Kaktusy Rafała

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Dziękuje Gnet

Sokolica
sokolica pisze:O ile w takim podłożu przeżyje 30 lat :lol: To taki wypadek przy pracy, czy wszystkie rośliny trzymasz w czymś takim?
Kiedyś trzymałem :oops: ale wiele się zmieniło :uszy teraz kaktusy trzymam w podłożu bardziej mineralnym tzn. 70%
sokolica pisze:Notocactus może ottonis
też tak myślę ,ale przypomina też N.linkii nie wiem czym się różnią może by ktoś mnie oświecił :idea: :?:

:wit Maryjan13
maryjan13 pisze:czekam na kolejne zdjęcia
będą dzisiaj obiecuje :D tylko później bo teraz ;:19
Pozdrawiam Rafał
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Oj, oj :) rzeczywiście patrząc na podłoże włos jeży się na głowie. Ale spokojnie, z czasem wymienisz podłoże, choć radzę zrobić to jak najszybciej.

Notocactus to na 100% i raczej nie ottonis, N. ottonis mają trochę inne ciernie i pokrój taki bardziej płasko-kulisty.
Miałam bardzo podobnego Notocactusa, może nawet takiego samego, ale kilka dni temu okazało się że zjadł go jakiś grzyb od środka i pożegnałam się z nim... ;:185 niestety też nie mogłam zidentyfikować jego nazwy gatunkowej.

I widzę na drugim planie ładą matukankę :) uwielbiam je :)
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

:wit Inez
Inez pisze:Oj, oj :) rzeczywiście patrząc na podłoże włos jeży się na głowie. Ale spokojnie, z czasem wymienisz podłoże, choć radzę zrobić to jak najszybciej.
Jak już wspominałem roślinki sadzę do 70% mineralnej mieszanki : 3 części kupczej ,,ziemi do kaktusów" 3,5 części piasku płukanego i 3,5części żwirku takiego + - 0,5 cm oczywiście na spód drenaż a na górze podsypuję kamyczkami.
Inez pisze:Miałam bardzo podobnego Notocactusa, może nawet takiego samego, ale kilka dni temu okazało się że zjadł go jakiś grzyb od środka i pożegnałam się z nim...
a nie wypuszczał odrostów :?: u mnie jak by grzyb zjadł jednego to mam jeszcze z 7 odrostów.
Inez pisze:I widzę na drugim planie ładą matukankę :) uwielbiam je :)
Zgadza się też je lubię ;:108 któregoś razu przedstawię ją bliżej :wink:
Pozdrawiam Rafał
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Rafal44 pisze::wit Inez
Inez pisze:Oj, oj :) rzeczywiście patrząc na podłoże włos jeży się na głowie. Ale spokojnie, z czasem wymienisz podłoże, choć radzę zrobić to jak najszybciej.
Jak już wspominałem roślinki sadzę do 70% mineralnej mieszanki : 3 części kupczej ,,ziemi do kaktusów" 3,5 części piasku płukanego i 3,5części żwirku takiego + - 0,5 cm oczywiście na spód drenaż a na górze podsypuję kamyczkami.
Czyli to podłoże u grusona i echinopsisa też ma taki skład? - jeśli tak to zwracam honor :oops: , bo na zdjęciach wyglądało mi to podłoże na zwykłą torfowatą ziemię ogrodową.
Rafal44 pisze:a nie wypuszczał odrostów :?: u mnie jak by grzyb zjadł jednego to mam jeszcze z 7 odrostów.
Nie, to był młody mały okaz kupiony jesienią, nie zdążył rozwinąć skrzydeł.
Rafal44 pisze:Zgadza się też je lubię ;:108 któregoś razu przedstawię ją bliżej :wink:
KONIECZNIE ;:108
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Cześc Inez
Inez pisze:Czyli to podłoże u grusona i echinopsisa też ma taki skład?
Nie mylisz się na zdjęciach rośliny mają ten sam nie odpowiedni skład :oops: ,ale te zdjęcia są nie aktualne obecnie sadzę do odpowiedniejszego podłoża. Wymieniłem też te kamyczki co widac u Echinopsisa bo dzięki naszemu forum dowiedziałem się że są nie dopowiednie ;:185 . Miałem z tym sporo roboty ponieważ używałem ich też jako drenaż ,ale czego się nie robi swoim kujakom by było im lepiej ;:167
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Kolejna odsłona ;:108
Cleistocactus strausii 2008 (ma już odpowiedniejsze podłoże :lol: ) Obrazek
Teraz 2010
Obrazek
Mammillaria chionocephala 2012-09-22
Obrazek
Weingartia sucrensis 2012
Obrazek Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Rafał
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Wszystko jasne już :)

A kwitnąca Weingartia....miodzio. Widok w sam raz na dobre, kolorowe sny :D
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

;:7 Inez
Inez pisze:A kwitnąca Weingartia....miodzio.
Cieszę że Ci się podobało ;:108
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Mammillaria prolifera RS 113 Huasteca Canyon rok 2010
Obrazek
dwa lata później. Niestety do dziś nie kwitnąca.
Obrazek
L. w 2 lata temu
Obrazek
A teraz prośba do znawców rodzaju dawnej Aylostera kupiłem parę lat temu taką roślinkę :? (jak wstawicie nazwę w google to będziecie wiedzieli skąd ją mam). Ktoś wie co to może byc :?: bo podejrzewam że roślinki o takiej nazwie nie ma ;:185 oto parę fotek:
Aylostera tribridgii
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Kaktusy Rafała

Post »

:wit witaj Rafał.
Niestety znawca nie jestem więc z ostatnim pytaniem nie pomogę.
Musze przyznać, że twoje rośliny bardzo fajnie się prezentują, szczególnie fajnie wypadają porównania fotek z różnych lat, widać że im u ciebie się podoba.
Rafal44 pisze:Echinopsis subdenudata mam wielką nadzieje że zakwitnie w tym roku.
Z całego serca ci tego życzę :D
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
LUKASxd
500p
500p
Posty: 897
Od: 30 wrz 2012, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jawor (okolice Legnicy)

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Cleistocactus strausii z poprzedniej strony bardzo ładnie urósł ;:333
Lophora super ;:215
Aylostera ślicznie zakwitła ;:oj
Pozdrawiam :D
Zapraszam was do mojego wątku :wink: :
Kaktusiki - LUKASxd
Łukasz
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Na ajlosterkach nie znam się jeszcze, ale rozszyfrowując tą nazwę, to potężna literówka powstała przy przepisywaniu od fiebrigii. I to faktycznie może być Aylostera fiebrigii, która ma dziesiątki różnych form. Ja bym polecał tej ajlosterce więcej słońca, mniej żarcia bo trochę się wyciąga.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Cześć BigDonn
BigDonn pisze:Musze przyznać, że twoje rośliny bardzo fajnie się prezentują, szczególnie fajnie wypadają porównania fotek z różnych lat, widać że im u ciebie się podoba.
Bardzo miło mi to słyszeć :tan no mam taką nadzieję że im się podoba staram się choc Mammillaria lenta się nie podobało i padła zimą ;:223

:wit LUKASxd Dzięki za odwiedziny i zapraszam do częstszych szczególnie z tak pozytywnymi komentarzami ;:215

Witam Czarny
czarny pisze:to potężna literówka powstała przy przepisywaniu od fiebrigii.
Też mi się tak wydawało potrzebowałem tylko głosu osoby bardziej obiektywnej niż ja za co Ci dziękuję ;:180
czarny pisze:Ja bym polecał tej ajlosterce więcej słońca, mniej żarcia bo trochę się wyciąga.
Mniej żarcia już załatwione dostała w marcu mniej żyzny substrat. Co do słońca to gorzej podsunę ją bliżej szyby bo wynosic w dzień na słonko a na wieczór do domu boję się że pogubi pąki ale po kwitnieniu ;:3 Dziękuje za rady i odwiedziny dobrych rad nigdy za wiele Pozdrawiam.
Pozdrawiam Rafał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”