Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Zablokowany
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Artur ,a jaki wiek tych pierwszych sieweczek :?: bo ja się zastanawiam czy te moje siane 20 marca to jeszcze w tym roku można pikować .
Wiesz bo ja taka nie kumata jeszcze w tym temacie :D
Twoje ładniutkie stoją równo jak armia ;:138
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Kochaniutkie te noworodki, chociaż te bykole przy złotówce też niczego sobie ;:215 ciekawe kiedy takie zakwitną :idea: pewnie za kilka lat :?:
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

przemek_pc pisze:Coraz bardziej podobają mi się hybrydy Echinopsisów. Chyba trzeba będzie jakiś kącik im zadedykować.
Na razie mam jedną, ale nie jest zbyt duża i jeszcze nie kwitła. Może w następnym roku. Dostałem ją kiedyś jako gratis do jakiegoś zamówienia i szczerze mówiąc chciałem się jej pozbyć, ale jak się patrzę na fotki kwiatów na Twoim wątku, to zmieniłem zdanie ;:333
Ciekawość wygrała ;:224
Jakbyś chciał to mam kilka-, kilkanaście hybryd na zbyciu (są to miksy Schicka i kilka ze znanymi zapylaczami) więc moglibyśmy dobić targu. Co prawda jeszcze obiecałem Kamilowi więc byłbyś drugi w kolejce.
Rejden pisze:Sieweczki jak malowane. To i biznesik będzie kwitł. ;:304
Biznesik, biznesikiem. Liczę na to, że coś 'osobliwego' wyjdzie mojego zapylania.
moritius pisze:Artur, a jak tam hybrydy chamae się mają? Chodzi mi raczej o te z wysiewów :wink:
Siewki z krzyżowania 'Rainbow' i 'Violet' zostały dzisiaj przepikowane. Jutro postaram się wstawić zdjęcie.
nolina pisze:Artur ,a jaki wiek tych pierwszych sieweczek :?: bo ja się zastanawiam czy te moje siane 20 marca to jeszcze w tym roku można pikować.
Z tego co pamiętam to siałem je jakoś listopad/grudzień 2010. Potem 'trwały w letargu' aż do marca, kiedy to zacząłem je wybudzać i pikować.
nyskadu pisze:Kochaniutkie te noworodki, chociaż te bykole przy złotówce też niczego sobie ;:215 ciekawe kiedy takie zakwitną :idea: pewnie za kilka lat :?:
Coś w ten deseń chyba, że dojdzie do szczepienia. Póki co dzisiaj tak z ciekawości zaszczepiłem 2 siewki Rainbow x Violet co by szybciej zobaczyć efekt krzyżowania. Co prawda nie wiem czy akurat, któraś z tych siewek będzie miała 'osobliwy' kwiat więc to trochę loteria.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Ale przecież z krzyżówki Rainbow x Violet nic ciekawego nie wyjdzie. Chociaż nie, cofam to. Nigdy nie wiadomo. Wystarczy spojrzeć na taką krzyżówkę jak Corinna x Rainbow (zdj. na echinopsis.eu) - w życiu nie pomyślał bym, że coś takiego z tych dwóch może wyjść.
Wiesz, jak będziesz miał na zbyciu siewki chamaelobiwek to z chęcią się zaopiekuję paroma :D.
Z ciekawości, ta echinopsis, która mi się tak podobała (Don Juan x coś tam) zostaje u ciebie? Bo jakbyś chciał się jej pozbyć... :wink:.
Aha, jeszcze jedno - nie chce ci tam coś ciekawego kwitnąć? Bo wygląda na to, że nie będę miał czym Violet pylić.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Dziecię Gertrudy i Don Juan'a zostaje u mnie, tym bardziej, że jeszcze nie raczyła zakwitnąć. Z hybrydami Chamaecereus myślę, że nie będzie problemu z nadprogramowymi roślinami.
Póki co przybywa pąków na hybrydach Chamaecereus - kilka z nich w tym sezonie zadebiutuje. Dzisiaj tylko Parodia saint-pieana lekko rozchyliła kwiat, reszta albo niemrawo się budzi albo jest w trakcie tworzenia pąków.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

O widzisz, to będę wiedział na przyszłość. Jak mi naprawdę nic nie będzie chciało zakwitnąć, a u ciebie będzie kwitło coś ciekawego o pomarańczowych, czerwono-żółtych, złotych lub żółtych kwiatach, to będę pytał o pyłek dla Violet :wink:.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Najwcześniej to chyba pyłek będzie z 'Rainbow' i Chamaecereus silvestrii bo już powoli szykują się do kwitnienia.
Dzisiaj pojawił się pierwszy kwiat w tym sezonie, a dzięki naszemu kochanemu :twisted: klimatowi umiarkowanemu nie miałem możliwości, żeby go w pełni zobaczyć.

Parodia saint-pieana
Obrazek

Chamaecereus 'Rainbow'
Obrazek

Echinocereus viridiflorus
Obrazek
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Gratisowe echinocereusy - póki co stanęło na prawdopodobnie E. viereckii, z drugim jest nadal problem. Jak już wydobrzeją na słońcu i 'spuszczą nieco powietrza' to wznowię identyfikację.

Echinocereus
Obrazek

Obrazek
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Parodia saint-pieana prześliczna. Reszta oczywiście też :wink:
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Parodia pięknie ;:63 się wysiliła pomimo niesprzyjających warunków otoczenia(czytaj pogody ;:14 )

A Twój pierwszy niezidentyfikowany to ma troszkę za mało ostre żeberka szczególnie te na szczycie roślinki jak na echinocereus viereckii.
Te które mam lub widziałam mają je na czubku bardzo cienkie i w większości lekko skręcone.
No ale ja mało widziałam :?
Bardziej mi podchodzi pod echinocereus scheeri SSP. gentryi ale tu znowu ilość żeber się nie zgadza :roll:

Mam scheeri SSP. gentryi z cierniami nie tylko tego golasa z Czech ale mój uparcie pięciożebrowy.
Chociaż w ogólnym zarysie ten Twój baaaardzo podobny ;:108
Może rzeczywiście jak trochę wody z tego Twojego zejdzie to będzie łatwiej do czegoś go przyporządkować.
Ten drugi to totalna zagadka, nie mam bladego pojęcia ;:185
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Przyznam się, ze w pierwszym momencie jak je zobaczyłem to w ogóle wątpiłem w ich przynależność do rodzaju Echinocereus :wink: Teraz dostaną więcej bezpośrednich promieni słonecznych, mniej azotu więc ich wygląd w jakiś sposób się zmieni. Dobrze jakby w tym sezonie dały kwiaty. Wtedy byłoby łatwiej je zidentyfikować :idea:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Myślałem że już powklejałeś zdjęcia bo miałeś przewagę czasową a tu nic.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja kaktusów cz. 4 - Artur89

Post »

Nie miałem wczoraj dostępu do neta. Z resztą wróciliśmy do do mu ok. 22:00 bo w międzyczasie pokazywaliśmy koledze z Mazowsza fragment Dolnego Śląska :) Odnośnie fotorelacji - ze względu na ilość zdjęć, fotorelacja będzie w etapach.

Będąc na otwarciu sezonu w Dvur Kralove spotkaliśmy się z Robertem, Andrzejem i resztą ekipy :) Zupełnie przez przypadek poznałem również, choć nie osobiście Dubena kiedy to z kolegą próbowaliśmy dogadać (jak się później okazało jego synem) po angielsku, który razem z Dubenem mieli swoje stoisko na kiermaszu. Syn angielskiego nie znał więc poszedł po swojego ojca, który poznał, że jesteśmy Polakami więc jakoś dogadaliśmy się do polsku. Dopiero od Roberta i Andrzeja dowiedziałem się, kto jest kim. Jako, ze Duben był w Dvur Kralove to szklarnie były zamknięte więc dogadaliśmy się, że dopiero po zakończeniu kiermaszu, kiedy to Duben wróci do siebie wszyscy razem pojedziemy do Jasennej gdzie mieszczą się owe szklarnie. Sam kiermasz w Dvur Kralove był całkiem spory. Dodatkowym atutem był fakt, że większość odbywało się w plenerze. Część ze sprzedających była jednak w bodajże 2 pomieszczeniach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 13:00 dojechaliśmy do całkiem klimatycznej czeskiej wioski. Szklarnie Dubena, a raczej wielkie tunele foliowe zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Już na wstępie było widać gdzie jesteśmy :wink:

Obrazek

Po wejściu na dziedziniec, obszczekaniu przez psa, dotarliśmy do foliaków.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczególnie wrażenie zrobił na mnie foliak ze starymi okazami, oczywiście nie na sprzedaż, a szkoda bo wyczyściłbym Dubenowi połowę tego foliaka gdybym miał wystarczająco dużo kasy i miejsca :lol: Od większości roślin aż kipiało witalnością. Nawet nieszczególny jak dla mnie rodzaj Gymnocalycium był całkiem interesujący, a konkretnie poniższa rośliny:

Obrazek

Obrazek

Oczywiście oblatując po kolei wszystkie foliaki moim celem były echinocereusy. Możecie sobie wyobrazić jak wyglądałem kiedy w końcu dotarłem do poniższej gromadki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej od Dubena natknęliśmy się jeszcze na bliżej nieokreślony air show :)
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”