątkowo piękne rośliny nie umniejszając innym. Szczególnie jeśli moje zdecydują się zakwitnąć w tym sezonie bo w przeciwnym wypadku czar ich cierni pryśnie.
Marta, w dzisiejszym świecie trzeba być twardym. Choćby nawet po to by zdobyć E. scheeri ssp. gentryi :lol: Na marginesie sam od dłuższego czasu poluje na jakąś kępkę - może już niedługo będe mieć okazje odhaczyć 'golasa' z listy. Ano i trzymam za słowo z tym fotkami skoro obiecujesz.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Siewki hybryd już przepikowane. Cztery największe siedzą w doniczce 6x6, a reszta dalej w tej samej kuwecie tylko w większych odstępach. Poniższe zdjęcia takie jak pogoda :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Coraz bardziej podobają mi się hybrydy Echinopsisów. Chyba trzeba będzie jakiś kącik im zadedykować.
Na razie mam jedną, ale nie jest zbyt duża i jeszcze nie kwitła. Może w następnym roku. Dostałem ją kiedyś jako gratis do jakiegoś zamówienia i szczerze mówiąc chciałem się jej pozbyć, ale jak się patrzę na fotki kwiatów na Twoim wątku, to zmieniłem zdanie ;:333
Ciekawość wygrała ;:224
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Sieweczki jak malowane.
To i biznesik będzie kwitł. ;:304
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Artur, a jak tam hybrydy chamae się mają? Chodzi mi raczej o te z wysiewów :wink:
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Artur ,a jaki wiek tych pierwszych sieweczek :?: bo ja się zastanawiam czy te moje siane 20 marca to jeszcze w tym roku można pikować .
Wiesz bo ja taka nie kumata jeszcze w tym temacie :D
Twoje ładniutkie stoją równo jak armia ;:138
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Kochaniutkie te noworodki, chociaż te bykole przy złotówce też niczego sobie ;:215 ciekawe kiedy takie zakwitną :idea: pewnie za kilka lat :?:
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

przemek_pc pisze:Coraz bardziej podobają mi się hybrydy Echinopsisów. Chyba trzeba będzie jakiś kącik im zadedykować.
Na razie mam jedną, ale nie jest zbyt duża i jeszcze nie kwitła. Może w następnym roku. Dostałem ją kiedyś jako gratis do jakiegoś zamówienia i szczerze mówiąc chciałem się jej pozbyć, ale jak się patrzę na fotki kwiatów na Twoim wątku, to zmieniłem zdanie ;:333
Ciekawość wygrała ;:224
Jakbyś chciał to mam kilka-, kilkanaście hybryd na zbyciu (są to miksy Schicka i kilka ze znanymi zapylaczami) więc moglibyśmy dobić targu. Co prawda jeszcze obiecałem Kamilowi więc byłbyś drugi w kolejce.
Rejden pisze:Sieweczki jak malowane. To i biznesik będzie kwitł. ;:304
Biznesik, biznesikiem. Liczę na to, że coś 'osobliwego' wyjdzie mojego zapylania.
moritius pisze:Artur, a jak tam hybrydy chamae się mają? Chodzi mi raczej o te z wysiewów :wink:
Siewki z krzyżowania 'Rainbow' i 'Violet' zostały dzisiaj przepikowane. Jutro postaram się wstawić zdjęcie.
nolina pisze:Artur ,a jaki wiek tych pierwszych sieweczek :?: bo ja się zastanawiam czy te moje siane 20 marca to jeszcze w tym roku można pikować.
Z tego co pamiętam to siałem je jakoś listopad/grudzień 2010. Potem 'trwały w letargu' aż do marca, kiedy to zacząłem je wybudzać i pikować.
nyskadu pisze:Kochaniutkie te noworodki, chociaż te bykole przy złotówce też niczego sobie ;:215 ciekawe kiedy takie zakwitną :idea: pewnie za kilka lat :?:
Coś w ten deseń chyba, że dojdzie do szczepienia. Póki co dzisiaj tak z ciekawości zaszczepiłem 2 siewki Rainbow x Violet co by szybciej zobaczyć efekt krzyżowania. Co prawda nie wiem czy akurat, któraś z tych siewek będzie miała 'osobliwy' kwiat więc to trochę loteria.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Ale przecież z krzyżówki Rainbow x Violet nic ciekawego nie wyjdzie. Chociaż nie, cofam to. Nigdy nie wiadomo. Wystarczy spojrzeć na taką krzyżówkę jak Corinna x Rainbow (zdj. na echinopsis.eu) - w życiu nie pomyślał bym, że coś takiego z tych dwóch może wyjść.
Wiesz, jak będziesz miał na zbyciu siewki chamaelobiwek to z chęcią się zaopiekuję paroma :D.
Z ciekawości, ta echinopsis, która mi się tak podobała (Don Juan x coś tam) zostaje u ciebie? Bo jakbyś chciał się jej pozbyć... :wink:.
Aha, jeszcze jedno - nie chce ci tam coś ciekawego kwitnąć? Bo wygląda na to, że nie będę miał czym Violet pylić.
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Dziecię Gertrudy i Don Juan'a zostaje u mnie, tym bardziej, że jeszcze nie raczyła zakwitnąć. Z hybrydami Chamaecereus myślę, że nie będzie problemu z nadprogramowymi roślinami.
Póki co przybywa pąków na hybrydach Chamaecereus - kilka z nich w tym sezonie zadebiutuje. Dzisiaj tylko Parodia saint-pieana lekko rozchyliła kwiat, reszta albo niemrawo się budzi albo jest w trakcie tworzenia pąków.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”