Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Witaj Bartku, jeszcze mnie tu chyba nie było ! :) Piękne masz kaktusy, bardzo podobają mi się Twoje echinpsisy, no i czekam na tego zapowiadanego :!: ;:65
Liczi123
100p
100p
Posty: 143
Od: 18 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Dziękuję (z duuużym opóźnieniem :wink: ) za miłe słowa
Cóż. Mam dziwne wrażenie że jest tu coś, co powinienem dokończyć ;:224
Więc niech ten Echinopsis który zakwitł te 9 miesięcy temu (drobny poślizg ;:306 ) będzie zwiastunem dobrego, nowego sezonu (zwłaszcza, że w ostatnim kwiatów jakoś specjalnie dużo nie było - choć były urokliwe)
Echinopsis hybrid Goldelfe x Herz Dame
Obrazek

Obrazek

(A się nagimnastykowałem żeby te zdjęcia wstawić, co z nimi nie robiłem były poobracane choć w podglądzie było ok. Dopiero obrót bezpośrednio na serwerze hostingowym i wstawianie ich do góry nogami dało radę :shock: Nie wiem czy to sprawka jakiegoś dziwnego kodowania przez telefon którym je robiłem czy czegoś innego ale cieszę się, że znalazłem choć częściowe rozwiązanie)
No, to następny post wypada chyba jakoś w grudniu :lol: (Nie no, żartuję, może uda się szybciej ;:170 )
Moja kolekcja kaktusów
Pozdrawiam, Bartek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Śliczny kwiatuszek ;:138 - też na niego oczekuję ale moja roślina jeszcze nie raczyła zakwitnąć, może w tym roku?
Niestety od rodziców za dużo nie odbiega kolorystyką kwiatu a spodziewałem się w tym względzie nieco więcej. ;:204
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Super kwiat aż dziw, że nie przewrócił doniczki z rośliną - daleko wychylony poza jej obrys ;:oj .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Kwiatek ma super kolor ;:333 takie lubię :D
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Opóźnienie prawie jak moja pierwsza wizyta u Ciebie, ale lepiej późno niż wcale :;230 Super kwiat, czekam na więcej już z tego sezonu :)
Liczi123
100p
100p
Posty: 143
Od: 18 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Może warto byłoby dać znak życia? Jak to mówią "nowy sezon, nowy ja" :wink:
No a na ten sezon plany dosyć ambitne. Myślałem, że wiem jak uprawiać kaktusy, ale guzik. Przede wszystkim czeka mnie przesadzanie - z 2 lata nic nie było przesadzane, a żwirek który jest częścią substratu, jest zdecydowanie za gruby. To w sumie bardziej drobne kamienie niż żwirek ;:224 Kaktusy prawie nic objętościowo nie przybywają, no ale widać, że się rozwijają. A zwłaszcza takie porównania mnie cieszą:
Thrichocereus Apricot Glow x Th. Flying Saucer, lipiec 2015 i maj 2018:
Obrazek Obrazek

To może jeszcze drugie, Sulcorebutia sp., też lipiec 2015 i dziś - to jej debiucik u mnie :) Ma jeszcze 4 pąki, co ciekawe wszystko koło siebie, reszta rośliny jest "goła"
ObrazekObrazekObrazek

Drugim celem na ten sezon jest rozpoczęcie ukierunkowania kolekcji - aby zwolnić trochę miejsca, nowych właścicieli będzie musiała poszukać szczególnie większość ze skromnego zbioru Mammillaria/Rebutia ale też pojedyncze okazy z innych gatunków.
W tym roku po raz pierwszy też wysiewałem (no, raz już to robiłem, ale wtedy absolutnie nic nie było zrobione poprawnie), ale szczegóły kiedy indziej, bo teraz nie mam zdjęcia.
Za to będą inne zdjęcia, bo coś tam kwitnie:

Obrazek
Mediolobivia pygmaea v. iscayachensis WR335b - zdjęcie było robione w sporym pośpiechu, co widać. Tylko kurcze nie wiem, czy czegoś z etykietami nie pomieszałem, bo kwiaty powinny być raczej pomarańczowo-czerwone

Obrazek
Mediolobivia haagei MN152

Obrazek
Mediolobivia haagei v. rosalbiflora

Obrazek
Rebutia sp. (narvaecensis?) - moja ulubiona, nigdy mnie nie zawodzi :)

Do zobaczenia, oby szybciej niż za rok (to, że na poprzedniej stronie wątku są posty z 2015 chyba nie świadczy o mnie najlepiej ;:170 )
Moja kolekcja kaktusów
Pozdrawiam, Bartek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Dobrze że jesteś i... niech tak pozostanie. ;:173

Napiszę tak:Th. Apricot Glow x Th. Flying Saucer ładniejszy niż u mnie. Widać, że potrafisz zadbać o swoje rośliny!

Inne pokazane również ładniutkie. ;:333
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Wysiewy to trening cierpliwości i nabieranie doświadczenia z każdym kolejnym razem, praktyka czyni mistrza ! :) ładne kwitnienia, podoba mi się ta sulka cristata ;:108
Liczi123
100p
100p
Posty: 143
Od: 18 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Czas na podsumowanie ostatnich 2 tygodni:

Jakiś marketowy Notocactus:
Obrazek

Echinocereus hybrid El Gigante (Rainbow):
Obrazek

Aylostera cv. Sunrise x2 (jakaś blada w tym roku) i moja ulubiona, Rebutia sp. (narvaecensis?)
Obrazek

I wreszcie! mój pierwszy Echinocereus. Jeśli ktoś ciekawy, to na poprzedniej stronie, w poście z 30.07.15r. można zobaczyć, jak wylizywał się ze zjedzenia przez przędziorki. A teraz kwitnie :tan Ostrzegam, jakość zdjęć nie powala, nie są moje i prawdopodobnie były robione na zoomie ;:224
Echinocereus viridiflorus:
Obrazek Obrazek

I co tu jeszcze powiedzieć... Ominęło mnie trochę kwitnień Mediolobivia, ale już normalne lobivki zbierają się do kwitnienia, jako pierwsze arachnacantha i pugionacantha, choć to pojedyncze kwiatki. Ach, jakie pierwsze, jedna już kwitła dziś, tylko zrobiłem zdjęcie w złym trybie i kwiat wyszedł dosyć ciemny. ;:223 Lobivia hybrid (wrightiana?)
Obrazek
Zbiera się też pierwszy Echinopsis hybrid, rok w rok ma 2 kwiaty, zawsze równocześnie i teraz wygląda na to, że będzie podobnie :D No i biały Chamaecereus ma z 2 czy 3 pączki, ale jest jeszcze jeden chamak, który miał być jakiś SuperEkstra. Kupiłem go z wełnowcami, odpadły mu wszystkie odrosty, potem korzenie, potem przyszły przędziorki i chyba w którymś roku się poparzył. Pechowiec z niesamowitą wolą życia, bo pąk jest już na tyle duży, że już chyba nic mu nie przeszkodzi. Zobaczymy co pokaże ;:204
Moja kolekcja kaktusów
Pozdrawiam, Bartek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Faktycznie, zgodnie z tytułem wątku, widok takich kwiatów, a w szczególności kwiatu na Echinocereus viridiflorus, to trzeba obiektywnie przyznać duży PLUS ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Wszystkie ładne ale rebucjowate bez konkurencji. Tylko tak dalej! ;:333
Liczi123
100p
100p
Posty: 143
Od: 18 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy, czyli same plusy - Liczi123

Post »

Dziękuję panowie za miłe słowa ;:180 A teraz kolejne kwitnienia :)
Może ustawimy jakoś kolorystycznie?
Więc zaczynamy od:

Obrazek
Notocactus (sub?)mammulosus

Obrazek
Lobivia pugionacantha v. cortuna f. adpressispina WR651

Obrazek
Parodia hybrid Rubra Orange Flame (ludzie tam jeszcze w środku "chrysacanthion" dopisują, no ale jak hybrid to hybrid :wink: )

Obrazek
Kwitnąca ziemia :shock:

Obrazek
A tak na poważnie - Mediolobivia atrovirens v. brunneoradicata WR840 ;:224

Obrazek
Rebutia sp. - korpus brzydki jak noc, ale kwitnie chętnie i obficie a kwiaty są ładniejsze niż je zapamiętałem z zeszłych lat (myślałem, że były czerwone) :D

Obrazek
Aylostera heliosa

Trochę nowych pąków pojawiło się na notokaktusach, a i hybrydki Echinopsis chyba powoli zbierają się do kwitnienia 8-)
Moja kolekcja kaktusów
Pozdrawiam, Bartek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”