Kaktusy Rafała

ODPOWIEDZ
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Cześć :wit
Świetnie rozpoczęty wątek, piękne Gymnocalycium. Każdy ma jakiegoś swojego ulubieńca, ja mam G. damsii :)
Astrophytum palce lizać, też mam takie i czekam w tym roku na kwiat :oops:

A ta poczochrana Mammillarka bez względu na nazwę jest zachwycająca :) choć wiem, że zawsze chciałoby się znać nazwę posiadanego kaktusa.

Mam nadzieję, że przepadniesz na dobre w kaktusowym szaleństwie...yyyyyy :oops: :twisted: to znaczy zagościsz tu u nas na dłużej :lol: i będziesz prezentował co raz to nowe okazy oraz kwiaty - największą chlubę i nagrodę dla kaktusiarza :)
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

:wit Martado ,,Moim kaktusom takie określenie pismem wyrażone w rośnięciu nie przeszkadza" To i moim pewnie też nie zaszkodzi :) tylko że w moich oczach sporo straci :(
,,To ryzyko wliczone w grę jak się kupuje marketowce lub nieopisane przez poprzedniego właściciela" Rzecz w tym że ja ją kupiłem opisaną od Pana który zna się na rzeczy kupiłem od niego sporo roślinek mam nadzieję że to jedno razowy wypadek każdy z nas jest człowiekiem i popełnia błędy. Forumowicze z weryfikują co mam :D Posiadam też kilka z marketów żeby nie było :| ale to prezenty przecież nie wyrzuce ;:131 jednego takiego dziś Wam pokarze :wink:

;:7 Inez G. damsii też mi się podobają ale nie mam takiego :( jeszcze :D .

,,Astrophytum palce lizać, też mam takie i czekam w tym roku na kwiat :oops: " na pewno Ci zakwitnie jak mi zakwitł to i Tobie powinien.
Inez pisze:Mam nadzieję, że przepadniesz na dobre w kaktusowym szaleństwie...
Już nie ma dla mnie ratunku ;:108 ale czuję się z tym świetnie :tan Fajnie że odwiedziłaś mój wątek zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:215
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Echinocactus grusonii 2012-09-22 jeszcze tyko ze 30 lat i zakwitnie :roll:
Obrazek
Echinopsis subdenudata mam wielką nadzieje że zakwitnie w tym roku.
Obrazek
A teraz zgaduj zgadula :!: co to może byc :?: Mam pewne przypuszczenia ciekawe czy się potwierdzą. U kogoś na forum widziałem książkę ,,Notocactus" byłbym wdzięczny gdyby ta osoba sprawdziła ;:37 ;:136
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
gnet
500p
500p
Posty: 660
Od: 13 wrz 2010, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska Południowo - Zachodnia
Kontakt:

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Rafal44 pisze:Mam Ilustrowaną Encyklopedie Kaktusów Clivea Innesa i Charlesa Glassa i Ci dwaj Panowie potwierdzają Twoje słowa M.nejapensis ,maksymalnie 5 cierni bocznych" moja ma 6 :(
W tej książce jest wiele błędów ale jeśli chodzi o tą mamilarię to akurat ta informacja jest prawdziwa. Twoja roślina jest z kręgu M.karwinskiana i niech na tym pozostanie.
Pozdrawiam
Jacek
BLOG BOTANICZNY
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Rafal44 pisze:Echinocactus grusonii 2012-09-22 jeszcze tyko ze 30 lat i zakwitnie :roll:
O ile w takim podłożu przeżyje 30 lat :lol: To taki wypadek przy pracy, czy wszystkie rośliny trzymasz w czymś takim?

Notocactus może ottonis.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusy Rafała

Post »

No to witam i ja kolejnego miłośnika kłujących osobników.
Czytając wstęp ( pierwszy Twój wpis ) uważam,że mam podobnie tylko bez numerków.
Taki misz-masz,czyli wszystkiego po trochu.Teraz czekam na kolejne zdjęcia
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Dziękuje Gnet

Sokolica
sokolica pisze:O ile w takim podłożu przeżyje 30 lat :lol: To taki wypadek przy pracy, czy wszystkie rośliny trzymasz w czymś takim?
Kiedyś trzymałem :oops: ale wiele się zmieniło :uszy teraz kaktusy trzymam w podłożu bardziej mineralnym tzn. 70%
sokolica pisze:Notocactus może ottonis
też tak myślę ,ale przypomina też N.linkii nie wiem czym się różnią może by ktoś mnie oświecił :idea: :?:

:wit Maryjan13
maryjan13 pisze:czekam na kolejne zdjęcia
będą dzisiaj obiecuje :D tylko później bo teraz ;:19
Pozdrawiam Rafał
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Oj, oj :) rzeczywiście patrząc na podłoże włos jeży się na głowie. Ale spokojnie, z czasem wymienisz podłoże, choć radzę zrobić to jak najszybciej.

Notocactus to na 100% i raczej nie ottonis, N. ottonis mają trochę inne ciernie i pokrój taki bardziej płasko-kulisty.
Miałam bardzo podobnego Notocactusa, może nawet takiego samego, ale kilka dni temu okazało się że zjadł go jakiś grzyb od środka i pożegnałam się z nim... ;:185 niestety też nie mogłam zidentyfikować jego nazwy gatunkowej.

I widzę na drugim planie ładą matukankę :) uwielbiam je :)
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

:wit Inez
Inez pisze:Oj, oj :) rzeczywiście patrząc na podłoże włos jeży się na głowie. Ale spokojnie, z czasem wymienisz podłoże, choć radzę zrobić to jak najszybciej.
Jak już wspominałem roślinki sadzę do 70% mineralnej mieszanki : 3 części kupczej ,,ziemi do kaktusów" 3,5 części piasku płukanego i 3,5części żwirku takiego + - 0,5 cm oczywiście na spód drenaż a na górze podsypuję kamyczkami.
Inez pisze:Miałam bardzo podobnego Notocactusa, może nawet takiego samego, ale kilka dni temu okazało się że zjadł go jakiś grzyb od środka i pożegnałam się z nim...
a nie wypuszczał odrostów :?: u mnie jak by grzyb zjadł jednego to mam jeszcze z 7 odrostów.
Inez pisze:I widzę na drugim planie ładą matukankę :) uwielbiam je :)
Zgadza się też je lubię ;:108 któregoś razu przedstawię ją bliżej :wink:
Pozdrawiam Rafał
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Rafal44 pisze::wit Inez
Inez pisze:Oj, oj :) rzeczywiście patrząc na podłoże włos jeży się na głowie. Ale spokojnie, z czasem wymienisz podłoże, choć radzę zrobić to jak najszybciej.
Jak już wspominałem roślinki sadzę do 70% mineralnej mieszanki : 3 części kupczej ,,ziemi do kaktusów" 3,5 części piasku płukanego i 3,5części żwirku takiego + - 0,5 cm oczywiście na spód drenaż a na górze podsypuję kamyczkami.
Czyli to podłoże u grusona i echinopsisa też ma taki skład? - jeśli tak to zwracam honor :oops: , bo na zdjęciach wyglądało mi to podłoże na zwykłą torfowatą ziemię ogrodową.
Rafal44 pisze:a nie wypuszczał odrostów :?: u mnie jak by grzyb zjadł jednego to mam jeszcze z 7 odrostów.
Nie, to był młody mały okaz kupiony jesienią, nie zdążył rozwinąć skrzydeł.
Rafal44 pisze:Zgadza się też je lubię ;:108 któregoś razu przedstawię ją bliżej :wink:
KONIECZNIE ;:108
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Cześc Inez
Inez pisze:Czyli to podłoże u grusona i echinopsisa też ma taki skład?
Nie mylisz się na zdjęciach rośliny mają ten sam nie odpowiedni skład :oops: ,ale te zdjęcia są nie aktualne obecnie sadzę do odpowiedniejszego podłoża. Wymieniłem też te kamyczki co widac u Echinopsisa bo dzięki naszemu forum dowiedziałem się że są nie dopowiednie ;:185 . Miałem z tym sporo roboty ponieważ używałem ich też jako drenaż ,ale czego się nie robi swoim kujakom by było im lepiej ;:167
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Kolejna odsłona ;:108
Cleistocactus strausii 2008 (ma już odpowiedniejsze podłoże :lol: ) Obrazek
Teraz 2010
Obrazek
Mammillaria chionocephala 2012-09-22
Obrazek
Weingartia sucrensis 2012
Obrazek Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Rafał
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Wszystko jasne już :)

A kwitnąca Weingartia....miodzio. Widok w sam raz na dobre, kolorowe sny :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”